Google překladač: English Deutsch

Lamina pokračuje v inovacích a přináší nejnovější řešení pro frézování oceli a nerezavějící oceli. "Protože jsme si vědomi faktu, že zhruba 40 % řezných nástrojů se celosvětově spotřebovává při obrábění ocelí a nerezavějícíh ocelí, bylo pro nás důležité vyvinout řadu frézovacích nástrojů speciálně určenou právě pro tyto dvě skupiny materiálů. Cílem je přinést našim zákazníkům vylepšení produktivity obrábění a snížení nákladů", vysvětluje Dr. Ligia Colina z expertního týmu vývoje a výzkumu.

Lamina i


Multi-materiálové nástrojové třídy LT 30 a LT 3000, pokud jsou správně používány, dosahují minimálně stejných výsledků jako na trhu se běžně objevující druhy karbidů, které jsou zaměřeny na obrábění jednoho konkrétního materiálu - a to navzdory mnohým skeptickým domněnkám, že nelze univerzálním nástrojem docílit nekompromisního výkonu. Odpovědí na potřeby trhu je nová generace nástrojového materiálu LT 3130 Magia Pro, průlomová technologie pro nejvyšší výkon při obrábění oceli a nerezavějící oceli.

LAMINA OBR1

Lamina se už prosadila jako silný hráč ve frézování se svými multi-materiálovými nástrojovými třídami, nyní s novými LT 3130 navrženými pro obrábění oceli a nerezi je cílem plné uspokojení nejnáročných zákazníků v tomto odvětví.

LAMINA OBR1A

Testy obrábění v materiálech 42CrMo4 and AISI 304 (obrázek 1 a 2) přinesly značný posun v životnosti nástroje třídy LT 3130, Dr. Colina vysvětluje: "Sledujeme průběh opotřebení digitálním mikroskopem, LT3130 vykazuje plynulejší a pomalejší opotřebení oproti LT 3000, velkou roli zde hraje tvrdost, která je u nového povlaku vyšší. Skutečně, chemické složení spolu se strukturou povlaku, dávají dobrou kombinaci reziduálního tlakového napětí a tvrdosti, které zásadně přispívají k odolnosti nástroje proti opotřebení".


Kromě nárůstu životnosti jsme pozorovali u LT3130 menší tendenci k tvorbě nárůstku během obrábění měkkých a lepivých materiálů, například AISI 304. Vrchní vrstva povlaku byla speciálně navržena tak, aby tření bylo minimální a materiál neulpíval na řezné hraně nástroje, teplota v místě byla co nejnižší a kontakt nástroje s třískou co nejkratší, to vše přispívá k vylepšení životnosti nástroje, jak ukazuje obrázek.

LAMINA OBR2

LAMINA OBR2A

Hlavní výhody řezné třídy Magia Pro LT 3130
• LT 3130 vyvinuta na obrábění ocelí a nerezavějících ocelí, veškeré vlastnosti optimalizované k nejvyššímu výkonu v uvedených materiálových skupinách
• Nízké hodnoty koeficientu tření snižují tvorbu tepla a přispívají k teplotní stabilitě při frézování za vysokých řezných rychlostí
• Vyšší tvrdost přináší podstatné vylepšení životnosti a odolnosti proti opotřebení

Lamina patentované PVD povlakování
Nástrojová třída LT3130 je vyrobena ze submikronového zrna slinutého karbidu, přesným honováním břitu a povlakována nanostrukturou PVD (physical vapor deposition). Lamina používá vlastní, patentem chráněnou technologii, při které se prostřednictvím elektrického oblouku odpařuje materiál z katodového terče. Nízká teplota povlakování je jednou z klíčových výhod, na karbidovém podkladu vzniká povlak s reziduálním tlakovým napětím, které brzdí vznik povrchových trhlin a zvyšuje houževnatost řezných hran.
Povlaková mnohovrstvá nano kompozice Lamina PVD je mnohem tvrdší a odolnější proti opotřebení v porovnání s běžně užívanými povlaky, umožňuje široké a velmi výkonné využití v řadě aplikacích.
Navíc: nejnověji je řada Magia Pro vyvinuta pro soustružení nerezavějícíh ocelí, LT 1120 M, a pro soustružení žáropevných superslitin, LT 1110 S.

www.lamina-tech.ch

 

 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news