Google překladač: English Deutsch

Pro životnost VBD, výkon a kvalitu obrábění je důležitá tuhost a stabilita spolehlivého upnutí vyměnitelných břitových destiček (VBD) v držáku. VBD, která není ve všech směrech dostatečně stabilně opřena v lůžku nožového držáku má omezenou životnost při hrubování s proměnnou hloubkou třísky nebo těžkém, přerušovaném řezu. Při dokončování se tento nedostatek projeví především horší kvalitou obrobeného povrchu.

Double Clamp Holder
Velmi zajímavou novinkou v tomto oboru je „Double Clamp Holder“ firmy Korloy, kterou spolu s dalšími novinkami z katalogu roku 2008 uvádí na český a slovenský trh společnost Grumant.
Klínové plochy na držáku a zadní části upínky způsobí, že VBD je nejenom přitlačována k podložce, ale současně i tlačena proti bočním opěrným plochám držáku. Působení tlaků při opření VBD v držáku „Double Clamp Holder“, novou upínkou s dvojitou klínovou plochou, je rovnoměrně rozložené na spodní ploše i bocích v lůžku držáku právě díky nové konstrukci upínky – dokonalé upnutí. Kdežto VBD upnutá v držáku s pákovou upínkou disponuje nestabilním opřením především na spodní ploše VBD.

Jaké jsou přednosti tohoto nového systému?
Především je tento systém jednoduchým a pevným způsobem upnutí s upínkou ovládanou pouze šroubem upínky. Další výhodou je působení silného dvousměrného (horní a vnitřní) přítlaku VBD upínkou – je vhodný pro obrábění při velmi těžkých podmínkách. Po utažení do držáku je sestava precizně upnuta díky dvojité klínové ploše v zadní části upínky a stabilní konstrukce i vysoká kvalita upínky zaručují stabilitu i při častých výměnách VBD. Kompaktnost a optimální konstrukce tak neomezují odvod třísky ani pevnost upnutí.

Držáky jsou k dispozici pro VBD typu „C“, „D“, „S“ a „W“ v provedeních DCBNR/L, DCLNR/L, DDJNR/L, DSNR/L, DSDNN, DSKNR/L,DSSNR/L a DWLNR/L.
Informace o sortimentu tvarů a rozměrů nožových držáků nebo VBD Vám ochotně poskytnou pracovníci společnosti Grumant, kteří jsou připraveni pomoci Vám i s řešením konkrétních technologií.

www.grumant.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news