Google překladač: English Deutsch

Jestliže máte odpad z obrábění kovů, měli byste mít vlastní zařízení pro recyklaci kovového šrotu přímo na provozovně. Jestliže nevlastníte svojí vlastní technologii pro zpracování kovových špon a třísek, pak ztrácíte peníze, které byste mohli díky ní získat.

Zisk při zpracování hliníku, mědi, mosazi a litiny
Při tavení briket místo třísek a špon ve slévárně se zvýší výtěžnost vstupního materiálu snížením ztrát propalem. Při zpracování mosazných briket byla zjištěna až 15% úspora. K významnému snížení oxidace dochází i při zpracování jiných materiálů. Tímto způsobem se zvyšuje hodnota kovového odpadu. Recyklace kovového šrotu pomocí briketovacího lisu poskytuje i jiné výhody kromě důležitého profitu získaného vlastním prodejem briket. Budete schopni získat zpět významné množství řezných kapalin, které jinak odchází se šrotem. Briketování vám navrátí 20–30 % chladící kapaliny z hliníkového odpadu a 10 % z měděného odpadu. Znamená to, že nejen ušetříte chladící kapalinu, ale i snížíte vaší odpovědnost za poplatky za likvidaci znečištěných třísek. Zmenšení objemu v poměru až 8 : 1 přináší další úspory při jejich dopravě, skladování či likvidaci.

Briketovací lis HLS METAL se vyrábí ve dvou provedeních - s násypkou 200 dm3 s vibrátorem pro zpracování sypkých materiálů nebo šnekovým podavačem, který je vhodný pro delší třísky z drtiče dlouhých špon. Lis je vybaven čidlem hladiny pro snímání materiálu s možností ovládání externího dopravníku materiálu do násypky. Chladič oleje umožňuje nepřetržitý provoz lisu. Vibrační žlab slouží pro dopravu slisovaných briket do přepravních obalů. Výška vyústění vibračního žlabu je 900 mm.

Lisování probíhá ve válcové raznici uzavírané z obou stran lisovacími nástroji, průměrná délka brikety je 1,5 x větší než její průměr a při zpracování litiny je její měrná hmotnost až 5 300 kg/m3. Lisovací tlak v raznici dosahuje 310 MPa a působí na obě podstavy válcové brikety. Tento způsob lisování zaručuje vysoké, rovnoměrné zhutnění materiálu.

Společnost Briklis získala za tento stroj ocenění Grand prix na letošním veletrhu For waste.

www.briklis.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news