Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

elmac1Počet procesů pájení v průmyslové výrobě je možné jen těžko spočítat. Velmi rozšířená je tato tepelná metoda především v elektroprůmyslu a automobilovém průmyslu. Hojně používané technologie jsou zde uvedeny. Při ohřevu materiálů se například používají pece nebo plynové plameny, které mají jednu rozhodující nevýhodu: Tato metoda je relativně pomalá a těžkopádná. Je proto jasné, že roste význam metody indukčního pájení společnosti eldec:

Tato metoda je mnohem rychlejší než například pájení pomocí otevřeného plynového plamene, protože indukce vytváří teplo přímo v obráběném dílu. Aby bylo možné tento proces cíleně a přesně řídit, vyvíjejí specialisté na indukci společnosti eldec individuálně přizpůsobené induktory a generátory. Velký počet podniků z různých oborů se spoléhá na tuto inovativní metodu, jejíž výhodou jsou v neposlední řadě klesající náklady při různých úlohách pájení.

Již jednoduchý příklad použití „měděné podložky" z oblasti elektroprůmyslu výrazně ukazuje přednost indukčního pájení. Konstrukční díly zajišťují ve velkých transformátorech přenos proudu na mnoha místech. Přitom jsou měděné podložky a profily při pájení připájeny ke svým spojovacím prvkům, aby se zabránilo náročným šroubovým konstrukcím. Jeden z výrobců průmyslového zásobování el. proudem přitom využívá indukční procesy společnosti eldec: Profily jsou pomocí svorky drženy přesně u sebe a umístěny nad induktor eldec. Při teplotě pájení 680 až 720 stupňů Celsia se rozpustí použitá fosforová pájka a zajistí tak trvale pevné spojení. Flexibilita ve výrobním procesu je zajištěna díky velkému výběru induktorů, které společnost eldec vyrábí v rámci procesů manufaktury. V závislosti na tvaru a velikosti nástroje je tak možné pájení velmi rozdílných měděných profilů – a to vše beze změny zdroje energie, protože použitý generátor ze skupiny výrobků MICO eldec díky své řídicí technice zaručuje vždy potřebné množství energie. Tato metoda je zcela nekomplikovaná a velmi rychlá.

Větrná energie: Indukční pájení obvodu nakrátko
Podobně „snadné" a efektivní je indukční pájení při stavbě větrných elektráren. Zde jsou obvody nakrátko pájeny pomocí generátoru. Zde se induktor vyrobený společností eldec nachází pod obvodem nakrátko, který se pak zahřeje na teplotu 680 až 720 stupňů Celsia. Poté se použitá fosforová pájka rozpustí a připájí obvod nakrátko se všemi měděnými tyčemi. Pájení je realizováno během 3,5 až 4 minut. „Největší přednost této metody vidíme při pohledu na pájení", vysvětluje pan Pasquale Di Santi, oddělení prodeje technologií generátorů u společnosti eldec. „Vyznačuje se velmi malým množstvím vznikajících oxidů a kvalita je tak velmi vysoká. Kromě toho se při indukčním pájení dostává do tyčí jen málo tepla. Z velké míry jsou tak vyloučeny deformace v dílu, protože pájení probíhá v jedné dávce." Speciálního významu nabývá také u tohoto příkladu použití výkonová třída generátoru. Používá se model se střední frekvencí řady CUSTOM LINE eldec s výkonem 250 kW. Individuálně konfigurovaný generátor a robustní technologie zajišťují stabilní proces pájení.

Dokonalost pro výměník tepla
Dalším zajímavým příkladem indukčního pájení je výroba výměníků tepla. U centrální komponenty, která se používá v mnoha průmyslových procesech, musí být všechny tvarovky a připojovací prvky přesně připájeny, aby mohly být vyloučeny dodatečné opravy. Zde se většinou volí metoda tvrdého pájení pomocí kroužků z fosforové pájky. Mnoho uživatelů přitom však používá jednoduché plynové hořáky a zahřívá tak materiály plamenem. Tento proces je nejen velmi pomalý, ale také nelze přesně regulovat jeho teplotu pájení. Výsledkem jsou různé kvality opracování. Naproti tomu je indukční ohřev rychlejší, reprodukovatelnější a procesně bezpečnější. Pomocí techniky eldec se celý postup realizuje za méně než deset sekund.

Rostoucí zastoupení na trhu
„Celkově můžeme sledovat, že se naše metoda sváření na trhu těší rostoucí oblibě. Používá se u mnoha aplikací v elektroprůmyslu, výrobě výměníků tepla a automobilovém průmyslu", potvrzuje pan Di Santi. „Obzvláště v sériové výrobě boduje díky rovnoměrnému přívodu tepla a vysokými kvalitativními výsledky. Ve srovnání s ohřevem v peci, případně pomocí plamene je samozřejmě také mnohem rychlejší a hospodárnější. Tyto přednosti nakonec přesvědčí uživatele."

elmac3

Kalendář akcí

<<  Červen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..