Google překladač: English Deutsch
CoroMill® 316 − flexibilní a univerzální

Proč používat dlouhou monolitní stopkovou karbidovou frézu, když využíváte pouze přední část nástroje?
Stopková fréza CoroMill 316 je prvním výrobkem v řadě nových nástrojů s vyměnitelnými řeznými hlavami, tvořících nový systém pro frézování. Tato fréza je navržena pro práci s rozsahem průměrů 10–20 mm a je vhodná pro všechny skupiny materiálů ISO-P až ISO-S. Do stopky nástroje lze namontovat různé druhy karbidových hlav, čímž je dosaženo vysoké provozní univerzálnosti. Pro zajištění správné funkce koncepčního pojetí čelních válcových fréz s vyměnitelnými řeznými hlavami je zapotřebí velmi spolehlivé a přesné spojení mezi karbidovou hlavou a stopkou nástroje. Výkonnost, bezpečnost a výsledky obrábění přímo závisí na funkčních vlastnostech upínacího mechanismu. Široký sortiment ocelových stopek poskytuje nástrojům CoroMill 316 velkou flexibilitu, od krátkého po dlouhé provedení, s přímým nebo s kuželovým tvarem. Stopku lze snadno zkrátit na optimální délku pro příslušnou operaci.
Vyšší úroveň produktivity, všestrannosti a kvality, redukce nástrojového inventáře a snížení nákladů na nástroje, jsou hlavní výhody, které vám fréza CoroMill 316 může přinést. Tato nová koncepce nabízí vysokou stabilitu pro hrubovací operace a vysokou tuhost pro dokončovací operace.

Frézovací systém s vyměnitelnými řeznými hlavami
Systém pro upínání vyměnitelných řezných hlav je založen na novém, patentovaném samostředícím řešení závitové spojky. Díky němu je vyměnitelná hlava pevně dotažena k naprosto nezbytné axiální opěrné ploše, ale také ke kuželové radiální opěrné ploše.
Upínací mechanismus je unikátní z hlediska pevnosti i ovládání a zajišťuje jak stabilitu, tak vysokou přesnost pro aplikace od hrubování drážek do plného materiálu až po vysoce přesné dokončovací operace. U frézy CoroMill 316 je zajištěna opakovatelnost axiální délky nástroje a radiální házení je omezeno na několik setin milimetru. Nový systém s vyměnitelnými řeznými hlavami zaručuje vysokou přesnost a opakovatelnost spojení mezi řeznou hlavou a stopkou nástroje, což umožňuje obrábění s nejvyšší kvalitou. Umožňuje jednoduché použití a manipulaci, přičemž výměnu řezné hlavy lze provést za 15 sekund – bez vyjmutí stopky nástroje a bez nutnosti nového seřízení polohy břitu. Tak lze dosáhnout zkrácení doby přerušení práce na stroji při výměně řezných hlav. Spojka má patentovaný profil závitu a je navržena tak, aby zaručovala vysokou přesnost a maximální možnou tuhost v ohybu. S ohledem na maximální stabilitu zajišťuje plný kontakt na čelní ploše a je vyrobena s úzkými tolerancemi, aby bylo možné dosáhnout maximálních výkonnostních parametrů. Stopka nástroje umožňuje upnutí různých typů řezných hlav, což z funkčního hlediska činí tento frézovací systém s výměnnými řeznými hlavami skutečně univerzálním.

CoroMill 316 – hlavní výhody:
• snadná a rychlá výměna nástrojů – zkrácení prostojů znamená
maximální produktivitu,
• tuhá patentovaná spojka – stabilní a spolehlivý obráběcí proces,
• flexibilní a univerzální – zúžení nástrojového inventáře,
• jednoduchá optimalizace stopky – vyšší produktivita.

Sortiment a geometrie
Fréza CoroMill 316 je dodávána v rozmezí průměrů 10–20 mm a v několika různých geometriích. V kombinaci s třídou GC1030, nejnovější třídou povlakovanou metodou PVD, která umožňuje dosažení mimořádně vysoké ostrosti břitu, je CoroMill 316 vysoce výkonným obráběcím nástrojem. Geometrie výměnných řezných hlav vycházejí ze stávajících osvědčených geometrií používaných u vysoce výkonných monolitních karbidových fréz CoroMill® Plura.

Použití
Fréza CoroMill 316 je velmi vhodná pro všechny typy obráběcích strojů a je navržena tak, aby v plném rozsahu splňovala požadavky kladené na nástroje pro pětiosé obrábění. CoroMill 316 lze použít pro čelní frézování, frázování do rohu, frézování drážek, hran a úkosů i pro tvarové frézování. Uplatnění pro tyto nástroje lze nalézt ve zdravotnickém průmyslu, leteckém průmyslu, energetice, ropném a plynárenském průmyslu, automobilovém průmyslu, ve výrobě forem a zápustek i všeobecném obrábění.

www.coromant.sandvik.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news