Google překladač: English Deutsch

Společnost DMG/MORI SEIKI doplňuje nabídku kompaktního obráběcího centra MILLTAP 700 robotizovanými automatizačními řešeními pro úsporu personálu ve výrobě. Kompaktní obráběcí centrum MILLTAP 700 z portfolia ECOLINE je prvním high-tech strojem, který společnosti DMG a MORI SEIKI vyvinuly od základu společně. Úspěchy této inovace na mezinárodních trzích od jejího uvedení na trh před dvěma lety ukazují příkladně, jakou inovační sílu mohou zákazníci v budoucnosti očekávat od spolupráce těchto dvou světových velmocí oboru obráběcích strojů (jen na nadcházejícím veletrhu EMO představí DMG/MORI SEIKI působivých 18 světových premiér). A křivka úspěšnosti centra MILLTAP 700 pravděpodobně bude dále stoupat, protože zejména výrobci sériových produktů nyní mohou díky volitelným automatizačním řešením dále zvýšit svou produktivitu.

dmg02

Obráběcí centrum MILLTAP 700 bylo konstruováno speciálně pro přesné a současně vysoce produktivní obrábění při minimálních kusových nákladech. Velkorysé pojezdy 700×420×380 mm (X/Y/Z) a robustní konstrukce založená na speciální strukturální analýze charakterizují tento stroj stejně jako jeho kompaktní rozměry: stroj je široký pouhých 1 650 mm a s hodnotou 3,9 m2 nabízí nejmenší ustavovací plochu své třídy.

dmg03Rychlý a dynamický
Již v základním provedení stroje zákazníci profitují z vysoce výkonného vřetena s 10 000 ot./min, které svým výkonem 25 kW a krouticím momentem 45 Nm perfektně pokrývá většinu potenciálních potřeb trhu. Svými výkonovými hodnotami MILLTAP 700 překonává běžné modely více než dvojnásobně. Přesto však existují aplikace a obory, které vyžadují ještě vyšší otáčky nebo speciální provedení vřeten.

I zde však má „stavebnice" MILLTAP 700 leccos v záloze: Součástí portfolia je jak vřeteno s vysokým momentem a 10 000 ot./min, tak i vřeteno s tukovým mazáním a 18 000 ot./min pro použití ve zdravotnickém průmyslu či vřeteno s 24 000 ot./min, které své výhody uplatní například při obrábění hliníku. Dále jsou k dispozici pakety pro odvod třísek s vnitřním přívodem chladicí kapaliny pod tlakem až 80 bar, které zaručují mj. při zhotovování malých otvorů a filigránních kavit vysokou bezpečnost procesu a efektivitu.

Jak v klasickém obrábění ocele, tak i v oblasti vysokorychlostního frézování profituje MILLTAP 700 ze své konstrukce optimalizované metodou konečných prvků, což se odráží především v minimalizaci vibrací v prostoru stolu. Statická tuhost je přitom dle údajů výrobce jedenapůlkrát vyšší než u běžných strojů a poskytuje nejlepší předpoklady pro rychloposuvy až 60 m/min u všech os a zrychlení až 1,6 g.

Robustní a flexibilní
Robustní konstrukce a vysokorychlostní vřeteno potřebné pro náročné frézovací operace dělají z tohoto kompaktního obráběcího centra ideální frézovací a vrtací stroj pro automobilový průmysl či pro výrobu spotřebního zboží, elektroniky, hydrauliky resp. pneumatiky. Díky velkému pracovnímu prostoru lze centrem MILLTAP 700 obrábět širokou paletu dílů, počínaje obráběním více malých součástek na jedno upnutí, až po simultánní čtyř a pětiosé obrábění komplexních obrobků pomocí volitelného integrovaného naklápěcího otočného stolu s pohonem Torque. Pro rychlou výměnu nástroje během 0,9 sekund je k dispozici zásobník nástrojů integrovaný do vřeteníku s 15 (volitelně 25) místy, který redukuje čas od řezu k řezu na méně než 1,5 sekund a významně tak redukuje vedlejší časy.

Vedle všech výrobních a přesnostních aspektů se MILLTAP 700 může pochlubit rovněž vysokou energetickou efektivitou. Díky různým opatřením byla spotřeba energie v pohotovostním režimu snížena hned o 30 % – ve srovnání s běžnými stroji této třídy.

dmg04Automatizace jako multiplikační faktor výkonnosti
U všech produktů a služeb se společnost DMG/MORI SEIKI řídí cílem maximalizovat užitek zákazníků. V tomto smyslu je možnost (volitelně) integrovat do centra MILLTAP 700 robotický systém navýsost účelným doplněním produktového portfolia, přičemž v podobě systémů WH2 a WH3 jsou na výběr dva různé systémy na manipulaci s obrobky, které své výhody uplatní právě při zpracovávání malých sérií obrobků o hmotnosti do 3 kg.

Robot i zásobník obrobků jsou zcela integrované do bezpečnostního krytu stroje, a s nimi vedle čistého zakládání a odebírání obrobků i automatické provedení různých „vedlejších" úkonů jako měření či čištění. Robotické systémy jsou kompaktní a perfektně přístupné. Integrovaný zásobník obrobků umožní uložení až 20 kg obrobků v každé zásuvce (WH2) nebo alternativně v transportním vozíku (WH3).

www.dmgmoriseiki.com

 

 

Highlights MILLTAP 700
· Vynikající frézovací výkon díky robustní konstrukci a vysokorychlostnímu vřetenu
· Maximální výkon vřetena 25 kW, maximální krouticí moment 45 Nm
· Rychloposuv 60 m/min u všech os, zrychlení 1,6 g u osy Z
· Otočný stůl DDRT pro 4/5osé obrábění jako opce
· Robotizovaná řešení pro efektivní automatizaci
· Minimalizace vibrací v prostoru stolu díky použití metody konečných prvků
· Speciální design stroje pro optimální odvod třísek

dmg05Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news