Google překladač: English Deutsch

Dva silní partneři slučují své know-how, aby urychlili vývoj inovativních automatizačních řešení: společnosti DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT a HEITEC AG zakládají joint venture „DMG MORI HEITEC" – přesně k zahájení veletrhu SPS IPC Drives v Norimberku, předního evropské prezentace elektrické automatizace.

dmg obr04

V podobě společnosti DMG MORI HEITEC GmbH oba podniky pokračují ve své dlouholeté úspěšné spolupráci a navzájem posilují své pozice na rychle rostoucím trhu automatizace. Z více než 1 000 pracovníků skupiny HEITEC jich přibližně 600 pracuje na automatizačních řešeních. Každý čtvrtý nový stroj DMG MORI je již vybavený automatizací, a v budoucnosti jí má být vybavený každý.

Základem tohoto přístupu je stavebnicový systém. V podobě navzájem sladěných modulárních řešení bude DMG MORI HEITEC moci nabízet především malým a středním podnikům komplexně koncipovanou automatizaci.
Softwarová podpora inženýrských procesů pomocí virtuálních modelů strojů, zařízení, robotických aplikací i materiálových toků je podstatným prvkem pro redukci nákladů při současném zvýšení produktivity. Společnost DMG MORI HEITEC GmbH se sídlem v německém Erlangenu si proto jako cíl stanovila vývoj virtuálního obrazu „digital twin" – digitální dvojče. Pomocí digitálního inženýringu lze významně zredukovat průběžné časy projektů o cca 20 % a uvedení do provozu v místě instalace dokonce až o 80 %. Budoucí rozšíření nebo úpravy lze pomocí digitálního dvojčete navrhovat a testovat souběžně s běžným provozem.

„Jako dva rovnocenní partneři posilujeme naše kompetence v oblasti automatizace pomocí společného joint venture. Vývoj digitálního dvojčete zde má zásadní význam: urychlí a stabilizuje veškeré zákaznické procesy – od vývoje přes instalaci až po servis – a zajistí flexibilní a stabilní průběh," říká Christian Thönes, předseda představenstva společnosti DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT.

„Automatizací a digitalizací podstatným způsobem přispíváme ke zvýšení produktivity a efektivity. Pomocí digitálního inženýringu jsme schopni ve vývoji a při uvedení do provozu realizovat zřetelně vyšší kvalitu, navíc za kratší dobu," doplňuje Richard Heindl, předseda představenstva společnosti HEITEC AG.

V krátkodobém horizontu jsou navíc v plánu automatizační standardy pro nejrůznější obory zákazníků a realizace specifických projektů speciálně pro zákazníky ze sektoru malých a středních podniků.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news