Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

cztech obr3Společnost CZ.TECH Čelákovice, a.s. se více než 20 let zabývá zakázkovou stavbou obráběcích strojů s kompletním řešením celé technologie včetně automatizace a manipulace zadaných procesů. Mezi velmi specifickou skupinu patří vývoj a výroba zarovnávacích strojů a speciálních víceosých strojů pro zarovnání hřídelí, trubek, náprav a ostatních složitých dílců a komponentů v celém odvětví průmyslu a soustruhů s automatickou výměnou obrobků, případnou kombinací těchto strojů do výrobních linek.

Nabídka zarovnávacích center je postavena na dvou principiálně odlišných koncepcích:

– Obráběcí centra s rotujícím obrobkem
– Obráběcí centra s pevně upnutým obrobkem

ZAH650/680/1300CNC – Zarovnávací centrum s rotujícím obrobkem
Celková koncepce centra je zaměřena na minimální zástavbové rozměry s maximálním využitím pracovního prostoru. Litinová konstrukce lože, suportů, nástrojových hlav a vřeteníků je základním předpokladem pro celkovou tuhost stroje a trvalou stabilitu procesu v nepřetržitém provozu. Stroj je vybaven čtyřmi suporty s osou X1, Z1 a X2, Z2, které jsou realizovány pomocí kluzného/lineárního vedení.
Nejdůležitějším konstrukčním prvkem je koncepce centrálního vřetene, u kterého se podařilo docílit velmi kompaktních rozměrů s hydraulickým upnutím, s vnitřním přimazáváním pomocí olejové mlhy a přesným polohováním. Toto uspořádání umožňuje velmi přesné obrábění hřídelí na jedno upnutí z obou stran. Stroje s uvedeným principem centrálního vřetene dosahují nejvyšší možné přesnosti v souososti důlků a (házení) soustružených povrchů z obou stran a nelze jí jiným způsobem docílit. Proto jsou uvedená centra velmi žádaná zejména v automobilovém průmyslu při výrobě komponentů převodovek a souvisejících dílců. Pracovní rozsah strojů je od Ø 6–65 mm, 140–1 300 mm. Stroje je možno vybavit integrovanou výměnou obrobků pro velkosériovou výrobu.

ZAH2000/3000/4000/5000
Zarovnávací centrum s pevně upnutým obrobkem
Uvedená řada zarovnávacích, vrtacích a závitovacích center je určena pro obrobky do maximální délky 5 000 mm s hmotností do 3 000 kg. Stroje jsou vybavovány různými nástrojovými systémy. V základním provedení jsou to standardní nástrojové hlavy soustružnického typu až po elektrovřetena se zásobníkem nástrojů s různými typy držáků od CAPTO 5, HSK 63 až po HSK 100. Provedení viz obr. je vybaveno nástrojovou hlavou Sauter 320/8 s poháněnými nástroji pro zarovnání, vrtání, závitování a odhrocení obou konců obrobku. Obrobek je hydraulicky upnut do svěracích stolů, u kterých je zajištěn pojezd pro velký rozsah délek obrobku. Stroje jsou vybaveny systémem automatického změření polotovaru s následným rozdělením velikosti a počtu frézovacích cyklů.

SPV60DUO/40DUO Speciální zarovnávací centrum
Jedná se o velmi speciální stroj s řízením11 os s proměnnou geometrií 4 os. Pro správné obrobení náprav se sbíhavostí a s odklonem jsou oba stojany a suporty vybaveny natáčením pomocí servomotoru s přímým absolutním odměřováním požadovaného úhlu. Stroj je vybaven vysoce výkonnými elektrovřeteny firmy Kessler s automatickou výměnou nástrojů HSK 100 a zásobníkem pro 2x2 24 nástrojů firmy Miksch. Upínání obrobku je realizováno hydraulicky s kontrolou upnutí na upínacím stole, který je ustaven na ose X.

Soustruhy s automatickou výměnou obrobků SP15/30
Jedná se o horizontální soustruhy s integrovanou automatickou manipulací mimo pracovní prostor stroje. Manipulace je uzpůsobena obrobku a požadované kapacitě. Výměna je plně automaticky řízená strojem, kdy je na konci NC programu vyvolána a po úspěšné výměně obrobku je automaticky puštěn NC program. Výměna obrobků se pohybuje dle velikosti dílů od 7 do 14 vteřin a je prováděna pomocí pneumatických válců a elektromotorů. Tato koncepce manipulace je velice rozšířená pro svoji servisní nenáročnost a spolehlivost. Manipulace je manuálně pojízdná pro snadné odjedí mimo vstup do pracovního prostoru. Tím je zajištěn snadný přístup do pracovního prostoru stroje na výměnu nástrojů a případných servisních zásahů. Stroje kombinují jednoduchost konstrukce a vysoký výkon.

Výrobní linky z Čelákovic
Firma CZ.TECH Čelákovice, a.s. jako jedna z mála na tuzemském trhu se věnuje kompletní dodávce výrobních (obráběcích) linek s roboty, měřícími, značícími stanicemi, případně dalšími zařízeními a tím je schopna zastřešovat v rámci záruky přejímky celých projektů. Po oslovení zákazníkem navrhne koncept linky podle zadání, a po odsouhlasení všech nezbytných akceptů realizaci zakázky. Linky se vyznačují vysokokapacitní produkcí, obsluhou jedním pracovníkem, snadným ovládáním a docílením požadované kvality jedním pracovištěm. Firma má 20leté zkušenosti v oblasti obrábění v automobilovém průmyslu a výrobě CNC soustruhů pro sériovou produkci. Tím je schopna flexibilně reagovat na požadavky zákazníka. Důkazem toho jsou zákazníci jako ŠKODA-AUTO, Volkswagen, Valeo, Siemens, Benteler, Brano, CZUB a mnohé další.

www.cztech.cz

cztech obr4

cztech obr1

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..