Google překladač: English Deutsch

Walter představuje nové doplňky k systému výměnné hlavy ConeFit™

Modulární frézovací systém ze slinutého karbidu ConeFit™ firmy Walter Prototyp nabízí uživateli flexibilitu a ekonomičnost při jeho práci. Od svého vstupu na trh specialisté na výrobu nástrojů z Tübingenu nepřetržitě vyvíjeli tento systém. Nové doplňky programu zahrnují typ ConeFit™ Spade Type, modulární nástroje se dvěma řeznými hranami vyrobenými slinováním a speciální výměnné hlavy pro obrábění grafitu.

walter-01

Název výrobku Spade poukazuje na nožový tvar výměnných hlav. Polotovary modulárního nástroje se dvěma řeznými hranami jsou slinovány do požadovaného tvaru. Jsou zvláště vhodné pro kopírovací frézování, "Plunging" ponorné frézování, srážení hran, navrtávání a interpolační zarovnávání otvorů. Jedná se o upřednostňované výrobky v případech, kde je vyžadován velký úběr materiálu. Vysokou flexibilitou těchto výrobků je míněna jejich univerzální použitelnost v široké řadě aplikací, vyžadující pouze dvě řezné hrany; například stopkové čelní kulové frézy.

Aktuálně dostupné nástroje „Spade Type“ zahrnují i model N10 s rohovým rádiusem, který se díky speciální geometrii rovněž hodí pro "Plunging" kolmé frézování. Navíc jsou dostupné stopkové frézy s nebo bez TAX–povlaku, vysokorychlostní frézy Flash i profilové a srážecí frézy. Poslední zmiňované srážecí nástroje jsou dostupné i ve Spade verzích 60°, 90°, 120° a 150° které mohou být použity k odstranění otřepů na součástkách. Nabízejí rovněž další výhodu: oproti základní verzi s odbroušeným hrotem umožňuje díky broušené špičce také navrtání otvorů. To spolu se speciální nabídkou úhlů je obzvláště vhodné pro standardy dle DIN normy.

Dvojbřité frézovací nástroje firmy Walter Prototyp představují první volbu v případě, že je zapotřebí velkého úběru třísky.

Nově jsou v systému ConeFit™ varianty, které byly vyvinuty speciálně pro obrábění grafitu. "Walter je aktuálně jediným dodavatelem na trhu, který nabízí vyměnitelný systém fréz pro obrábění grafitu" říká Mark Flommer, produktový manažer VHM/HSS fréz firmy Walter. Varianty s diamantovým povlakem N50 jsou k dispozici buď jako čtyřbřité frézy s bočním rádiusem, nebo jako dvoubřité kulové stopkové frézy.

Třetím novým doplňkem systému ConeFit™ ze sortimentu firmy Walter Prototyp je Proto•max™ST, pro maximální úběr třísky během hrubování a dokončování. Tak jako v programu VHM, je nyní k dispozici v provedení ConeFit™ vysoce výkonná čelní stopková fréza jako čtyřbřitá varianta s nebo bez rádiusu. Rozšíření názvu o písmena ST určuje primární použití – ocel (ISO-P), včetně sekundárního použití na nerezovou ocel (ISO-M). Nástroj je v první řadě určen uživatelům ze segmentu všeobecného strojírenství, nástrojáren, konstrukce forem a automobilového průmyslu.

Koncept nástroje ConeFitTM představuje výměnnou frézovací hlavu VHM s držákem zhotoveným z oceli. Dostupné jsou však také držáky VHM a monolitní adaptéry s HSK63, SK40 nebo Capto C5 a C6. Kuželové upínací rozhraní se skládá z přesného broušeného kužele s patentovaným, speciálním samostředícím závitem. Samotný závit je kombinací lichoběžníkového a pilovitého závitu. Kužel poskytuje maximální opakovatelnost a přesnou soustřednost. Osová (axiální) styčná plocha rovněž zajišťuje spojení s optimální tuhostí. Výsledný kuželový kontakt mezi frézovací hlavou a držákem je nezbytným předpokladem pro přenos maximální krouticí síly. Průměry jsou v rozmezí od 10 do 25 milimetrů, nebo 3/8"–1" palce. Systém nástrojů je univerzální a může být použit pro všechny obráběcí činnosti a také snižuje náklady na skladování. Možnosti použití jsou například v oblasti ISO materiálů P, M, K, N ,S a nyní také O.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news