Google překladač: English Deutsch

Sodick - obráběcí stroje s lineárními pohony, drátové řezačky řady AG400-600- Premium

Již přes 30 let se japonská firma Sodick zabývá výrobou elektroerozívních strojů. Jejich nekonvenční koncepce využívající řadu patentovaných řešení splňuje nejvyšší nároky kladené na kvalitu výroby. Výsledkem jsou obráběcí stroje s extrémní dynamikou, rychlými posuvy, vysokou přesností a nadstandardní kvalitou. Nesporným důkazem o kvalitě strojů Sodick je desetiletá záruka přesnosti polohování poskytovaná výrobcem na všechny stroje s lineárními pohony.

08-zenit_02_AG_600

Lineární pohon to je přesnost a spolehlivost- Lineární pohon to je Sodick

Lineární pohony vyráběné v závodech firmy Sodick mají výrazně vyšší dynamiku výkonu oproti konvenčním rotačním pohonům. Poháněná část stroje tvoří spolu s vlastním pohonem jeden celek bez dalších rušivých komponentů jako jsou převodovky, řemenové převody a kuličkové šrouby. Lineární pohony jsou výhradně vyvíjeny a vyráběny přímo firmou Sodick. Tento přístup umožňuje optimální uspořádání magnetů, cívek a řídících jednotek speciálně pro účely výrobce. Inteligentní pohonný systém se vyznačuje neobyčejně vysokou dynamikou a bezúdržbovou přesností, která je ideálním řešením pro elektroerozívní stroje. Přednostmi lineárního pohonu jsou zejména: vyšší rychlost, extrémní dynamika, eliminace mrtvého chodu, vysoká přesnost, nulové opotřebení, bezúdržbový provoz a úspora energie. Právě lineární motory jsou nejpříznačnější charakteristikou strojů Sodick.

Vysoká tuhost a teplotní stabilita

Používání 3D konstrukčních systémů, nejnovějších technologií CAE a numerických simulací umožnily vyvinout základní konstrukci stroje s optimalizovaným žebrovým uspořádáním, které výrazně zvyšuje tuhost stroje. Samotný konstrukční materiál - meehanitová litina svými jedinečnými vlastnostmi umožňuje využít optimální výkon vysokorychlostních lineárních motorů s velkou akcelerací.

Teplota rámu stroje je harmonizována s okolní teplotou pomocí cirkulace dielektrické kapaliny tepelně namáhanými částmi stroje v kombinaci s řízeným oběhem atmosférického vzduchu.

V závislosti nejen na okolní teplotě je efektivně regulována vnější a vnitřní teplota odlitku, optimálně navržené zakrytování zabezpečuje efektivní řízení teploty. Počítačem řízený Aero Harmonic System účinně nastavuje systémy vnitřního a vnějšího chlazení a tím minimalizuje vliv tepelného kolísání okolního prostředí v různých výrobních podmínkách.

Keramické komponenty

EDM drátové řezačky AG400L a AG600L jsou zkonstruovány za použití keramických materiálů, patentovaných výrobcem. Jsou to např. stojiny pracovního stolu, pinola a některé kladky. Keramika se vyznačuje zlepšenou elektrickou izolací, odolností proti otěru a velkou tuhostí. Vzhledem k nízké hodnotě koeficientu tepelné roztažnosti (méně než jedna třetina hodnoty tohoto parametru pro litinu), vysoké hodnotě tuhosti a odolnosti proti stárnutí jsou keramické komponenty ideální pro dosažení vysoké přesnosti obrábění. Keramický materiál byl pečlivě analyzován a je považován za nejlepší materiál pro použití v EDM strojích.

Řídicí systém

Řídicí systém Sodick LP 2 WH, je založen na rychlém řízení s Windows XP. 15“ dotykový LCD display, s povrchovou úpravou proti odleskům, je samozřejmostí. Řídící panel je standardně vybaven LAN přípojkou do počítačové sítě a USB pamětí pro jednoduchý přenos programových NC souborů. Namísto poruchových pevných disků je použita Compact flash paměť, která vylučuje mechanickou závadu a zaručuje bezpečné uchování dat. Pro vyspělé programování složitých řezů je standardně dodáván programovací software pro drátové řezačky – Esprit.

AG400/600L Prémiová řada přichází s výbavou "Intelligent Q3vic" jako standard. Systém „Q3vic“ umožňuje obsluze přímo importovat 3D modely a následně vytěžit všechny kontury pro obrábění během sekundy. Dokonce obrobek s komplikovanou konturou a proměnlivou výškou řezu může být naprogramovaný s použitím jednoho příkazu. Po označení ploch k obrábění, které byly rozpoznané, je generován NC program včetně řezných parametrů. Simulace obrábění může být zobrazena na celé obrazovce s možnou prioritou obrábění.

zenit_01_AG_400

EDM drátové řezačky AG400L a AG600L Premium - nadstandardní v každém směru

Vyšší střední třídu v typové řadě elektroerozívních řezaček Sodick tvoří řada AG Premium. AG 400L Premium je drátová řezačka určená pro přesné obrábění malých až středně velkých dílů vysoce přesné nástrojařské produkce a produkčních součástek, u nichž je požadována nadstandardní přesnost a vysoce kvalitní povrch. Typ AG 600L Premium je typově shodný s AG 400L Premium, liší se pouze většími pojezdy a tím i většími rozměry.

Série AG Premium- výsledná kvalita povrchu- méně než 0,1μm Ra

Obvod „Super Pika-W“ je dokončovací modul vyvinutý pro drátové řezačky série AG Premium. Technologie „Super Pika“ byla Sodickem vyvinuta v rámci programu „ECO“, za účelem minimalizování energie potřebné pro obrábění. Technologie „Super Pika“ umožňuje dosáhnout extrémně vysokou kvalitu výsledného povrchu, což minimalizuje a v některých případech dokonce i odstraňuje potřebu následného leštění a dalších dokončovacích operací.

Obrábění komplexní geometrie

Inteligentní obvod “TC 2“ je určen pro obrábění problematických, výškově nepravidelných dílů. Zajišťuje vyšší stabilitu, přesnost a rychlost obrábění. Sodick „Thinking Circuit 2" automaticky zjišťuje sílu materiálu a propočítává optimální provozní nastavení. Od hrubování až po dokončovací řezy řídí obrábění s ohledem na momentální sílu materiálu. Tím omezuje možnost přetržení drátu a výrazně zvyšuje rovinnost řezu v rozmezí 1-2 μ.

Vysoko-rychlostní generátor

Stroje série Premium jsou vybaveny nejnovějším generátorem LP2WH, který se vyznačuje významnou rychlostí řezání oproti předešlým generacím generátorů. Tento zdokonalený generátor přináší výjimečné výsledky při použití jak mosazného tak povlakovaného drátu.

Multiosé řízení

Volitelný doplněk generátor „LP20W/LP20WH“ je schopen obsluhovat 8 os současně.

ANCS (Antikorozní systém)

Pro řadu Premium je nově vyvinutý ANCS (Antikorozní systém) k dispozici jako volitelný doplněk. ANCS předchází korozi a změně barvy obrobku během obrábění nebo v době, kdy je obrobek ponechán v dielektriku. Tento systém je nejpokročilejší průmyslový antikorozní standard, který je účinný pro ocel i tvrdokov.

DSM Pro řešení extrémní geometrie

Pro mimořádnou a extrémní geometrii je k dispozici jako opce pro řadu Premium funkce DSM (Dynamic Shape Master), díky které je možné provádět přesné a efektivní obrábění na drátové EDM řezačce.
Výhody DSM:

  • Excelentní řezná stabilita při obrábění extrémně stupňovitých částí, kapes a průchozích i slepých otvorů
  • 2 nezávislá čerpadla pro výplachy
  • Zvýšená přesnost a kvalita povrchu
  • Zvýšená řezná rychlost

Ekologie

V souladu se světovým trendem omezování zátěže životního prostředí, konstruuje firma Sodick stroje s maximálním ohledem na životní prostředí. V technologiích řezání je preferován mosazný drát, který je snáze vyrobitelný oproti drátu povlakovanému a představuje tedy nižší ekologické zatížení. Mosazný drát je i snáze recyklovatelný a navíc šetří uživateli provozní náklady. Další cestou je snižování spotřeby energie. Průměrný pracovní příkon strojů Sodick se nyní pohybuje kolem 6,4 kVA a připravují se další řešení k omezení spotřeby elektrické energie. Využívání lineárních motorů omezuje nutné opravy a eliminuje jinak nutné výměny dílů v průběhu celé životnosti stroje. Používání materiálů budoucnosti, jako je např. keramika, zaručuje dlouhodobou životnost a spolehlivost dílů a výrazně snižuje náklady na údržbu stroje.

Závěrem

Drátové řezačky řady AG Premium jsou schopny uspokojit požadavky vysoce náročné nástrojařské výroby jak z pohledu rychlosti, přesnosti a vysoké kvality obrábění, tak i mimořádné spolehlivosti vlastního stroje. Řada AG je součástí EKO – linie firmy Sodick.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news