Google překladač: English Deutsch

Systém ProtoTRAK byl vyvinutý inženýry z Southwestern Industries v Kalifornii před více než 30 lety. V současné době je tento systém používán více než 100.000 uživateli na frézkách a soustruzích po celém světě. Řídicí systém ProtoTRAK je nyní dostupný ve verzích SMX pro frézky a SLX pro soustruhy.

rexim obr1

ProtoTRAK SMX pro frézování
Tento 2 nebo 3osý CNC systém nabízí nejmodernější technologie ProtoTRAK®. Přednastavené cykly zahrnují kapsy všech tvarů, kapsy s ostrůvky, frézování závitů, skupinu otvorů, vrtání, řezání závitů a vyvrtávání. Pomocí funkce AGE můžete programovat libovolný nepravidelný tvar. Díky jedinečné funkci „odhad" nemusíte dopočítávat chybějící rozměry na výkrese. Pro kontrolu programu můžete použít funkci zobrazení dráhy nástroje nebo 3D model obrobku.

ProtoTRAK SLX pro soustružení
Toto je nejsnadnější „easy to use" řídicí systém pro soustružení. Jako všechny systémy ProtoTRAK umožňuje ovládat stroj manuálně nebo přepnout do plně CNC řízeného provozu s cykly soustružení vnějších tvarů a závitů, vnějších, vnitřních nebo čelních zápichů, s vrtacími a závitovacími cykly. Při programování kontury můžete vkládat mezi dvě přímky úkos nebo rádius bez nutnosti výpočtu tečných bodů.

Hlavní vlastnosti a výhody systému ProtoTRAK®

TRAKing – Je jedna z nejcharakterističtějších vlastností ProtoTRAK, která zvyšuje důvěru operátora při obrábění na frézkách nebo soustruzích. Zvláště oblíbený je u těch, kteří dosud na žádném CNC stroji nepracovali. TRAKing umožňuje operátorovi projet kontinuálně celý program, nebo jen jeho část, pomocí ručního kolečka, a to ve směru vpřed i vzad. Vyhnete se tak případným kolizím a chybám v programu.

Náhled – Pouhým zmáčknutím jednoho tlačítka během programování si můžete kdykoliv náhledem zkontrolovat tvar programované součásti. Tato funkce šetří čas a podobně jako TRAKing, dává operátorovi jistotu během programování.

3D zobrazení – Jedná se o zobrazení naprogramované součásti jako 3D, se kterým lze pomocí myši otáčet nebo volit různé pohledy, včetně řezu.

Jedna operace – Potřebujete soustružit kužel? Na ProtoTRAK nemusíte psát program, pouze zadáte úhel a otáčením ručního kolečka, z místa, kde se právě nachází nástroj, obrobíte vámi definovaný kužel.

Seznam kroků – Vám umožňuje zkontrolovat program na grafickém zobrazení součásti krok po kroku. Jednoduše, bez komplikovaného prohledávání programu, vyberete operaci, kterou si přejete opravit.

Matematický průvodce – Tuto funkci oceníte při výpočtech průsečíků, tečných bodů, středů oblouků apod. Vypočítaný výsledek snadno přenesete do programu. Obsahuje i kalkulačku.

DXF (opce) – Výkresy formátu DXF nebo DWG si pomocí tohoto konvertoru můžete nahrát přímo do systému a snadno vykreslit konturu součásti pouhým kliknutím na vybranou křivku. Konvertor může být nainstalován rovněž na Offline programování (software pro PC), odkud hotové programy přenesete na Flash kartě nebo po síti.

Snadno pochopitelný – ProtoTRAK je díky všem svým funkcím a vlastnostem velmi intuitivní, což můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti. Dokonce i operátoři, kteří nikdy před tím neobsluhovali žádný CNC stroj, jsou schopni se během několika hodin tento systém naučit. Již během prvního dne školení většinou zjistí, že obrábět na stroji s ProtoTRAK je jednodušší, než na konvenčním stroji.

ProtoTRAK na soustruzích a frézkách XYZ Machine Tools
Největší britský prodejce precizních obráběcích strojů, společnost XYZ Machine Tools, montuje řídicí systémy ProtoTRAK na své mechatronické soustruhy a frézky již od r. 1994. Od roku 2010 je XYZ Machine Tools zastoupena v České a Slovenské republice společností Rexim spol. s r.o.

www.cnc-xyz.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news