Google překladač: English Deutsch

Jung ElektrogegengewichtsstSpolečnost Jungheinrich pokračuje v psaní svého úspěšného příběhu elektrických vozíků obnovením řady 2 a 3. Hydraulika, bezpečnost a software vysokozdvižných vozíků byly komplexně optimalizovány. Na začátku října opustil výrobní linku závodu Jungheinrich v Moosburgu první vozík nové generace a zamířil na mezinárodní trh. Přechod výroby na novou generaci vozíků proběhl plynule bez přerušení provozu.

Řada 2 a 3 zahrnuje dvanáct různých modelů vozíků. Tyto vysokozdvižné vozíky, které jsou k dispozici jako tříkolové nebo čtyřkolové, mohou zvedat břemena o hmotnosti 1 300 až 2 000 kg do výšky 7 000 mm. S maximální rychlostí až 17 km/h zajišťují efektivní provoz ve skladech i mimo ně. Díky nyní dokončené modernizaci zvýšila společnost Jungheinrich hydraulický výkon vysokozdvižných vozíků až o 20 %. To vede k výraznému zvýšení maximálního manipulačního výkonu. V budoucnu bude standardní vozík EFG 320 schopen manipulovat za hodinu až o pět tun nákladu více. Nová hydraulika také zajistí výrazně vyšší efektivitu a výkon při práci se speciálními přídavnými zařízeními, jako jsou teleskopické vidlice či rotační nebo upínací přídavná zařízení. Zároveň se podařilo snížit spotřebu energie na jednu manipulovanou paletu až o deset procent. „Díky těmto novým vylepšením splňují vysokozdvižné vozíky řady 2 a 3 ještě více požadavky našich zákazníků na efektivní a udržitelnou intralogistiku. Pozitivní ohlas ze strany zákazníků se odráží v počtu přijatých objednávek," říká Thomas Angstenberger, produktový manažer pro čelní vozíky ve společnosti Jungheinrich.

Vyšší bezpečnost díky upravenému softwaru
Kromě toho společnost Jungheinrich díky modernizaci zvýšila provozní bezpečnost čelních vozíků. Nový řídicí software trvale monitoruje funkce pohonu, práce, hydrauliky a řízení. Výsledkem je větší bezpečnost, menší počet nehod a vyšší produktivita ve všech typech provozu. Kromě nového softwaru to zajišťují také asistenční systémy vyvinuté společností Jungheinrich a standardní bezpečnostní prvky, jako je například automatická parkovací brzda. Dodatečnou ochranu před kolizí v kritických oblastech skladu zajišťuje systém Jungheinrich zoneCONTROL.
zoneCONTROL MAM-50222

PureEnergy a lithium-iontové baterie pro energetickou účinnost
Elektrické vozíky řady 2 a 3 jsou vybaveny nejmodernějšími třífázovými motory a energeticky účinnou koncepcí PureEnergy společnosti Jungheinrich. Obojí dodává vysokozdvižným vozíkům mimořádně vysoký stupeň účinnosti. Navíc jsou vozíky k dispozici s pokrokovou lithium-iontovou technologií. Baterie umožňují rychlé a pohodlné mezidobíjení, a proto jsou ideální pro vícesměnný provoz. „Životnost lithium-iontových baterií je třikrát delší než u konvenčních systémů pro ukládání energie. Očekáváme, že mnoho našich zákazníků se rozhodne pro naši lithium-iontovou technologii, a proto jsme tomu přizpůsobili montážní procesy v Moorsburgu. Lithium-iontové baterie nabízejí v každodenním provozu mnoho výhod ve srovnání s olověnými bateriemi - například méně údržby," říká Thomas Angstenberger.

Pohodlné pracoviště
Vysoký komfort doplňuje kompletní nabídku tříkolových a čtyřkolových vozíků. Jak výšku a sklon sloupu, tak přiřazení jednotlivých pák a os ovládacích prvků lze individuálně nastavit a nabídnout tak ergonomické pracovní místo. Díky kompaktnímu rámu mají řidiči dostatečný výhled a mohou neustále sledovat svůj náklad.
Hlavní rozdíl mezi řadami 2 a 3 je v konfiguraci kol a systému řízení: Zatímco tříkolové vysokozdvižné vozíky řady 2 mají vzadu dvojité kolo, které jim zajišťuje dobrou manévrovatelnost, čtyřkolové vysokozdvižné vozíky řady 3 jsou vybaveny vysoce výkyvnou nápravou, která zajišťuje větší stabilitu na nerovném povrchu a při jízdě přes výmoly.

O společnosti Jungheinrich
Společnost Jungheinrich, založená v roce 1953, se řadí mezi přední světové poskytovatele intralogistických řešení. S komplexním portfoliem manipulační techniky, logistických systémů a služeb dokáže společnost Jungheinrich zákazníkům nabízet řešení šitá na míru výzvám Průmyslu 4.0. Skupina se sídlem v Hamburku je globálně zastoupena prostřednictvím svých vlastních poboček přímého prodeje ve 40 zemích a partnerských společností v dalších přibližně 80 zemích. Společnost Jungheinrich po celém světě zaměstnává více než 18 000 lidí a v roce 2020 skupina vykázala obrat ve výši 3,81 miliard EUR. Společnost Jungheinrich je kótována na burze SDAX.

www.jungheinrich.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..