Google překladač: English Deutsch

Tažné vozíky jsou nedílnou součástí řady výrobních linek a logistických operací, protože nabízejí vysoce efektivní a pohodlné řešení horizontálního transportu, zejména na dlouhé vzdálenosti. V mnoha případech výrazně zkracují přepravní časy, a tím zvyšují produktivitu práce ve srovnání s jinou manipulační technikou.

10-toyota-01

Společnost Toyota Material Handling CZ nabízí velmi širokou paletu tažných vozíků s elektrickými nebo spalovacími motory pro sedící nebo stojící obsluhu, halové nebo venkovní nasazení, pro intenzivní nebo občasné používání nebo pro různě dlouhé přepravní vzdálenosti. A neustále svoji nabídku rozšiřuje. Na českém trhu tak bohatý sortiment jiná společnost nenabízí.

10-toyota-02Tahač Toyota a vláček z paletových vozíků s nákladem

Hlavní výhoda nasazení tahačů

Díky možnosti transportu více propojených nákladů nabízejí tažné vozíky vyšší flexibilitu a rychlost. Běžné vysokozdvižné nebo nízkozdvižné vozíky totiž musí pro přepravu stejného objemu zboží absolvovat trasu mnohokrát za sebou, nebo musí být na pokrytí stejného objemu práce nasazeno více vozíků. A více vozíků znamená více pohybu na pracovišti, více řidičů, vyšší náklady a vyšší riziko nehody.

Co musí zvážit zájemce o tažný vozík

  • druh zboží a jeho hmotnost
  • specifikovat nasazení tahače kvůli kapacitě baterie
  • kolik vagonků (roltejnerů) bude zapojeno do vláčku
  • délku a šířku transportních tras
  • četnost zastavování, nastupování a vystupování z vozíku

 

10-toyota-03Tahač Toyota TY4

Ručně nebo s tahačem?

Je zřejmé, že ruční manipulace má některá nezanedbatelná omezení pokud jde o rychlost práce a únavu obsluhy. Při použití tahačů dochází ke zvýšení produktivity o desítky procent ve srovnání s manuálním vychystáváním, při kterém vychystávač nachodí během typického pracovního dne kolem 15–20 kilometrů rychlostí 3–5 km za hodinu. Různé typy tahačů Toyota & BT pracují v mnoha odlišných aplikacích. Máme s jejich využitím bohaté zkušenosti a jsme si plně vědomi všech výhod, které nasazení tahačů přináší.

Společnost Toyota Material Handling vyvinula mnoho variant vozíků, aby dosáhla vyšší rychlosti a vyšší efektivity při horizontální přepravě. Následující tři příklady využití různých typů tažných vozíků jsou důkazem flexibility a schopnosti společnosti najít různá originální řešení manipulace, která zajistí úsporu nákladů a vysoce produktivní výkon v jakémkoli typu provozu.

10-toyota-04Tahač BT Unimover

Vláček z paletových vozíků

Elektrické tahače Toyota TY4 a vláček z ručních paletových vozíků BT Lifter zajišťují plynulý transport materiálu a provádí operace zásobování výrobních pracovišť i odvozu hotových výrobků. Do vláčku může být zapojeno až 5 vozíků, které drží perfektně stopu tahače a které uvezou až pětinásobek toho, co jeden standardní čelní nebo jiný motorový vozík. Výhodou paletových vozíků oproti běžným roltejnerům a přípojným vozíkům je větší nosnost. Paleta s nákladem může být rychle vyložena nebo naložena a vozík tak není dlouho blokován a může být použít pro další manipulaci. Roltejnery musí být nakládány ručně a až do vyložení jsou blokovány pro další použití. Napojování a odpojování vozíků je snadné a rychlé, ale pevné, takže se nerozpojí ani při vyšších hmotnostech nákladu nebo při přejezdu nerovností. Hmotnost palety obvykle nepřesahuje 1 000 kg.

Tahač BT Unimover zvládne i autobusový skelet

Vozík BT Unimover je nejmenším modelem z rodiny tahačů v portfoliu společnosti Toyota Material Handling, ale je schopen si bez problémů poradit s různými těžkými náklady. Vyznačuje se jednoduchým ovládáním a díky malým rozměrům a dvoukolovému šasi i vysokou manévrovatelností. Nabízí velmi účelné řešení se snadným a rychlým napojením vozíku s nákladem a tažnou sílu přes 3 000 kg . Je vybavený speciálním tažným hákem, který může být podle potřeb aplikace různě modifikován.

10-toyota-05BT Movit zvyšuje výkon obsluhy

BT Movit zvyšuje výkon obsluhy o desítky procent

Modely řady BT Movit jsou flexibilní tažné a vychystávací vozíky určené pro širokou škálu aplikací s lehčím a drobnějším sortimentem, například při zásobování výrobních linek v just-in-time aplikcích, v distribučních centrech, na letištích, ve zdravotnictví nebo farmaceutickém průmyslu. Řada BT Movit nabízí několik výkonově odlišných typů tažných vozíků pro horizontální transport a vychystávání z první a druhé úrovně. Jsou rychlé, vysoce manévrovatelné a mohou pohodlně a bezpečně pracovat i ve specifických podmínkách mezipater, mezzaninů, nestandardních skladů a v jakýchkoli jiných těsných prostorách. Tažná síla činí 500 kg (1 000 kg v případě bržděných přípojných vozíků).

Automatický tahač BT Autotruck

Je příkladem vozíku, který skvěle doplňuje naše portfolio tahačů o technologii, která nevyžaduje aktivní účast lidské obsluhy při přepravě nákladů. BT Autotruck je vhodný pro všechny provozy, které mohou těžit z výhod často se opakujících výrobních, logistických a manipulačních operací.

10-toyota-06Automatický tahač BT Autotruck

Práce s modelem BT Autotruck je rychlá a efektivní pro mnoho různých provozních aplikací s lehčími náklady. Malé rozměry, odolná konstrukce, vysoká flexibilita při použití různých přípojných vozíků, rychlost až 2,5 km/hod. a tažná síla až 500 kg z něho činí zajímavou alternativu k dosud známým elektrickým tažným vozíkům nebo ručně vedeným paletovým vozíkům. Výkon vozíku je 12 V/50 nebo 70 Ah. Provoz vozíku nevyžaduje úpravy povrchu podlahy, ani žádné speciální technologie umístěné ve skladu nebo v provozu. Trasa je vytyčena velmi jednoduše - nalepením speciální reflexní pásky přímo na podlahu. Změny trasy nebo zastávek mohou být provedeny bez velkého úsilí prostým odlepením reflexní pásky a umístěním pásky nové. Je-li páska na určitém úseku odtržena nebo poškozena, stačí nahradit pouze poškozené místo a trasa je opět plně zprovozněna. Kromě manuálního startování na ovládacím panelu umístěném přímo na vozíku, může být vozík BT Autotruck řízen i pomocí dálkového ovládání.

Kompletní řešení i s přípojnými a manuálními vozíky

Dodáváme kompletní celky, to znamená tahače včetně mnoha variant přípojných i manuálních vozíků. Jsou tvořeny velmi kvalitní pozinkovanou a ergonomickou konstrukcí s doživotní zárukou a nabízející modulární koncept, jednoduché ovládání a v případě přípojných vozíků i snadné připojení a odpojení během provozu. Vyrobíme a dodáme i nestandardní vozíky podle vaší technické dokumentace.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news