Google překladač: English Deutsch

blickle-01Transportní vozíky německé společnosti LKE GmbH, které na český trh dodává brněnská společnost MAREK Industrial, a.s., lze charakterizovat následujícími slovy – jednoduché, kvalitní a cenově dostupné.

Manipulační vozíky, které společnost MAREK Industrial, a.s. dodává na český trh, se zaměřují na tři oborové skupiny. Zařízení pro vnitřní logistiku, která slouží k manipulaci s materiálem a výrobky nejen uvnitř firmy. Zařízení pro globální logistiku, která jsou využívána převážně v kurýrních a zásilkových službách, expresních a poštovních službách a na interních firemních poštovních místech ve větších společnostech. Poslední skupinu tvoří tzv. oborová řešení. Jedná se o manipulační vozíky, které jsou vyráběny specificky pro různé obory, jako například program kontejnerů pro prádelny a transport prádla, vozíky do obchodů apod. Kromě standardních provedení může být každý vozík upraven dle přání zákazníka tak, aby vyhovoval jeho požadavkům.

Vozíky pro vnitřní logistiku

Manipulační vozíky pro vnitřní logistiku umožňují jak časovou, tak i nákladovou optimalizaci při transportu materiálu a výrobků. Transportovat lze palety, plastové a mřížové kontejnery, přepravky apod. Mezi nejčastěji využívaná zařízení z této oblasti patří vozíky KLT, vozík Cargo Liner, plošinové a paletovací vozíky.

Plošinové vozíky

Součástí interního logistického systému bývají často plošinové vozíky. Mohou přepravovat europalety, mřížové boxy, průmyslové palety, velké palety atd. Standardní verze vozíku má tvar písmene X, v jednotlivých rozích jsou umístěny naváděcí úhelníky pro naložení palety či boxu. Standardně jsou vozíky dodávány buď v eurorozměru – 825×1 225 mm nebo v průmyslovém rozměru – 1 025×1 225 mm. Nosnost vozíku je 1 000 kg. Jednou z velkých výhod tohoto vozíku je možnost vybavení nástavcem, díky kterému lze transportovat dvojnásobné množství zboží.Vozíky jsou vybaveny systémem virtuálního spojení a oje. Tento systém umožňuje zapojení vozíků do vláčku, který je zapřažen za elektrickým tahačem. Díky unikátní konstrukci virtuálního spojení vozíků, udržuje i poslední vozík vláčku téměř stejnou stopu jako tahač. To umožňuje průjezd vláčku i ve velmi úzkých pravoúhlých uličkách skladu nebo výrobní haly.

Paletovací vozíky

Paletovací vozíky jsou nejjednodušší variantou pro transport palet. Nabízí místo pro dvě palety a vzhledem ke své nízké výšce mohou být palety naloženy i ručním paletovacím vozíkem. Pomocí virtuálního systému spojení a oje je možné tento vozík rovněž zapřáhnout do vláčku. Je vhodný pro zásobování pracovních míst materiálem apod. Nakládání na vozík je možné dle přání zákazníka buď z levé nebo z pravé strany. Rozměr vozíku je 2 650×1 250×1 100 mm. Zatížení na jedno pracovní místo je 500 kg, celková nosnost vozíku je 1 000 kg.

blickle-02Paletovací vozík

Vozíky KLT

Vozíky KLT jsou vhodné do každé výrobní haly. Jsou snadno ovladatelné a mohou být opět zapojeny jak do vláčku, tak s nimi lze manipulovat ručně. Na vozík Standard s nosností 300 kg lze naložit maximálně 12 boxů KLT. Vozík Euro Etage je navíc vybaven třemi policemi, z nichž každá má nosnost 100–150 kg, celková nosnost vozíku je 500 kg. Vozíky lze dovybavit systémem virtuálního spojení a oje.

Cargo Liner

Vozík Cargo Liner je určen rovněž k přepravě ve vláčku. Slouží hlavně k přepravě rámových vozíků, které bývají nejčastěji naloženy plastovými boxy. Vozík Cargo Liner se vyrábí s jedním, dvěma, nebo třemi pracovními místy. Nosnost jednotlivých míst je 250 kg. Vozík je vybaven systémem virtuálního spojení a oje. Rámové vozíky na plastové boxy jsou dodávány zvlášť. Vyrábí se v rozměrech 410×610 mm, 810×610 mm a 1 210×810 mm.

blickle-03 Vozíky Cargo Liner a KLT zapojené do vláčku

Z představeného výrobního portfolia je zřejmé, že přepravní vozíky ve skladu a výrobě jsou flexibilně kombinovatelné a umožňují snadné přizpůsobení individuálním požadavkům závodové logistiky. Pomocí spřažení do vláčků se přeprava materiálu optimalizuje, čímž se šetří čas, pracovníci, manipulační plocha a energie.

 

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..