Google překladač: English Deutsch

Transportní vozíky německé společnosti LKE GmbH, které na český trh dodává brněnská společnost MAREK Industrial, a.s., lze charakterizovat následujícími slovy: jednoduché, kvalitní a cenově dostupné.

marek-01

Manipulační vozíky, které společnost MAREK Industrial, a.s. dodává na český trh, se zaměřují na tři oborové skupiny. Zařízení pro vnitřní logistiku, která slouží k manipulaci s materiálem a výrobky nejen uvnitř firmy. Zařízení pro globální logistiku, která jsou využívána převážně v kurýrních a zásilkových službách, expresních a poštovních službách a na interních firemních poštovních místech ve větších společnostech. Poslední skupinu tvoří tzv. oborová řešení. Jedná se o manipulační vozíky, které jsou vyráběny specificky pro různé obory, jako například program kontejnerů pro prádelny a transport prádla, vozíky do obchodů apod. Kromě standardních provedení může být každý vozík upraven dle přání zákazníka tak, aby vyhovoval jeho požadavkům.

marek-04Vozíky Cargo Liner a KLT zapojené do vláčku

Vozíky pro vnitřní logistiku

Manipulační vozíky pro vnitřní logistiku umožňují jak časovou, tak i nákladovou optimalizaci při transportu materiálu a výrobků. Transportovat lze palety, plastové a mřížové kontejnery, přepravky apod. Mezi nejčastěji využívaná zařízení z této oblasti patří vozíky KLT, vozík Cargo Liner, plošinové a paletovací vozíky.

Plošinové vozíky

Součástí interního logistického systému bývají často plošinové vozíky. Mohou přepravovat europalety, mřížové boxy, průmyslové palety, velké palety atd. Standardní verze vozíku má tvar písmene X, v jednotlivých rozích jsou umístěny naváděcí úhelníky pro naložení palety či boxu. Standardně jsou vozíky dodávány buď v eurorozměru – 825×1 225 mm nebo v průmyslovém rozměru – 1 025×1 225 mm. Nosnost vozíku je 1 000 kg. Jednou z velkých výhod tohoto vozíku je možnost vybavení nástavcem, díky kterému lze transportovat dvojnásobné množství zboží.Vozíky jsou vybaveny systémem virtuálního spojení a oje. Tento systém umožňuje zapojení vozíků do vláčku, který je zapřažen za elektrickým tahačem. Díky unikátní konstrukci virtuálního spojení vozíků, udržuje i poslední vozík vláčku téměř stejnou stopu jako tahač. To umožňuje průjezd vláčku i ve velmi úzkých pravoúhlých uličkách skladu nebo výrobní haly.

marek-03Paletovací vozík

Paletovací vozíky

Paletovací vozíky jsou nejjednodušší variantou pro transport palet. Nabízí místo pro dvě palety a vzhledem ke své nízké výšce mohou být palety naloženy i ručním paletovacím vozíkem. Pomocí virtuálního systému spojení a oje je možné tento vozík rovněž zapřáhnout do vláčku. Je vhodný pro zásobování pracovních míst materiálem apod. Nakládání na vozík je možné dle přání zákazníka buď z levé nebo z pravé strany. Rozměr vozíku je 2 650×1 250 ×1 100 mm. Zatížení na jedno pracovní místo je 500 kg, celková nosnost vozíku je 1 000 kg.

Vozíky KLT

Vozíky KLT jsou vhodné do každé výrobní haly. Jsou snadno ovladatelné a mohou být opět zapojeny jak do vláčku, tak s nimi lze manipulovat ručně. Na vozík Standard s nosností 300 kg lze naložit maximálně 12 boxů KLT. Vozík Euro Etage je navíc vybaven třemi policemi, z nichž každá má nosnost 100–150 kg, celková nosnost vozíku je 500 kg. Vozíky lze dovybavit systémem virtuálního spojení a oje.

marek-02Plošinový vozík typ X

Cargo Liner d

Vozík Cargo Liner je určen rovněž k přepravě ve vláčku. Slouží hlavně k přepravě rámových vozíků, které bývají nejčastěji naloženy plastovými boxy. Vozík Cargo Liner se vyrábí s jedním, dvěma, nebo třemi pracovními místy. Nosnost jednotlivých míst je 250 kg. Vozík je vybaven systémem virtuálního spojení a oje. Rámové vozíky na plastové boxy jsou dodávány zvlášť. Vyrábí se v rozměrech 410×610 mm, 810×610 mm a 1 210×810 mm. Z představeného výrobního portfolia je zřejmé, že přepravní vozíky ve skladu a výrobě jsou flexibilně kombinovatelné a umožňují snadné přizpůsobení individuálním požadavkům závodové logistiky. Pomocí spřažení do vláčků se přeprava materiálu optimalizuje, čímž se šetří čas, pracovníci, manipulační plocha a energie.