Google překladač: English Deutsch

slt obr02T+T: Firma SLT components s.r.o. je nová firma na trhu komponentů se zdvihací technikou. Proč vznikla a jaké jsou její cíle?

Firma SLT components byla založena před 2 lety jako reakce na měnící se trh se zdvihací technikou. Český a slovenský trh prochází dle našeho názoru obdobím proměn. Ještě pořád se jedná o unikátní trh, vyznačující se vysokým počtem lokálních firem, které nabízejí zdvihací techniku. Hodně těchto firem vzniklo v porevolučních letech.

Lidé byli u nás nadprůměrně technicky vzdělaní, zkušení a měli chuť podnikat. Počet firem zabývající se projekcí, výrobou, revizemi či údržbou zdvihadel prudce vzrostl. Od té doby uplynulo bezmála 30 let... A v posledních letech se ukazuje, jak obtížné je pro spoustu firem zachovat kontinuitu vývoje, zajistit generační výměnu, reagovat na měnící se požadavky trhu a zvládat moderní technologie vyznačující se zejména nárůstem elektroniky, požadavky na monitoring apod.
Firma SLT components si uvědomuje, jak dramaticky stoupají nároky na dodavatele těchto firem. Dochází k situaci, kdy koneční uživatelé požadují stále delší záruční doby, rychlejší servis a výkonnější stroje za menší pořizovací náklady. Výrobci zdvihacích a transportních zařízení hledají dodavatele, kteří poskytují stále komplexnější služby spojené s vysokým stupněm technických znalostí a pružností dodávek vyznačujících se zejména optimálním poměrem cena/výkon. Jinak na tomto trhu neuspějí. A právě takovou firmou je SLT components. Pracovníci této firmy mají více jak 20leté zkušenosti s napájecí technikou pro jeřáby a jiné pohyblivé spotřebiče. Ví, co zákazníci potřebují a vycházejí jim vstříc.

T+T: Zmínil jste měnící se trh se zdvihací technikou. Co tím máte na mysli?

Poměrně dlouhou dobu dominovaly na tomto trhu zejména domácí výrobci. Bylo jich hodně a byli pružní, technicky zdatní a levnější než zahraniční firmy. Postupně se tato situace začala v posledních letech měnit v jejich neprospěch. Podstatnou část faktorů, které tuto situaci ovlivňují, jsem již zmínil v předchozím odstavci. Je však třeba zmínit ještě jeden, jehož význam neustále stoupá. A tím je globalizace. Globální firmy operují po celém světě. Dokáží standardizovat své výrobky a tím zvyšují sériovost výroby. S tím jde ruku v ruce stoupající kvalita jejich produkce a klesající výrobní náklady. Dokáží si zajistit potřebné subdodávky za mimořádně nízké ceny. Čelit těmto globálním výrobcům je pro lokální firmy stále větší výzvou. Myslím, že tento trend je v současnosti patrný v celé Evropě.

T+T: Jak může firma jako je SLT components pomoci lokálním výrobcům zdvihací techniky?

Firmu SLT components řídí lidé, kteří začali, jak se říká „od píky". Navíc velmi důkladně poznali mezinárodní obchod. Mají hluboké technické znalosti, vyznají se v procesu akvizic a znají pozitivní i negativní dopady, které tato situace přináší. Vědí, že je třeba zajistit spolehlivé a pružné dodávky špičkových komponentů svým zákazníkům. Vědí, že musí být schopni svým zákazníkům poradit v technických otázkách a nabídnout jim kvalitní a cenově přijatelné řešení. Vědí, že musí akceptovat přiměřené podnikatelské riziko při uzavírání smluv. Vědí, že servis tvoří nedílnou součást nabízených služeb.
To není v dnešní době vůbec samozřejmé – orientace některých výrobců komponentů na maximální efektivitu často vede ke snižování skladových zásob a omezování lidských zdrojů. Tím dochází k výraznému omezení jejich flexibility nejenom, co se týče vlastních dodávek, ale i technického poradenství a servisu. Snaha minimalizovat podnikatelská rizika navíc v některých případech vede k neochotě pružně reagovat na požadované prodloužené záruční lhůty nebo individuálně nastavené platební podmínky.
Toho všeho si je vedení firmy SLT components vědomo a snaží se proto nabízet svým zákazníkům takové služby, které jim umožní aktivně se ucházet o zakázky i u nejnáročnějších koncových uživatelů. Portfolio našich prověřených dodavatelů je pečlivě vybrané a skládá se nejenom z velkých firem schopných držet krok i v mezinárodní konkurenci ale i z menších, ideálně rodinných firem.

T+T: Jaké komponenty a od jakých výrobců firma SLT components nabízí?

Nabízíme ucelené portfolio techniky, kterou běžný výrobce zdvihacích zařízení potřebuje, aby mohl svůj výrobek nabídnout konečnému uživateli. Klíčovým prvkem pro každý jeřáb je kladkostroj a příčníky. V této oblasti spolupracujeme s firmou Stahl CraneSystems GmbH. Jedná se o významného výrobce lanových a řetězových kladkostrojů, kterému se daří skloubit jeho globální charakter s lokální německou výrobou a vývojem. Výsledkem jsou efektivně vyráběné komponenty špičkové kvality umožňující řešit podstatnou část aplikací zdvihací techniky.
Dalším výrazným krokem ve prospěch našich zákazníků je vybudování školícího a předváděcího centra pro komponenty Stahl, které naše firma v součinnosti s firmou Stahl CraneSystems GmbH otevírá v dubnu tohoto roku. Instalovali jsme zdvihací techniku vybavenou nejmodernější elektronikou pro přetěžovací zařízení, monitoring jeřábů a frekvenční měniče. Naši zákazníci si zde mohou vyzkoušet možnosti, které tato technika umožňuje a naučit se ji ovládat. Potenciální koneční uživatelé zde mohou poznat rozsah a možnosti této techniky dříve, než se definitivně rozhodnou o jejich nákupu. Jedná se o první školicí a předváděcí centrum firmy Stahl Cranesystems ve středoevropském regionu.
Dále dodáváme napájecí techniku pro jeřáby a pohyblivé spotřebiče. Pro standardní jeřáby dodáváme zejména uzavřené troleje vyráběné firmou Fels. Jejich optimalizovaný, tuhý, 2komorový profil ve spojení s extrémně širokým příslušenstvím umožňuje používat tyto troleje pro většinu aplikací mostových jeřábů. Navíc nyní uvádíme na trh novinku – uzavřenou trolej Inno, která je cíleně vyvinuta jako cenově optimalizované napájení pro mostové jeřáby. Věříme, že našim zákazníkům výrazně pomůže zvýšit jejich konkurenceschopnost.
Navíjecí pružinové i motorové bubny Hartmann & König Stromzuführung AG jsou vyráběny v rodinné firmě od roku 1945. Vyznačují se robustní konstrukcí a velmi širokým spektrem typů a provedení, které v dnešní době nachází jen obtížně srovnání. Jsme schopni dodat pružinové bubny se spirálovým navíjením, motorové bubny s hydro- nebo dokonce s gravitačním pohonem.
Energetické řetězy od firmy ekd gelenkrohr GmbH patří mezi velmi propracované výrobky. Tyto kvalitní řetězy se vyrábějí jak v plastovém nebo v ocelovém provedení. Zakryté i otevřené. Je možné dodat tuto techniku i do výbušného prostředí splňující podmínky směrnice Atex. Samozřejmostí je velmi široké příslušenství jako kluzné botky, vodící lišty nebo vhodné kabely či hadice. Pro extrémně vysoké rychlosti a dlouhé pojezdy nabízíme tzv. systém Marathon.
Sloupové jeřáby od renomované německé firmy Vetter Krantechnik GmbH patří ke špičkovým výrobkům v tomto oboru. Jejich propracovaná a ucelená řada ve spojení s kladkostroji Stahl je ideální kombinace i pro zákazníky nekompromisně požadující optimální poměr cena/výkon.

T+T: A co když výše popsané standardní výrobky nestačí. Je SLT components schopno nabídnout individuální řešení pro výrobce zdvihací techniky?

Výhoda spolupráce s naší firmou je nejenom rychlost a spolehlivost dodávek standardních komponentů, ale disponujeme i dlouholetými zkušenosti a technickými znalostmi našich partnerů. Pokud někdo potřebuje vyrobit jeřábovou kočku na míru, vrátek nebo speciální kladnici, rádi mu vyjdeme vstříc. Tyto výrobky dodáváme nejenom na českém a slovenském trhu, ale nabízíme je i v zahraničí. SLT components je malá, ale dynamická firma, která se neustále rozvíjí. Vyzkoušejte nás...

www.sltcomponents.com

slt obr01

slt obr04

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..