Google překladač: English Deutsch

Toyota Industries Corporation (TICO) oznámila, že jako první na světě uvede na trh nový hybridní vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem. Prodej byl zahájen na japonském trhu v prosinci 2009.

Nové čelní vysokozdvižné vozíky o nosnosti 3,5 tuny s převratným systémem GENEO-HYBRID těží z předního postavení společnosti Toyota na poli hybridních technologií. Kombinací 2,5 litrového dieselového motoru, elektrického motoru a nikl-hydridové baterie se podařilo docílit padesátiprocentního snížení spotřeby paliva a emisí CO2 při souběžném zajištění vynikající provozní výkonnosti. Výsledkem je vysokozdvižný vozík, který nabízí jak ekologičtější provoz, tak i ekonomické úspory díky nižší spotřebě paliva.

GENEO-HYBRID poháněný vysoce účinnou hybridní technologií Toyota kombinuje sériový hybridní systém (Series Hybrid System) pro pojezd a paralelní hybridní systém (Parallel Hybrid System) pro manipulaci s nákladem. V případě sériového hybridního systému je motor pojezdu napájen elektrickou energií z motorem poháněného generátoru a baterie. Funkce manipulace s nákladem jsou poháněny paralelním hybridním systémem s hydraulickým čerpadlem, které získává mechanickou energii z dieselového motoru a generátoru a elektrickou energii z baterie.

Nikl-hydridová baterie je dobíjena činností motoru a nevyžaduje dobíjení z externí nabíječky, takže se jedná o ideální řešení pro vícesměnné provozy. Energetická účinnost vozíku je dále posílena integrovaným systémem rekuperace energie, který se uplatní při puštění pedálu akcelerátoru a při změně směru pojezdu.

Toyota – leader v hybridních technologiích
Po více než desetiletí určovala hybridní technologie Toyota měřítka ve svém oboru. Toyota Prius je historicky prvním sériově vyráběným hybridním automobilem na světě. Od uvedení modelu Prius v roce 1997 v Japonsku a v roce 2000 v USA a Evropě se po celém světě prodalo více než 2 miliony hybridních vozů Toyota.

www.toyota-forklifts.cz

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce