Google překladač: English Deutsch

Nový elektrický ručně vedený vozík Jungheinrich ERD 220i získal prestižní designové ocenění Red Dot: Best of the Best. Vozík, který je díky novému konceptu lithium-iontových baterií o 25 procent kratší než jeho předchůdce, si získal porotu svým novátorským a převratným designem. Jeho kompaktní konstrukce ve spojení s vyspělou technologií a špičkovými funkcemi z něj podle poroty činí průkopníka v segmentu ručně vedených vozíků, který je hoden následování.

Jungheinrich 1 ERD220i-Opti

Andreas Knie, průmyslový designér společnosti Jungheinrich, říká: „Dobrý design produktu reaguje na konkrétní potřeby zákazníků a vytváří půdu pro tvorbu vhodného řešení. U modelu ERD 220i se snoubí vysoce kompaktní rozměry, intuitivní ovládání, výjimečná hbitost, spolehlivost a bezpečnost, aniž by si navzájem stály v cestě. Obsluha má k dispozici ergonomicky navržené, univerzální a bezpečné sedadlo řidiče. Výrazně kompaktnější rozměry vozíku také přináší více prostoru ve skladu a větší volnost pohybu."
Namísto instalace velké baterie mezi plošinu pro řidiče a vidle, jako tomu bylo v minulosti, integrovala společnost Jungheinrich u vozíku ERD 220i baterii přímo do podvozku. Odstranění těžké přihrádky na baterii přináší obrovské výhody z pohledu výkonu. Díky ušetřenému místu teď může být vozík nabízen se dvěma různými verzemi prostorných plošin pro řidiče bez výrazné ztráty kompaktnosti nebo hbitosti. Obě verze plošin mají na třech stranách pevné boční ochranné panely, které zaručují bezpečné řízení a pohodlné stání. Zároveň je ERD 220i tím nejkompaktnějším vozíkem ve své třídě – s rozměrem L2 pouze 1065 mm. Díky těmto malým rozměrům má poloměr otáčení menší než dva metry. To umožňuje přesné manévrování i ve stísněných prostorech a lepší využití místa ve stávajících skladech.
Ocenění Red Dot Award za produktový design je každoročně, již od roku 1955, udělováno těm nejlepším a nejinovativnějším produktům z celého světa ve více než 50 kategoriích. Mezinárodní porota složená z nezávislých designérů, profesorů designu a novinářů každoročně vybírá z tisíců přihlášených produktů ty, které převyšují ostatní svou kvalitou designu.

www.jungheinrich.cz

 

Žádné kompromisy: Vozík ERD 220i mění definici kompaktnosti, bezpečnosti a ergonomie
Jungheinrich 2 PM 08 FP IH EJungheinrich na své virtuální tiskové konferenci představila nový elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík ERD 220i. Tento vysokozdvižný vozík, který je navržen k flexibilnímu používání ve skladu a pro nakládku a vykládku nákladních vozidel, má rozměr L2 pouze 1065 mm a je tudíž nejkompaktnějším vozíkem ve své třídě. Ve srovnání se svým předchůdcem je vozík ERD 220i díky nové koncepci lithium-iontových baterií o více než 300 mm kratší, což znamená snížení prostorové náročnosti přibližně o 25 procent. Díky kompaktním rozměrům je tento vozík všestranný a hbitý. Poloměr otáčení byl snížen na pouhých 1985 milimetrů. Ve stávajících skladech se tak uvolní další místo a je zajištěno přesné manévrování i ve stísněných prostorech. A při plánování budoucích skladů lze díky tomu využívat zcela nové koncepty. „Vozík ERD 220i nabízí maximální prostorovou nenáročnost. Jízdní dráha vozíku vyžaduje méně prostoru a lze tím zmenšit šířky uliček. Zákazníkům, kteří používají vozík ERD 220i, tak můžeme poskytnout více úložného prostoru na stejné ploše skladu, "vysvětluje Torben Sell, odpovědný produktový manažer ve společnosti Jungheinrich.

Kompaktní díky novému konceptu lithium-iontových baterií
Místo instalace velké baterie mezi plošinu a vidle, jak tomu bylo v minulosti, použila společnost Jungheinrich ve vozíku ERD 220i dva bateriové moduly o kapacitě 130 Ah a integrovala je do podvozku vozíku. Odstranění těžké přihrádky na baterii přináší ohromné výhody z pohledu výkonu. Zlepšilo se tak rozložení hmotnosti vozíku ve prospěch jízdních parametrů. Důkazem je vynikající akcelerace a maximální rychlost až 14 km/h. Ušetřené místo také umožňuje nabídnout vozík se dvěma různými verzemi rozměrné plošiny pro řidiče, aniž by bylo nutné kvůli tomu obětovat kompaktnost a hbitost. Obě plošiny mají na třech stranách pevné boční ochranné panely a umožňují bezpečné řízení a pohodlné stání. „Vozík ERD 220i je kompaktnější, pohodlnější a bezpečnější než všechny ostatní vysokozdvižné vozíky ve své třídě. Díky nové koncepci baterie mění definici kompaktnosti, bezpečnosti a ergonomie. Nedělá žádné kompromisy a jedná se o vysokozdvižný vozík, který naši zákazníci dlouho hledali," vysvětluje Torben Sell.

Bezpečné a jednoduché použití na rampě
Nakládka a vykládka nákladních vozidel je jednou z nejtěžších intralogistických operací pro člověka i stroje. Společnost Jungheinrich proto pro vozík ERD 220i vyvinula různé funkce, které nabízejí větší bezpečnost, pohodlí a ergonomii a zajišťují tak vyšší produktivitu. Vozík díky ultrazvukovému senzoru rozpozná, když se nachází v nákladním vozidle. V tu chvíli se automaticky aktivují pracovní světla, která nákladní vozidlo osvětlí a zajistí rychlé a bezpečné zvedání palet – to se hodí zejména v časných ranních hodinách. Vozík také sníží rychlost na hodnotu nastavenou zákazníkem, aby řidič mohl překonat práh mezi nákladním vozidlem a skladem, aniž by zbytečně zatěžoval záda. Intuitivní nastavitelné odpružení vozíku ERD 220i, které se přizpůsobuje jeho zatížení, také ulevuje zádům obsluhy při jízdě po rampách. Jako bezpečnostní prvek, který zvyšuje viditelnost vozíku na přepravních trasách ve skladu, bylo do boční stěny integrováno chráněné LED světlo „Floor Spot" (k dispozici jako doplňkové vybavení).

Uživatelsky přívětivé řízení a nakládání
Další důležitá informace: nový vozík ERD 220i byl také vybaven systémem SmartPILOT, známým z modelů ERC. Tento systém umožňuje intuitivní ovládání všech funkcí vozíku pouze jednou rukou, je vybaven možností automatického centrování volantu a nyní je standardně výškově nastavitelný. „Nastoupíte a můžete jet – nové vozíky ERD 220i a ERE 225i se řídí neuvěřitelně snadno," říká Torben Sell. „Kladnými dopady implementace tohoto systému jsou kratší časy školení nových řidičů nebo často se měnících pracovníků a snížení únavy zaměstnanců." Nové rozhraní nabíječky umožňuje přímé připojení vozíku k externím rychlonabíječkám. Mimořádnou flexibilitu nabízí volitelná vestavěná nabíječka, která umožňuje nabíjení z jakékoli zásuvky.
Jungheinrich 3 PM Red Dot Awa

Nový triplex
Vozík ERD 220i je vybaven novou verzí sloupu, což v budoucnu umožňuje jeho širší využití, a navíc k nakládání a vykládání lze vozík také používat k zaskladňování zboží. Nový triplex nabízí zdaleka nejvyšší zdvih vozíku v tomto segmentu – 3 760 mm. Výška sloupu je tak kompaktní, že je možné vozík bezproblémově používat uvnitř přívěsů. Po zvednutí podpěrného ramene lze vozík ERD 220i také používat k transportu palet ve dvou patrech nad sebou. Tato funkce nabízí výrazné zvýšení efektivity, zejména při nakládání a vykládání nákladních vozidel.

Nový vozík ERE 225i
Společnost Jungheinrich také v létě uvádí na trh nový elektrický nízkozdvižný vozík založený na platformě vozíků ERD 220i. Vozík ERE 225i je ještě kompaktnější než ERD 220i a je ideální pro úkony, které nezahrnují zaskladňování zboží. Kompaktní verze tohoto vozíku má rozměr L2 pouhých 898 mm, což představuje zkrácení o 270 mm ve srovnání s jeho předchůdcem. Díky odstranění sloupu a přihrádky na baterii je řidič vozíku ERE 225i mnohem blíže vidlím, takže lépe vidí na naložené zboží. Tím se výrazně zlepšuje celková viditelnost během pracovního procesu a řízení je mnohem intuitivnější.

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..