Google překladač: English Deutsch

Výroba řetězových kladkostrojů má u japonského výrobce dlouhou tradici. Již téměř 80 let společnost vyrábí ruční a elektrické řetězové kladkostroje pro široké spektrum uživatelů.

Společnost KITO Manufacturing Co. byla založena v roce 1932. O rok později vyrábí svůj první ruční řetězový kladkostroj – typ 40. V roce 1947 následuje řetězový kladkostroj s pákou a v roce 1958 první elektrický řetězový kladkostroj. V roce 1970 společnost mění svůj název na KITO Corporation. V roce 1990 získává americkou společnost Harrington Hoist Inc. a zakládá dceřinou společnost v USA. V dalších letech jsou postupně zakládány dceřiné společnosti a nové výrobní závody v řadě dalších zemí, např. Kanadě, Filipínách, Číně, Thajsku a Koreji.

V roce 2006 byla za účelem prohloubení obchodních aktivit na evropském trhu založena dceřiná společnost KITO EUROPE GmbH se sídlem v Düsseldorfu.
K oblastem obchodní činnosti evropského zastoupení společnosti patří, kromě poradenství, zásobování partnerských firem a specializovaných obchodníků, také prodej nových kladkostrojů zákazníkům, distribuce kompletního sortimentu náhradních dílů, servisní činnost a školení zaměstnanců partnerských firem. KITO EUROPE nabízí kompletní sortiment a služby KITO Corporation.

Mimo to je součástí filosofie společnosti zvýšit v silné evropské konkurenci úroveň povědomí o značce a vyzdvihnout výjimečnost produktů KITO. Velkou pomocí je v tomto nelehkém úkolu široké portfolio výrobků, zejména jejich kvalita, bezpečnost, jednoduchá instalace a obsluha. Za svojí obchodní politiku a přístup k zákazníkům získává KITO Corporation certifikáty ISO 9001 a ISO 14001.

Kromě užitkových vlastností kladkostrojů, klade KITO velký důraz na šířku výrobního sortimentu. Téměř 90 % všech dílů pochází z vlastní produkce společnosti. Pro zákazníka to znamená naprostou jistotu v oblasti kvality, zásobování náhradními díly a příslušenstvím. KITO je jediným výrobcem kladkostrojů na světě, který vyrábí vlastní, značkové řetězy zdvihu a používá výrobní technologii povrchového niklování. Niklovaný povrch řetězu je prostupný pro molekuly vodíku, brání vzniku vodíkové křehkosti a spolehlivě chrání řetěz před korozí.

V roce 1982 uvádí KITO na trh ruční řetězový kladkostroj typové řady CB model M3 s niklovaným řetězem zdvihu s pevností v tahu 1 000 N/mm² a v roce 1998 elektrický řetězový kladkostroj ER. V roce 2003 uvádí KITO na světový trh řetězové kladkostroje řady LX. Ve stejném roce kladkostroje vyhrávají zlatou medaili JIDPO (Japan Industrial Design Promotion Organization) za design v kategorii Konstrukce nástrojů, průmyslových strojů, dopravních prostředků a zařízení.

Za výjimečný je pokládán ruční řetězový kladkostroj CX, který byl představen v roce 2006. Patří k nejmenším a nejlehčím řetězovým kladkostrojům na světě. CX003, velký jako pivní tácek, s integrovaným omezovačem přetížení a nerezovým ovládacím řetězem najde uplatnění především tam, kde je třeba nosit kladkostroj stále u sebe. Rok po představení byl kladkostroj oceněn cenou JIDPO (Japan Industrial Design Promotion Organization) Vynikající design v kategorii Konstrukce nástrojů, průmyslových strojů, dopravních prostředků a zařízení.

V roce 2008 uvádí společnost KITO na světový trh špičkový model elektrického řetězového kladkostroje ER2. U tohoto modelu byly v praxi uplatněny nejnovější technické poznatky a nová řešení. Ve stejném roce představuje firma také nový ruční řetězový kladkostroj CF. Tento kompaktní, profesionální kladkostroj s hliníkovými kryty vyniká jednoduchou obsluhou a údržbou.

Absolutní světovou špičku v oblasti profesionálních řetězových kladkostrojů s pákou představují kladkostroje řady LB. V průběhu let prošly tyto kladkostroje řadou inovací. V letošním roce uvedla společnost na trh nový, alternativní model s integrovanou ochranou proti přetížení LB-OLL. Kladkostroje LB získaly letos cenu „Vynikající výrobek“ Japonské asociace strojních inženýrů (JSME).

KITO Corporation má v současné době 1 485 zaměstnanců a ve fiskálním roce 2008/2009 dosáhla obratu cca 320 mil. Euro. Prostřednictvím svých partnerských firem a obchodníků nabízí KITO EUROPE GmbH komplexní sortiment služeb od poradenství přes prodej a zásobování výrobky nebo náhradními díly až po servisní a školící činnost.

V loňském roce rozšířila TER Česká s.r.o. svůj sortiment o řetězové kladkostroje KITO, včetně nabídky jejich kompletního příslušenství a servisu. Prodeji těchto kladkostrojů věnuje maximální pozornost a v letošním roce se TER Česká s.r.o. stala výhradním zástupcem společnosti KITO Corporation v České republice.

Autor: Frank Klohr, generální ředitel KITO EUROPE GmbH

www.terceska.cz

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce