Google překladač: English Deutsch

robot_delta_1.jpgMáte smysl pro jemnost a milujete ušlechtilé pochoutky? My také. Proto balí systémy robotů Delta společnosti Bosch sladké, lámavé čokolády obzvláště jemně. Že roboti mohou pouze pevně uchopit? Omyl. Pro citlivé zboží má Bosch v programu roboty Delta XR31 a XR22. Bleskově a přitom zcela jemně zabalí roboti více než 40.000 pralinek za hodinu. Pro přepravu ušlechtilých cukrovinek z běžícího pásu do krabiček na pralinky se musí i přes vysoké pracovní tempo respektovat jedno: ať už šampaňské lanýžky, mandlové hoblinky nebo nugátová srdíčka – pralinky jedou po pásu v nejrůznějších tvarech a příchutích. Každou z nich musí robot rozeznat a s milimetrovou přesností usadit na přesně správné místo v balení – mnohé ještě také do citlivého papírového obalu. A v žádné krabičce nesmí pralinky chybět. Jak to všechno robot zvládne – s jemným uchopením, bez chyb a vždy hygienicky?

Vybavený znaleckým pohledem
Pomocí kamery rozezná robot Delta pralinku, ještě než se k němu dostane. Pralinky a obalové vložky (blistery) se pravidelně fotografují a porovnávají s příslušnými vzory v systému obrazového zpracování. Vypočítá se pozice a orientace produktu, a tak robot delta ví vždy přesně, jak musí uchopit a uložit (systém Pick & Place). Řídící software má uložené všechny kombinace pralinek a blisterů. Přitom je přesně stanoveno, jaký robot pokládá jaké pralinky na jakou pozici. A tím vědí všechny ostatní roboti, kam byla pralinka uložena a které blistery se ještě mají naplnit, roboti spolu komunikují pomocí centrálního řízení – týmová práce mezi roboty.

Ručička na jemné věci
Pro různé pralinky existují obzvláště šetrné podtlakové přísavky, které mají zároveň vysokou přidržovací sílu. Těmito přísavkami se pralinky zcela jemně nadzvednou a uloží do balení. Robot může uchopit a uložit až 110 pralinek za minutu. Přitom pralinky umísťuje až na milimetr přesně. Pohybují se tak celé hory: pouze za jednu hodinu se zabalí 550 kg pralinek. A protože se dají podtlakové přísavky velmi snadno čistit a vyměňovat, pracují roboti obzvláště hygienicky. Přichází na trh nová pralinka? Žádný problém. Pomocí dotykové obrazovky lze zvolit nový „softwarový recept“. Také podtlakové přísavky se dají používat variabilně. Když jsou například místo čokoládových Mikulášů požadováni velikonoční zajíčci, dají se roboti delta rychle a jednoduše přestavit. Nevadí jim ani letní pralinková přestávka.

Inteligentní a mnohostranně použitelní
Roboti Delta zvládají rozmanité úlohy: vybaveni nejmodernější materiálovou a pohonnou technologií neuchopují pouze pralinky nebo jiné pamlsky a potraviny, ale výborně se také hodí pro produkty kosmetického a farmaceutického průmyslu.

Systémy robotů byly vyvinuty v Sigpack Systems, které nyní patří ke společnosti Bosch. Robot Delta XR31 je nejrychlejší a nejspolehlivější robot Pick & Place na trhu. A u toho nejlepšího se (nejen) jemné pralinky cítí vždycky jako v bavlnce.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..