Google překladač: English Deutsch

Na základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti. Aerzen nyní poprvé představuje zcela novou technologii turbo dmychadel a rozšiřuje tak svou nabídku i o segment zařízení s kontinuálním průtokem.

Turbo_G5_in


Aerzener Maschinenfabrik vyvinula nové AT Turbo dmychadlo Generation 5 speciálně pro požadavky biologických městských a průmyslových čistíren odpadních vod. Celá výkonová série se skládá z 11 velikostí se sacími výkony od cca. 4 000 m3/h až do 13 200 m3/h, tlakovými rozsahy od 400 mbar do 1 000 mbar s výkonem motoru až do 300 kW.
Turbo dmychadla Aerzen jsou vybavena vysokootáčkovými motory s permanentním magnetem a jsou schopna se optimálně přizpůsobit měnícím se podmínkám procesu pomocí frekvenčního měniče, bez nutnosti dalšího mechanického zásahu, v rozsahu od 40 % do 100 %. Frekvenční měnič s tlumivkou je plně integrován. V porovnání s konvenčními motory dosahuje tento typ motoru mnohem vyšší poměr účinnosti. Je to vzduchem chlazený kompaktní motor s regulovanými otáčkami. Pohon je zajišťován pomocí bezkontaktního vzduchového ložiska bez tvorby vibrací bez použití oleje. Výsledkem je pak vynikající účinnost, minimální opotřebení a snížená potřeba údržby.
Další charakteristické rysy nové turbo generace: turbína vyrobena z nerezavějící oceli, a to nejen kvůli odolnosti vůči korozi, ale i kvůli vysoké pevnosti. Tento materiál umožňuje výrobu tenčích stěn jednotlivých lopatek a vede k lepší aerodynamice s vyšší účinnosti. I v případě nepředvídatelného kolísání provozního tlaku, neustálá kontrola objemového průtoku zabraňuje překročení bodu pumpování. Frekvenční měnič Aerzen je navržen pro zaručení bezpečného provozu turbo dmychadel a je jim plně přizpůsoben. To z pohledu provozních charakteristik a účinnosti představuje jeden z velkých kroků vpřed vůči standardním frekvenčním měničům.
Při vývoji nového konceptu AT Turbo Generation 5 jsme stavěli i na již osvědčených modulárních technologiích Aerzen Delta Blower a Delta Hybrid, které nabízejí zákazníkovi mnoho výhod:

 • Zvýšenou energetickou účinnost
  samostatný kanál přívodu chladicího vzduchu uvnitř protihlukového krytuTurbo_G5
 • Nízké náklady na servis a údržbu, spolehlivost a dlouhou životnost
  pomocí zcela sucho běžného vzduchového ložiska bez vibrací
 • Redukci hlučnosti
  inovovaným protihlukovým krytem a zvýšeným tlumením hluku
 • Úsporu místa při instalaci
  možnost instalace přímo vedle sebe "side-by-side"
 • Jednoduchost obsluhy, instalace a uvedení do provozu
  dobrý přístup ke všem elektronickým komponentům díky "zásuvkovému konceptu" a integrovanému řízení s dotykovou obrazovkou. Zařízení je plně připraveno k provozu již z výrobního závodu.

ice-CISamostatnou a jedinečnou výhodou AT Turba je, že neodvádí teplo do prostoru, ale pomocí unikátního řešení umožňuje využití odpadního tepla připojením se na samostatnou přírubu. Inteligentní vedlejší efekt: chladná provozní místnost, není zapotřebí dodatečné teplo pro ohřev aktivačních nádrží a v neposlední řadě bezplatné teplo kdekoliv ho potřebujete.
S produktovým portfoliem - objemová dmychadla Delta Blower, kompresory se stočenými rotačními písty Delta Hybrid a turbo dmychadla AT Turbo Generation 5 - nabízí Aerzener Maschinenfabrik ideální podmínky pro plánování a provozování stanic procesního vzduchu s nejvyšší účinností od jednoho dodavatele. V čistírnách odpadních vod jsou již dnes provozovány obě technologie - objemová dmychadla a turbo dmychadla. Ideální a absolutně nejvyšší výhodou kombinace těchto dvou vysoce účinných typů zařízení je však skutečnost, že umožňují optimálně pokrýt nízké a zároveň i špičkové spotřeby technologického vzduchu. Toto je cesta jak spojit fyzikální výhody zařízení s kontinuálním průtokem - vysoká energetická účinnost při nominálním zatížení, s výhodami objemových strojů - vysoká přizpůsobivost a dobrá účinnost i při nižším zatížení. Tato kombinace vede k značným úsporám energií a nákladů na provoz.
www.aerzen.cz

 

 

Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..