Google překladač: English Deutsch

Společnost Plastika, která dodává komplexní plastové komponenty pro průmyslové výrobky zahájila výrobu plastových dílů novým výrobním postupem - vstřikováním za pomoci dusíku. Princip této patentované technologie spočívá v tom, že po naplnění dutiny roztaveným plastem se do formy navíc vstříkne vysokým tlakem dusík. Vstříknutý plyn vytvoří v hotovém dílu dutinu. Výhoda vstřikování za pomocí dusíku tkví v možnosti vyrobit díly s tlustými stěnami. Dříve se plastové díly se silnými stěnami vyráběly dlouhými výrobními cykly a vzhled dílů byl nevyhovující. Další významnou výhodou je úspora materiálu.

plastika_1.jpg

Zařízení na vstřikování za pomoci dusíku sestává ze dvou částí. První představuje generátor, který ze vzduchu získává dusík a pak jej stlačí na vysoký tlak až 350 barů. Druhou součástí je ovládací jednotka, která spolupracuje s lisem a řídí celý proces dávkování dusíku do formy.
Do zařízení na vstřikování za pomoci dusíku byla investována částka přesahující 3 mil. Kč, která zahrnuje pořízení patentované licence. Úspěšné zvládnutí této nové technologie rozšiřuje výrobní možnosti společnosti, přispívá k větší důvěře zákazníků i získávání nových zakázek.
www.plastika.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2025  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news