Google překladač: English Deutsch

S příchodem nového roku se změnila vlastnická struktura olomoucké společnosti Technotrade. Na odkoupení 50% podílu se s majiteli rodinné firmy dohodla rakouská společnost Hainzl, a stala se tak významným strategickým společníkem českého dodavatele systémových řešení pro pracovní stroje. Skupina Hainzl touto akvizicí získává zkušeného technologického partnera v oblasti vývoje softwaru a pohonu strojů a zároveň rozšiřuje svou mezinárodní působnost o český a slovenský trh.

Technotrade 04-820x547

Akvizici považují obě strany za mimořádně přínosnou. Společnost Technotrade získává výhody v podobě dlouholetých zkušeností v oboru a silného zázemí skupiny Hainzl, stejně jako přístup k rozšířenému portfoliu produktů a skladových kapacit. Vedení společnosti Hainzl si naopak od partnerství slibuje zásadní posílení své pozice v oblasti vývoje řídicího softwaru a elektrifikace mobilních strojů. K němu chce využít know-how týmu českých vývojářů a konstruktérů, získané na základě více než stovky úspěšně realizovaných projektů.

Od svého založení v roce 1991 prošla společnost Technotrade dynamickým vývojem. Z původního zaměření na distribuci hydraulických komponent se firma postupně přeorientovala na vývoj nejmodernějších systémových řešení pro stroje a jejich integraci. Dnes má Technotrade kromě české centrály také pobočku na Slovensku a soustřeďuje se především na úzkou spolupráci s výrobci stavební, zemědělské a lesní techniky, pro které navrhuje a dodává řídicí software, ovládací prvky, elektrické pohony a hydraulické systémy. Mezi její zákazníky patří čeští i zahraniční výrobci strojů jako je Tatra, Kärcher, Ammann, Agrio nebo Firstgreen Industries. Technotrade je zároveň dlouhodobým prémiovým partnerem globálního výrobce industriální hydrauliky Danfoss Power Solutions.

Techno Jakub Kejdus  Technotrade 2Jakub Kejduš, jednatel společnosti Technotrade, který bude v nové vlastnické struktuře figurovat jako výkonný ředitel v tandemu s Oliverem Lüthem, zástupcem skupiny Hainzl, ke změně spoluvlastníka dodává: „Jsem přesvědčený, že partnerství se společností Hainzl pro nás představuje tu nejlepší možnou variantu z hlediska budoucího rozvoje a ekonomického růstu firmy. Zároveň pevně věřím, že naše zkušenosti a znalosti v oblasti systémových řešení najdou široké uplatnění v rámci celé skupiny Hainzl, jíž budeme součástí."

„Rozšíření o společnost Technotrade vnímáme jako významný krok k posílení pozice naší mezinárodní skupiny jako předního evropského dodavatele inovativních a spolehlivých řešení v oblasti elektrických pohonů, řídicích systémů a mobilní hydrauliky pro pracovní stroje a techniku," shrnuje Oliver Lüth, výkonný ředitel divize Hainzl Motion & Drives International.

Společně se změnou ve vlastnické struktuře dochází i ke změně loga Technotrade, stejně jako k aktualizaci ostatních prvků vizuálního stylu společnosti, která proběhne během následujících týdnů a měsíců. Jejím cílem je sjednocení vizuální prezentace firmy s korporátní identitou celé skupiny Hainzl.

www.technotrade.cz