Google překladač: English Deutsch

Firma SLB, působící na trhu speciálních valivých ložisek již 22 let, nabízí svým zákazníkům inovativní řešení nestandardních valivých úložných celků i samostatných ložisek. Specifickou oblast výrobků SLB tvoří ložiska pro válcovny profilů a drátů. Jednou z produktivních metod výroby drátů kruhového ale i jiného profilu je válcování za studena. K postupné redukci a tvarování původního polotovaru, kterým je tyč nebo drát většího než finálního profilu, dochází postupně na jednotlivých stavech sestavených do tratě.

slb Obr-1

Vlastní tvářecí nástroje jsou sestaveny do kazet sestávajících většinou ze 3 až 4 kladek, uložených na valivých ložiskách. Kompaktní provedení ložisek umožňuje na jejich vnější kroužek přímo upnout vlastní tvářecí nástroj (kladku) pomocí matice, která je dodávána současně s ložiskem. Ložiska jsou z výroby naplněna speciálním plastickým mazivem, přičemž jejich konstrukční provedení umožňuje domazávání v průběhu jejich nasazení v provozu. Proti úniku maziva z vnitřního prostoru ložiska a vniknutí slb Obr-2nečistot z okolního prostředí je ložisko chráněno kovovým labyrintovým těsněním.
Podle vnějších zatížení na ložisko a válcovací rychlosti lze ložiska nabídnout v různém provedení, např. jako kuličková s kosoúhlým stykem, kombinovaná válečková radiálně axiální nebo jako kuželíková.

Kuličková ložiska jsou určena pro relativně nízká zatížení avšak vysoké otáčky. Radiálně axiální válečková ložiska jsou naopak určena pro značná zatížení při relativně nízkých otáčkách. Kuželíková ložiska jsou pak optimálním řešením mezi zatížením a provozními otáčkami. U všech tří uvedených konstrukčních provedení jsou ložiska vyrobena s požadovanou axiální vůlí měřenou při smluvním axiálním zatížení.

Podle požadavku zákazníka mohou být ložiska dodávána s jiným typem těsnění, s upínacími pouzdry a dalšími odlišnými prvky. Předpokládaná životnost ložisek v uložení válcovacích kazet může být predikována standardními výpočty základních parametrů ložisek doplněnými o výpočty stavů napjatosti a deformací součástí ložisek pomocí MKP (FEM).

www.slb.cz

slb Obr-4

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..