Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce

festo obr3Sotva kdo přemýšlí o balicím materiálu. Spotřebitelé vybalí své zboží a ochranný balicí materiál vyhodí. Povšimněte si slov „sotva kdo", protože pro firmu Storopack je balicí materiál, ať již plast, papír nebo pěna, jednou z jejích ústředních podnikatelských aktivit. Tato rychle rostoucí globální společnost se u některých ze svých zařízení spoléhá na hvězdy ve vzduchotechnice od firmy Festo – robustní, trvanlivé standardní válce a ventily, které jsou rychle dostupné ze skladu.

Balicí materiál je typickým výrobkem pro jedno použití. Balení přijdou, jsou otevřena, zboží je vyjmuto a výplňový materiál vyhozen. „Storopack myslí na to, jak důležité je zvolit pro konkrétní použití správný ochranný balicí produkt ve správném množství a kvalitě," vysvětluje Daniel Wachter, prezident firmy Storopack pro Severní Ameriku v Cincinnati v Ohio. Nesprávný nebo nevhodný výplňový materiál může poškodit zboží při přepravě, zatímco nadměrný či nesprávně vložený ochranný balicí materiál může významně snížit produktivitu na balicích stanicích v distribučních centrech.

Vzduchové výplně a stlačený vzduch
V závodech v Cincinnati v Ohio (USA) a Wildau (Německo) vyrábí Storopack – vedle jiného – své role fólie AIRplus® pro distributory a zákazníky po celém světe. V dosti různorodé produkci firmy, jde o výrobně nejsložitější produkt. Během primárního procesu je plastový granulát formován do výchozí plastové fólie na linkách pro vyfukování fólie. Vznikne tak „nekonečný" plastový válec, který je na navíjecích strojích navinut do rolí. Tyto stroje jsou vybaveny standardními válci DSBC od firmy Festo, které zajišťují, že válečky navíjecích strojů jsou správně uspořádány v závislosti na zatížení.

festo obr1

Na konfiguračních linkách je fólie v sekundárním procesu konfigurována na požadované rozměry, perforována a následně balena jako hotové role AIRplus®. Pro zatavování a perforování plastové fólie tak, aby se vytvářely vzduchové polštářky určité šířky a délky, se používají lisovadla. Tyto linky jsou také vybaveny pneumatickými válci Festo DSBC, jakož i rotačními válci DSNU-PPS, kompaktními válci ADN a krátkozdvihovými válci ADVC, které jsou všechny ovládány individuálními ventily Festo CPE 14.

festo obr4

Vzduchové polštářky různých rozměrů pak opouštějí výrobní závod v podobě navinutých rolí různé šíře, které jsou na správných místech zataveny pro nafouknutí polštářků požadované velikosti a rovněž perforovány tak, aby pracovník u balicí linky mohl materiál snadno oddělovat. K samotnému naplnění vzduchem dochází z pochopitelných důvodů až těsně před samotným použitím.

Další materiály z produkce Storopack
Z hlediska původu a zpracování materiálů je výroby firmy Storopack velmi různorodá, tím, co všechny jejich aktivity spojuje, je výsledné použití při balení. Mezi zákazníky je v současné době velmi populární papír, protože jde o obnovitelný a recyklovatelný materiál. Z papíru jsou samozřejmě krabice, ale také se velmi dobře prodává mačkaný papír jako výplňový materiál. Pro přepravu křehkých výrobků libovolných tvarů velmi dobře poslouží polystyrénový sypký materiál v různých tvarech a velikostech.
Velmi zajímavou metodou, jak ochránit zboží při přepravě jsou individuálně tvarované „polštáře" vyráběné v dřevěných formách, vhodné pro provozy se sériovou výrobou. Plastový pytel je naplněn expanzní pěnou (podobnou oblíbené montážní pěně) a vložen do připravené formy. Uvnitř formy dojde k dokonalému vyplnění vnitřního prostoru a zatuhnutí. Z prostorových a logistických důvodů je tato technologie (podobně jako řada ostatních) firmou Storopack obvykle pronajímána koncovým zákazníkům, kteří si na místě expedice sami vyrábějí přesně tvarovaný obalový materiál podle aktuální potřeby.

festo obr7

Inteligence v balení
Částí celkového řešení je komplexní přístup, který přiřadí pro každou zásilku správné způsob zabalení tak, aby byla zajištěna optimální ochrana výrobku v kombinaci s maximální produktivitou. Vedle četných dat položek, které se již zaznamenávají ve většině systémů managementu materiálu, mohou řešení Storopack zahrnovat také informace, které jsou klíčové pro poskytnutí ochrany při přepravě všech uvedených položek, například stupně křehkosti nebo citlivosti. To znamená, že již ve fázi výběru lze použít nejlepší možné pořadí a uspořádání při vkládání zboží do krabic. V distribučním centru jsou na takzvaných „posledních 30 metrech" spolu propojena a nabídnuta různá řešení balení. Při této koncepci je každý balicí materiál směřován na správnou balicí stanici. Například zásilka skládající se pouze z knih je zavedena do plně automatického systému, zatímco další obal je válečkovým dopravníkem veden do balicích stanic vybavených pro poloautomatické použití ochranných obalů. Všechny zásilky, vyžadující kvůli svému obsahu zvláštní pozornost a ochranu, jsou vedeny do ručních balicích stanic. Řídicí systém přiřadí každé zásilce krabici, která bude mít optimální rozměry.
Zkušenost ukazuje, že pracovníci u balicích linek mají sklon volit krabice, které jsou příliš velké. Toto je z jejich pohledu racionální rozhodnutí, protože pokud zvolí krabici, která bude příliš malá, budou muset obsah vybalit a znovu zabalit, což povede ke ztrátě času. Společnost tak vynakládá dodatečné náklady na krabice, ochranné obaly a přepravu, protože prázdné místo v krabici, které je nutno vyplnit, je větší, než vyžaduje efektivní ochrana výrobku.

www.festo.cz
www.storopack.com

festo obr5

Kalendář akcí

<<  Červen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..