Google překladač: English Deutsch

Strojírenský koncern ZKL slaví v letošním roce 65. výročí od zahájení výroby v brněnském závodu. V době, kdy mnoho společností řeší existenční problémy, zažívá tento tradiční český výrobce období prosperity s velmi dobrou perspektivou do budoucna. Klíčem úspěchu je neustálé zdokonalování celého výrobního procesu a konstantní důraz na kvalitu, vývoj a inovace. V rámci této strategie byla vybudována nová výrobní hala určená pro výrobu, měření a montáž velkorozměrových ložisek o průměru 400 až 1600 mm. Ta byla při příležitosti půlkulatého jubilea slavnostně uvedena do provozu.

ZKL_2

Během 65leté historie se koncernu ZKL podařilo získat stovky zákazníků a stát se nejvýznamnějším výrobcem velkorozměrových soudečkových a speciálních ložisek ve střední Evropě. Svým významem ale výrazně převyšuje toto teritorium. Aktuálně se může pochlubit obchodními aktivitami ve více než 70 zemích světa. Své renomé si udržuje především díky vysoké kvalitě, flexibilním dodacím lhůtám a vynikajícímu poměru cena-kvalita.

ZKL_1Výstavba nové haly byla realizována nejen z racionálních investičních důvodů, ale především jako reakce na nárůst poptávky po ložiscích s vysokou přesností, která garantují vyšší účinnost, úsporu energií, jsou ekologičtější, mají delší životnost i větší únosnost. Tato investice pro společnost představuje obrovský vývojový a inovační potenciál, který se stane zdrojem kontraktů na spolupráci s největšími světovými výrobci, a to jak v oblasti vývoje, tak i samotné výroby.

„Udržet a rozvíjet strojírenskou výrobu je v Česku v současnosti opravdu náročný proces. Přetlak konkurence v této oblasti je tak výrazný, že je třeba neustále investovat do zvyšování produktivity práce, technologické úrovně i celkové konkurenceschopnosti podniku a všech jeho produktů,“ komentuje aktuální situaci Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel koncernu ZKL, a pokračuje: „Právě proto padlo před několika měsíci rozhodnutí o rekonstrukci výrobní haly číslo 5 v závodě ZKL Brno.“

Nový provoz představuje světovou špičku nejen v oblasti pracovního prostředí, ale i co se týká výroby a použitých technologií. Výroba s využitím v České republice nevídaného strojového parku zajistí přesnou a vysoce kvalitní produkci. „Jsme přesvědčeni, že kvalitní ložiska z této nové haly si najdou mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet. Naší ambicí je, aby ZKL bylo vnímáno jako perspektivní partner s velkým potenciálem do budoucna,“ popisuje vize koncernu generální ředitel. „Předpokládáme, že díky uvedení do provozu nové haly se výroba velkorozměrových a speciálních ložisek v ZKL zvýší až čtyřnásobně, ze současné výroby v objemu cca 50 milionů korun na 200 milionů korun v průběhu let 2013 až 2014. Pokud bude trend nadále pokračovat, počítáme i s dalším rozšířením výrobních kapacit, “ dodává Ing. Jiří Prášil, CSc.

Hala o rozměrech 30,2 x 80,5 x 10,5 metru si vyžádala investici převyšující 120 miliónů Kč a v tuto chvíli je již kompletně profinancovaná. Významnou měrou přispěla k realizaci státní podpora v rámci programů Investice a Nemovitosti, jež vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

www.zkl.cz

Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..