Google překladač: English Deutsch

rockwellPrůvodci pro návrh sítí pomáhají společnostem k získání výhod souvisejících s průmyslovým internetem věcí a současně přijmout nejlepší postupy k zajištění průmyslového zabezpečení. Ať jde o pracovníka obsluhy kontrolujícího kvalitu na iPadu nebo vedoucí pracovníky porovnávající výrobu na více pracovištích, mobilní a cloudová konektivita jsou novým standardem v průmyslových provozech. Avšak kybernetické útoky mohou výhody těchto nových propojení degradovat, například odcizením předpisů či návodů na výrobu produktů nebo převzetím kontroly nad některým pracovištěm.

Společnosti Rockwell Automation a Cisco vydaly nové průvodce pro návrh sítí a oborové studie, které společnostem pomáhají propojit mobilní zařízení a zavést konektivitu do cloudu v celém rozsahu systému při současném zachování nejlepších postupů k zajištění zabezpečení. Tito průvodci poskytují společnostem nejlepší postupy pro konvenční a bezdrátové síťové architektury při zavádění cloudových a mobilních řešení průmyslového internetu věcí. Tyto bezplatné zdroje jsou aktuálně posledním přírůstkem do programu Converged Plantwide Ethernet (CPwE).

Zabezpečená mobilní připojení
Nový průvodce službami identity a mobility společnostem pomůže připojit mobilní zařízení způsobem, který řeší bezpečnostní rizika. Tento průvodce, založený na platformě Cisco Identity Services Engine, podporuje průmyslové zabezpečení prostřednictvím identifikace, autorizace a uspořádání mobilních připojení na třech úrovních: zařízení, aplikace a uživatel. Průvodce rovněž pomáhá uživatelům vytvořit jednotné a autonomní architektury sítí WLAN a spravovat samoobslužný bezdrátový přístup.

„Mobilní zařízení mění způsob, kterým vnímáme a řídíme výrobu," řekl Gregory Wilcox, globální manažer pro technologie a rozvoj obchodu u společnosti Rockwell Automation. „Pracovníci získali přístup k analytice přes tablety, aby přijímali lepší výrobní rozhodnutí i v okamžicích, kdy jsou mimo pracoviště s provozním zařízením. A používají navíc různé inovace, jako například aplikaci FactoryTalk TeamONE od společnosti Rockwell Automation, k vzájemné spolupráci prostřednictvím svých chytrých telefonů. Průvodce službami identity a mobility pomůže uvést tyto schopnosti do života v jejich zařízeních a současně udržovat vysoký standard zabezpečení."

Připojte se do cloudu
Nový průvodce cloudovou konektivitou poskytuje doporučení ohledně využívání brány FactoryTalk Cloud k navázání lépe zabezpečeného spojení z výrobní haly ke cloudovým aplikacím, jako například FactoryTalk Analytics for Machines. Tato konektivita v celém rozsahu systému je zásadně důležitá pro zavádění různých schopností typu vzdáleného sledování a podpory. Průvodce pro návrh řeší různé úrovně zabezpečovacích opatření, které je třeba uvážit stejnou měrou v malých i velkých společnostech.

„Průmyslové společnosti někdy zaměřují velkou pozornost na vytvoření informační cesty ke cloudu, ale přehlížejí kritické potřeby z hlediska zabezpečení," podotkl Todd Gurela, vrchní ředitel skupiny pro průmyslová řešení u společnosti Cisco. „Průvodce pro návrh cloudové konektivity pomůže společnostem zavést cloudovou konektivitu v rozsahu celého systému a současně ochránit datové cesty i tovární síť před kybernetickými hrozbami."

Posilte průmyslové zabezpečení
Společnosti Rockwell Automation a Cisco nedávno rovněž rozšířily své průvodce pro návrh průmyslového zabezpečení CPwE.

Nový průvodce průmyslovými firewally zahrnuje několik případů použití průmyslových firewallů a zabývá se požadavky aplikací, technologiemi a otázkami návrhu. Výrobci strojů se mohou například dozvědět, jak používat firewally jako pomůcku k předcházení tomu, aby síťový provoz z celého výrobního provozu negativně dopadal na výkonnost jejich strojů.

Dříve vydaný průvodce k tématu průmyslových demilitarizovaných zón (IDMZ) byl aktualizován doplněním nových aplikací pro používání softwarů FactoryTalk VantagePoint a FactoryTalk ViewPoint od společnosti Rockwell Automation.

Noví průvodci pro návrh CPwE jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách Rockwell Automation.

Obsah CPwE je zamýšlen jako pomůcka pro průmyslové provozy při navrhování a zavádění škálovatelné, spolehlivé, zabezpečené a na budoucí vývoj připravené průmyslové síťové infrastruktury v rozsahu celé továrny. Rámec průmyslového zabezpečení podle CPwE, jenž využívá celostní a různorodý přístup ve více úrovních, je v souladu s normami popisujícími průmyslové zabezpečení, jako například IEC-62443 a NIST 800-82. Testování a validace podle CPwE dodržují metodologie Cisco Validated Design (CVD) a Cisco Reference Design (CRD).

Společnost Cisco je členskou společností strategické aliance v rámci partnerské sítě Rockwell Automation PartnerNetwork. Tyto dvě společnosti spolupracují na překlenutí mezery mezi výrobní halou a podnikem jako celkem se společnou síťovou infrastrukturou prostřednictvím školení, návrhu sítě a produktů.


Inzerce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..