Google překladač: English Deutsch

Tři vítězové hlavních cen v komerční kategorii a mezi vzdělávacími institucemi si nejlépe poradili s ekologicky šetrným návrhem letištních sedadel. Po několika měsících soutěžního klání návrhářů z celého světa, kteří měli uvažovat mimo zajeté koleje a v rámci zásad trvale udržitelného navrhování, společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. oficiálně vyhlásila vůbec první vítěze hlavních cen a další oceněné v soutěži Green Design (Zelený návrh). Soutěž, která byla zahájena 22. dubna na Den Země, od soutěžících požadovala vytvoření návrhu sedadla pro letištní terminál s nízkým dopadem na životní prostředí, připraveného s pomocí 3D CAD řešení SolidWorks®.

Winning_Design_GDC

Soutěžící navrhli sedadla pro nové, fiktivní a ekologicky zodpovědné aerolinky – tak, aby šla masově vyrábět a využívat na letištních terminálech. Jednou z podmínek byly testy návrhů v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress, softwaru pro vyhodnocení dopadu na životní prostředí, který je součástí licence CAD řešení SolidWorks. Soutěžící byli požádáni, aby v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress stanovili uhlíkovou stopu návrhu, dopady na ovzduší a vodní zdroje i spotřebu energie během životního cyklu výrobku. Kromě testů udržitelnosti musel být každý návrh analyzován s pomocí softwaru SolidWorks SimulationXpress, jednoho z analytických nástrojů integrovaných v SolidWorksu, který měl pomoci zajistit, aby návrh sedadla vydržel každodenní zatížení.

Tato soutěž skutečně představila některé mimořádně kreativní a talentované návrháře, kteří prokázali velký cit pro možnosti různých tvarů a materiálů,“ prohlásil Asheen Phansey, produktový manažer pro dlouhodobě udržitelné navrhování společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. „Prostřednictvím předložených návrhů jsme si ověřili znalosti komunity uživatelů SolidWorksu u faktu, že prvním krokem k ekologicky šetrnějším výrobkům je elementární pochopení a docenění efektivního navrhování.“

 Za návrh sedadla Leaf se Russell Donovan z novozélandského Aucklandu, vítěz hlavní ceny v komerční kategorii, vydá do deštného pralesa Chaa Creek v ekologickém rekreačním středisku v Belize. Další úspěšní návrháři v komerční kategorii, kteří také vyhrávají iPad:

· Michael Kali, USA,

· Xiang Ma, USA,

· Ronald Majewski, USA,

· Graham Nolan, Velká Británie,

· Dallas Winspear, Austrálie.

 V kategorii vzdělávacích institucí obdrží hlavní cenu dva vítězové: Gerard Libby z Worcesterského polytechnického institutu se svým sedadlem Airfoil a Elias Chávez z kalifornské Fontany se svým bambusovým křeslem připomínajícím přírodní obydlí. Oba budou za své návrhy pozváni na konferenci SolidWorks World. Další finalisté ve vzdělávací kategorii rovněž obdrží iPady:

· Karan Ambwani, BITS, Pilani – Dubaj (Spojené arabské emiráty),

· KS Gopala Krishnan, Technologický institut Vellore (Indie),

· Ian Jutras, Polytechnický institut Worcester (USA),

· Vigneshkumar Kannan, Technologická fakulta Sona (Indie),

· Rahul Surendran, Technologická fakulta Sona (Indie).

 Porota tvořená odborníky z průmyslových oborů a experty na software SolidWorks zhodnotila každý návrh a soutěžní projekt v souladu s hodnotícími kritérii – podle dlouhodobé udržitelnosti, „zelené“ estetiky, kreativity a vyrobitelnosti. Porota zasedala ve složení Al Dean, šéfredaktor časopisů Develop3D a Develop3D Sustainability; Josh Mings, redaktor populárního blogu SolidSmack blog; Solomon Diamond, odborný asistent, Thayerova strojní škola na Dartmouth Collegee; Mark Buckley, viceprezident pro záležitosti životního prostředí ve Staples Inc. K hodnocení přispěli také zaměstnanci společnosti Dassault Systèmes SolidWorks – Stephen Endersby, produktový manažer pro simulace, Asheen Phansey, produktový manažer pro udržitelnost, a Rick Chin, ředitel produktových inovací.

 „Dlouhodobě udržitelné navrhování je velmi komplexní téma. Je tak těžké pochopit a omezit nepříznivé dopady na životní prostředí, které nemůžeme sledovat každý den,“ dodal Phansey. „Sponzorovali jsme soutěž Green Design s cílem vyvolat větší povědomí o tom, jak může SolidWorks Sustainability pomoci uživatelům začlenit životní cyklus výrobku do jejich návrhů a hmatatelně snížit dopady na životní prostředí.“

Chcete-li se podívat na vítězné návrhy nebo se dozvědět více o oceněních v soutěži Green Design, navštivte webovou stránku www.solidworks.com/sw/products/green-design-contest.htm.

 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news