Google překladač: English Deutsch

Turck 1 Logo Turck-CloudPro nově se rozvíjející sféru průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0 společnost Turck vyvinula moderní speciální cloudový systém pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh. Stejně tak je však použitelný pro optimalizaci výroby a analýzu produkčních procesů.

Co se skrývá pod označením Turck Cloud?
Specialitou systému Turck Cloud je možnost volby ze strany uživatele, kde budou data uložena a jestli mají být přenášena přes internet. Turck cloud systém totiž mimo použití serverů společnosti Turck umožňuje i nainstalování na servery uživatele, které nemusí být připojeny na internetovou síť a mohou být fyzicky i komunikačně jen součástí vnitřní sítě firmy. Jinak řečeno, zákazníci si mohou zvolit, zda budou jejich data uložena ekonomicky a centrálně na serverech společnosti Turck, nebo v oblasti výroby, kdy je software Turck cloud nainstalován na vlastních serverech. Varianta s centrálně zpracovávanými daty může být také registrovaná na uživatele jako zákaznický cloud. V takovém případě může být uživatelské rozhraní cloudu přizpůsobené značce a firemní identitě zákazníka. Tato varianta je obzvlášť zajímavá pro výrobce jednoúčelových strojů (OEM), kteří chtějí cloud službu nabízet svým zákazníkům jako další volbu pro jejich stroje a zařízení.

Všechna data jsou přímo přenášena z Turck kontrolérů a I/O zařízení do cloudu a jsou bezpečně chráněna proti odcizení speciálním šifrováním.
Aktuálně se pak vyvíjí i dalších funkce a varianty tohoto cloudového řešení. Například nasazení na průmyslových serverech vhodných i pro přímou montáž do strojů nebo zakomponování algoritmů strojového učení pro odhalení problémů a navržená řešení problému v rámci tzv. prediktivní údržby.

5 bodů Turck Cloud systému
Flexibilní nabídku Cloud systému Turck lze rozdělit do následujících 5 bodů:

  • Bod 1: Dodávání uživatelských dat provozu strojů a zařízení - zpracování digitálních a analogových hodnot ze senzorů a snímačů umožňující PLC nebo jinému řídicímu zařízení efektivně ovládat stroj nebo výrobní linku.

  • Bod 2: Generování dodatečných dat v senzorech a modulech průmyslové sběrnice – získávání a předzpracování dodatečných dat, které již nejsou přímo potřeba pro řízení chodu stroje. Senzory a ostatní řídicí komponenty dnes mimo přímo požadované řídicí veličiny generují i mnoho dalších vedlejších informací jakými jsou teplota, stupeň znečištění, provozní hodiny apod. S použitím jejich efektivního využití IO-Link komunikace vznikají možnosti přenosu těchto dat do řadiče pro diagnostické úlohy nebo prediktivní údržbu (např. stupeň znečištění ultrazvukového senzoru nebo plynulé otáčení hřídele monitorované rotačním enkodérem).

  • Bod 3: Integrace v systémech zavedených dodavatelů cloudu – možnost přenosu dat do systémů všech hlavních výrobců telekomunikačních systémů a softwarových platforem (např. SAP, IBM, Microsoft) prostřednictvím směrovacích bran a multiprotokolového sběrnicového systému. Díky technologii Ethernet se současnou podporou více komunikačních protokolů (Profinet, Ethernet/IP a Modbus TCP), mohou I/O moduly a systémy Turck odesílat data do cloud systémů a databází současně i s řídicími daty do řídicí jednotky.Turck plánuje vybavit své produktové portfolio i dalšími možnostmi komunikace, jako například OPC UA a MQTT pro flexibilní sdílení dat do každého cloud systému.

  • Bod 4: Šité na míru pro průmyslovou automatizaci - Turck Cloud Solutions je vlastní patentované řešení cloudu přizpůsobené požadavkům automatizace a průmyslu. Přínosem tohoto řešení je skutečnost, že Turck prostřednictvím přenosového protokolu Kolibri nabízí plně šifrovanou komunikaci s cloudem (například v porovnání s komunikací přes MQTT, která je často nešifrovaná, a tedy lze data z ní odcizit). Kolibri je nevelký a nenáročný protokol, který lze snadno integrovat do libovolného standardního průmyslového hardwaru, aniž by to nějak významně ovlivnilo jeho výkon. Turck Cloud systém automaticky zobrazuje přidané informace ze zařízení, bez nutnosti provedení nějaké dodatečné konfigurace. Funkce je podporována všemi Turck regulátory / jednotkami s podporou systému Codesys 3 (tedy kompaktní PLC IP67, TBEN-L-PLC a později bude k dispozici i v I / O modulech TBEN-S a TBEN-L stejně jako HMI řady TX).

  • Bod 5: Cloud aplikace přizpůsobené průmyslovým výrobním procesům - v tomto směru Turck postupně rozšiřuje aplikace a funkce implementované na své cloud platformě, jako například analýzy typu dlouhodobých hodnocení chování snímačů nebo funkce záznamníku, aniž by bylo nutné je konfigurovat ručně. Automatické učící algoritmy budou hrát v budoucnu také větší roli jako součást dalšího rozvoje funkcí. Stroj se pak sám naučí, co je správné (normální) a nesprávné (deviantní). Tento odhad bude stále přesnější a tím bude dosaženo delšího provozu a většího sběru dat. Pokud přístroj registruje například vyšší teplotu na snímači, bude z dlouhodobého sběru informací vědět, zda je to způsobeno povětrnostními podmínkami nebo slunečním světlem či jiným důvodem, jako například opotřebením. Pokud je řešení problému dokumentováno softwarem, bude možné naplánovat opravu nebo upozornit správného technika přímo přes smartphone.

www.turck.cz

Turck 8 CloudMachine

Turck 2 Turck-Cloud

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce