Google překladač: English Deutsch
Inzerce

abbas-videni1Snížení nákladů, zefektivnění výroby a co nejmenší zmetkovitost je v dnešní době, a jistě bude i do budoucna, jednou z hlavních priorit všech výrobních odvětví. Potřebujete spolehlivě a nepřetržitě (24 / 7 / 365) řešit například výstupní kontrolu vámi vyrobených produktů? Potřebujete vaše výrobky pravidelně a spolehlivě měřit, vyhodnocovat různé vady (otlaky, otřepy, škrábance), číst čárové kódy, porovnávat výrobky nebo jen vyhodnocovat přítomnost specifického dílu? Odpovědí na tyto otázky je použití spolehlivého kamerového systému s napojením například na PLC.abbas-videni2Co se tedy vlastně skrývá pod pojmem strojové vidění? V jednoduchosti lze říci, že se jedná o zpracování obrazových informací s využitím počítačové techniky. V tomto případě může být objektem počítačového vidění prakticky cokoliv. Aby se z kamerového systému stalo strojové vidění, musí být celý systém zapojen do výrobního procesu.


abbas 7Základem kamerového systému se může na první pohled zdát, že se jedná hlavně o vhodnou kameru. Tato myšlenka je však mylnou představou. Bez správně navrženého optického systému, jako jsou objektivy a osvětlovače, jen stěží dosáhnete kvalitních výsledků. Můžete mít kameru s vysokým rozlišením a výběrem nevhodného objektivu vám rázem klesne třeba rozlišovací schopnost. To stejné platí i u osvětlení. Správně, kvalitně a stabilně osvětlený objekt vám mnohdy pomůže více než právě rozlišení kamery.

Jako mozek celého kamerového systému je počítač s vyhodnocovacím softwarem. Jakmile celý tento systém propojíte s výrobním procesem přes průmyslový počítač (PLC), stává se rázem z kamerového systému systém strojového vidění. Na základě vyhodnocení nasnímaných kusů je předána informace PLC po sběrnici (Ethernet, karty vstupů/výstupů, Profibus, RS485, a další), kde je nastaveno, co se v daném případě má stát. Pokud se jedná o vyhodnocení „OK" (snímaný objekt je dle zadaných parametrů v pořádku), pokračuje se dál ve výrobním procesu. Pokud se jedná o vyhodnocení „NOK" (snímaný objekt není dle zadaných parametrů v pořádku), systém předá opět informaci PLC a dojde např. k odstranění výrobku z výrobního procesu, ke zvukové/světelné signalizaci, atd..


Potřebujete ve vaší firmě řešit vizuálně 100% kontrolu? Potřebujte kontrolovat, jestli právě váš výrobek nemá nějakou povrchovou vadu? Potřebujete zefektivnit výrobu a snížit náklady? Jsme zde pro vás. Společnost ABBAS, a.s. se zabývá nejenom prodejem kamer, objektivů, osvětlovačů a dalšího příslušenství pro strojové vidění, ale také návrhem a samotnou realizací aplikací dle požadavků zákazníků. Stačí nás jen kontaktovat a nezávazně si pohovořit o tom, co byste potřebovali řešit.

 

 

 

 

 

 

 

 

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce