Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Datamatrix 1Hořčíkové slitiny jsou jedním z nejlehčích materiálů používaných v automobilovém průmyslu. V rámci traceability je nutné je pro potřeby kontroly v rámci výroby značit. Na jejich značení je nejvhodnější laser, který je velmi kontrastní, a proto je datamatríx kód dobře čitelný.

Mikroúder nevhodný
V provozu výroby bylo nejdříve zavedeno mikroúderové značení. Značení mikroúderem je nesmazatelné, hluboké, dobře čitelné okem, ale pro strojové čtení s čtečkami je problémové, protože nemá kontrast. Mechanicky vyražené tečky způsobují jiný lom světla, proto je čtení velmi citlivé na nasvícení povrchu. V neposlední řadě je mikroúder hlučný a obsahuje mnoho opotřebitelných a pohyblivých částí, kde první je hrot, který se rychle otupí.

Datamatrix 2
Skenovací hlava laseru Solaris e-SolarMark FL

Řešením je laser
Naproti tomu laserové značení do hořčíkových slitin je velmi kontrastní, a tedy snadno čitelné pro čtečky v automatech. Čtečka je citlivá i na odlesky z povrchu, proto se v místě umístění kódu provede zmatnění podkladu laserem, kdy se zestejní povrch, který má stejnou barevnost a sníží se odlesky a zvýší se čitelnost.
Na značení do kovu se používá vláknový laser Solaris, který vyniká velmi kvalitní stopou paprsku a vysokým výkonem umožňujícím vytvářet kontrast na povrchu kovu.
Vláknové polovodičové lasery Solaris mají velmi vysokou životnost dosahující až 150.000 provozních hodin (více jak 17 let non-stop provozu). Skenovací hlava laseru je analogově digitální, kdy galva jsou analogová, ale řídící deska je digitální. Touto kombinací je dosažena vysoká rychlost tisku a přesnost s kvalitou.
Ovládání a obsluha laseru je prováděna přes dotykový displej, který je velký, uživatelsky přívětivý a přehledný. Snadnost nastavit laser umožňuje i průvodce, respektive navigace v laseru, která provádí přes důležité položky nastavení. Řídící jednotka umožňuje i kompletní editaci značící zprávy a to zcela bez počítače.

Datamatrix 3
Ovládací jednotky laseru je velmi intuitivní

BENEFITY
Velká životnost laserového zdroje, až 150.000 provozních hodin
Velký výkon laseru pro velmi rychlý proces značení
Snadná ovladatelnost laseru

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

www.lt.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..