Google překladač: English Deutsch

Na podzim roku 2011 představila společnost ABRA Software několik zajímavých technologických novinek pro uživatele informačních systémů této značky. Jednou z nich bylo i portálové řešení iGATE. V následujícím článku si představíme jeho hlavní vlastnosti a přínosy, které může nabídnout v oblasti aplikací Business Intelligence.

abra_01

Krok vpřed v podpoře manažerského rozhodování
ABRA iGATE představuje webový portál dostupný z libovolného zařízení připojeného k internetu. Slouží především k prezentaci a sdílení dat poskytovaných aplikacemi Business Intelligence. Uživatelé systémů ABRA Gx měli doposud možnost využívat modulu, který jako jejich integrovaná součást poskytoval zpracování a prezentaci dat nad provozní databází vlastního ERP systému. Mohl být také nasazen pro analytické práce nad externími datovými úložišti. K tomu ale musely být splněny dvě podmínky. První spočívala v podpoře SQL, druhá v zajištění přístupu přes ODBC (Open DataBase Connectivity). Toto standardizované aplikační rozhraní totiž umožňuje pracovat s daty nezávisle na tom, jakou databázovou platformou jsou spravována.

Způsob zakomponování Business Intelligence do systémů ABRA Gx a principy prezentace dat pro manažerské rozhodování však postupem času přestal dostačovat nárokům uživatelů, proto ABRA Software vytvořila moderní webovou aplikaci, která postupně uvedený koncept nahradí. Portál iGATE umožňuje stejně jako původní řešení využitelnost téměř jakéhokoliv datového zdroje. Konkrétně se jedná o úložiště spravovaná platformami Microsoft SQL Server, Oracle Database, Firebird, PostgreSQL a data dostupná z jednoduchého souborového formátu (CSV – Comma Separated Values), určeného pro výměnu tabulkových dat.

abra02

Obr. 1 Architektura portálu iGATE

Vlastnosti a přínosy portálu iGATE
ABRA iGATE nabízí ovšem i řadu věcí, které doposud byly k dispozici jen omezeně, anebo vůbec. Základní vlastností produktu je jeho tzv. „plná definovatelnost“. Z uživatelského hlediska poskytuje sadu nástrojů, které si může organizace uživatelsky zcela přizpůsobit podle vlastních standardů reportingu a manažerského vyhodnocování. K dispozici tak může mít tabulkové vyjádření, grafy, nebo ukazatele na pracovní ploše (dashboard).

abra_03

Obr. 2 Uživatelské rozhraní ABRA iGATE

ABRA iGATE je vhodná pro využití v těch organizacích, jejichž zaměstnanci rádi pracují s otevřenými systémy poskytujícími široké možnosti přizpůsobení. Je vysoce operativní z hlediska přístupu k datům dostupným z databází ERP systémů ABRA Gx. Hlavní předností portálu je především rychlá dostupnost těchto údajů z libovolného místa připojeného k internetu. Tyto zmíněné klady samozřejmě předpokládají, že uživatel bude dostatečně znalý na to, aby si dokázal zvolit vlastní manažerské nástroje a ty si dokázal uzpůsobit ke své práci. Pak lze iGATE použít jako prezentační vrstvu pro všechny myslitelné techniky vícerozměrného řízení v reálném čase, které je podstatou manažerské činnosti.

www.abra.eu

 

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..