Google překladač: English Deutsch

Společnost Maxwell Technologies, Inc. (Nasdaq: MXWL), přední firma v oblasti vývoje a výroby technických prostředků pro ukládání elektřiny, její rozvod a napájení, využívajících ultrakondenzátory, oznámila, že její řada průmyslových modulů 48V byla doplněna o DuraBlue™ Advanced Shock and Vibration Cell Technology. Ultrakondenzátorové moduly 48V jsou ideální pro ukládání elektřiny u hybridních autobusů a dalších vozidel, která využívají rekuperaci brzdné energie.

max1

Nový modul 48V v testech s rezervou splnil ty nejpřísnější požadavky na mechanickou odolnost proti otřesům: na mechanické rázy podle IEC 60068-2-27 a 2-29 a na vibrace podle ISO 16750-3, tabulky 12 a 14, které se vztahují na moduly se ultrakondenzátory. Vylepšený modul splnil také přísné požadavky na použití v prostředcích hromadné dopravy. Vzorkové kusy byly několik měsíců testovány a jejich technické parametry byly ověřovány přímo zákazníky. Protože všechny zkoušky dopadly dobře, jsou již moduly běžně komerčně dostupné.

DuraBlue Advanced Shock and Vibration Technology od firmy Maxwell představuje nejnovější pokrok v oblasti spolehlivosti a výkonu ultrakondenzátorů. Kombinuje unikátní techniku suchých elektrod od firmy Maxwell s patentovanou konstrukcí struktury jednotlivých buněk ultrakondenzátorového modulu. Výsledkem je výrazné zvýšení odolnosti proti vibracím i rázům: odolnost proti vibracím je o 300 % větší a odolnost proti rázům o 400 % větší než u nejlépe srovnatelných výrobků konkurence. Inovované moduly budou mít možnost využít pro zlepšení spolehlivosti systém pokročilé správy kondenzátorů (CMS – Capacitor Management System) a pro zvýšení bezpečnosti nový soubor funkcí, zahrnující např. redundantní systém varování před přepětím. Stávající technické parametry životnosti jsou při tom zachovány.

Ultrakondenzátory jsou vzhledem k rychlému průběhu nabíjení i vybíjení, dlouhé době provozu, širokému rozsahu pracovních teplot a mechanické odolnosti ideální pro hybridní autobusy a další vozidla, která využívají rekuperaci brzdné energie, řekl Dr. Franz Fink, prezident představenstva a výkonný ředitel firmy Maxwell. „Tím, že celý modulární systém splňuje požadavky standardu DuraBlue, dokazujeme náš závazek poskytovat zákazníkům ta nejpokrokovější řešení a všechny výhody, které technika ultrakondenzátorů přináší."

Speciální technologie výroby suchých elektrod, bez kapalného elektrolytu, dává buňkám v modulech 48V DuraBlue Advanced Shock and Vibration Technology výborné vlastnosti z hlediska soudržnosti i přilnavosti, což zaručuje, že jak buňky, tak celé moduly odolávají i v náročném provozním prostředí. Firma tak navazuje na úspěšné moduly 48V DuraBlue Shock and Vibration Technology.

Historie inovací ultrakondenzátorů firmy Maxwell je podložena dvaceti lety na přední pozici na trhu i v technickém vývoji, více než 100 milióny amerických dolarů investovaných do výzkumu a vývoje a více než stovkou přihlášených a přijatých amerických patentů.

www.maxwell.com

 max2Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..