Google překladač: English Deutsch

Společnost MILRIS se zabývá výzkumem, vývojem a aplikacemi bezlopatkových turbín s pevnou a pohyblivou osou. Jde o zcela nové technické řešení s mezinárodní patentovou ochranou. Unikátní vlastnosti umožňují sestavit stroje s vyjimečně jednoduchou konstrukcí, dobrou účinností a spolehlivostí. Jsou známy také pod názvem turbiny SETUR. Možnosti využití jsou neobyčejně široké. Turbíny pracuji na všech tekutinách (kapalinách i plynech) s minimálním tlakovým spádem.

setur_1.jpg

Malé vodní elektrárny
Turbína SETUR je tekutinový motor, který dokáže pracovat s velmi malými vstupními energiemi. Je schopen efektivním způsobem využít mikroveličiny obnovitelných vodních zdrojů a přeměnit je na užitečný výkon. Obecná charakteristika tohoto zařízení spočívá v tom, že se jedná o zcela nový stroj, který využívá prozatím v praxi nikde na světě neuplatňovaný hydrodynamický princip. Tento "Odvalovací tekutinový stroj" je v současnosti jediné technické zařízení, které může být z hlediska celkové ekonomické efektivnosti, ekologické čistoty a technické nenáročnosti instalováno ve velmi nestabilních nebo energeticky okrajových poměrech. Dokáže proto úspěšně vyrábět mechanickou energii s účinností 55 až 75 % tam, kde jiná zařízení z technických a ekonomických důvodů vůbec instalována být nemohou.
V praxi se jedná o potenciální energii v pravém smyslu slova mikrospádů a mikroprůtoků vody. Např. efektivní možnosti se nabízí již od rozdílu hladin vodního toku okolo 0,5 - 1,5 metru a nebo při průtoku vody turbínou v objemu 2 - 20 litrů za sekundu. Tyto mimořádně malé přírodní parametry prozatím nejsou na naší planetě absolutně v praxi využívány, i když představují více než polovinu celkového hydroenergetického potenciálu. Turbína SETUR se ukázala možným zdrojem změny této negativní situace k lepšímu, protože poskytuje svým uživatelům prostor jednoduše, levně a účinně exploatovat přírodní zdroje tam, kde to doposud naprosto nebylo možné.
Světová originálnost, novost principu činnosti a jednoznačná průmyslová využitelnost turbíny SETUR umožnily získat pro její hospodářské použití širokou mezinárodní patentovou ochranu. Ve většině průmyslově vyspělých států světa je na Odvalovací tekutinový stroj vydán národní nebo mezinárodní patent a zdokonalující aplikace a efektivnější technická řešení jsou předmětem navazující patentové ochrany. (Např. v USA je to United States Patent 6,139,267, v Austrálii Letters patent No. 722378, vydání Europatentu je připraveno Evropským patentovým úřadem, aplikační řešení o názvu Hydraulic Motor je přihlášeno k mezinárodní patentové ochraně přihláškou PCT/CZ99/00013 apod.).
Praktická využitelnost turbíny SETUR pro energetické účely je připravena ve dvou základních podobách. První spočívá v koncepci stroje pro výrobu mikromnožství elektrické energie a druhá pro pohon čerpadla k lokálním zavlažovacím účelům.
Obě tyto koncepce jsou charakteristické tím, že umožňují spotřebiteli využívat minimální, jinými zařízeními v praxi nevyužitelné, potenciální obnovitelné zdroje energie. Zkušenosti dokazují, že v ekonomickém smyslu je mikroturbína SETUR schopna fungovat s návratností pouze několika let, vyrábí-li elektřinu, která je bezprostředně spotřebovávána v uzavřeném okruhu výroby, a nebo dokonce jen měsíců, je-li mikroturbína opatřena čerpadlem a použita k dlouhodobému zavlažování určité zemědělské produkce.
http://www.setur.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news