Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 26.-28. dubna proběhly v Hradci Králové Teplárenské dny, tentokrát se vše točilo okolo biomasy. Jak konference o OZE, tak Rakouské energetické dny velebily její budoucnost a oslavovaly úspěšné realizace zajímavých projektů.
XI. ročník Teplárenských dnů s tradičním zaměřením na oblast výroby tepelné energie, její distribuce, elektroenergetiku, chlazení a obnovitelné zdroje energie se konal již poněkolikáté v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

teplo1.jpg

Uvítací proslov, přestřižení slavnostní pásky a zahájení celé akce provedla náměstkyně primátora pro správu majetku, městské organizace a životní prostředí Hradce Králové paní Ing. Pavla Finfrlová, jejíž prioritou v příštích letech bude "zpracovat a v praxi prosadit městský plán odpadového hospodářství".
Akci doprovázely kromě jiného dvě velmi zajímavé konference: "Obnovitelné zdroje energie pro venkov i teplárenství" a "Rakouské energetické dny", které jako i celý veletrh provázel všudypřítomný nádech a podtext biomasy.
Zajímavé příspěvky se prolínaly oběma semináři, takže valná většina přednášejících se vystřídala jak na konferenci MŽP za českou stranu, tak na Rakouských energetických dnech. Za zmínku stojí fakt, že zatímco konference pořádaná MŽP byla placená, seminář rakouských účastníků bylo možné zhlédnout zdarma. Je vidět, že rozdíly v přístupu k prezentacím o obnovitelných zdrojích jsou stále citelné.
V úvodu obou akcí vystoupil Ing. Jiří Jiránek, který shrnul momentální stav v OZE, vyzdvihl biomasu a tepelná čerpadla, která se velmi progresivně rozvíjí, zdůraznil, že: "Situace s legislativou se výrazně zlepšila, jako by se zdálo, že se OZE otevřely dveře, ale zdání klame vážení, zdání klame!" (pozn.: nedlouho na to přišla zpráva o tom, že prezident Klaus nepodepsal zákon o podpoře OZE). Připustil nebo lépe řečeno veřejně přiznal (jako bývalý dlouholetý pracovník ministerstva ŽP), že není reálné dosáhnout, a to ani po výrazném připuštění spoluspalování, 8-mi procentní výše podílu obnovitelných zdrojů na celkové výrobě el. energie do roku 2010.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news