Google překladač: English Deutsch

Společnost LUMIUS patří k lídrům mezi nezávislými dodavateli elektřiny a plynu v České republice. Zaměřuje se výhradně na velké firmy a veřejný sektor. Svůj byznys staví od počátku na osobním přístupu k zákazníkům a jejich absolutní podpoře. A vyplácí se jí to. Rok od roku navyšuje své tržby a letos v dubnu oslaví desetileté výročí od svého založení. Současnou situaci i plány do budoucna nám krátce představil ředitel společnosti, Ing. Miloň Vojnar.

lumius-01

Jak vnímáte první kulaté narozeniny Lumiusu? Chystáte nějakou oslavu?

Deset let výročí určitě stojí za ohlédnutí, co vše se během těch let odehrálo. Na druhou stranu doba je hektická a konkurence nespí, takže se musíme soustředit na budoucnost a hledat nové přístupy. Co se týče oslavy, neplánujeme nic velkolepého.

V uplynulých letech zaniklo na českém trhu hned několik obchodníků s energiemi. Vy jste ale naopak navyšovali tržby a vysloužili si přirovnání k „dravé štice“ mezi nezávislými dodavateli. Čím se odlišujete? Co patří mezi vaše hlavní „zbraně“?

Naší hlavní zbraní je flexibilita, rychlost rozhodování a to, že naše podnikání je naší hlavní činností. Dalším klíčovým aspektem jsou lidé. Jestliže víte, že máte kolem sebe šikovné kolegy, kterým můžete věřit, je vše jednodušší.

Od čistého obchodování jste svoje aktivity rozšířili i o distribuce elektřiny. Po koupi Mediaticonu jste ohlásili, že vyhledáváte další vhodné projekty. Našli jste?

Hledali jsme novou výzvu, která by dávala smysl v souvislosti s našimi aktivitami v dodávkách elektřiny a plynu. Distribuce elektřiny, výroba elektřiny a tepla – to jsou oblasti, které přesně zapadají do naší strategie a dávají smysl. Aktuálně finalizujeme jeden projekt související s výrobou elektřiny a tepla a posuzujeme několik dalších projektů.

Světová recese je letos opět velmi často skloňovaný pojem. Trápí i vaše zákazníky?

Během prvního kvartálu letošního roku se vliv recese u našeho portfolia neprojevil, nicméně podle informací, které z trhu dostáváme, lze očekávat zpomalení během třetího kvartálu letošního roku.

Jakým směrem se LUMIUS bude ubírat v dalších letech? Nepřemýšlíte přece jen o dodávkách energií domácnostem? Nebo jiných nových obchodních směrech?

Chtěli bychom se i nadále soustředit pouze na segment velkoodběratelů elektřiny a plynu a zaměřit se na zkvalitňování služeb. Druhou oblastí jsou investice do energetického majetku.

O společnosti LUMIUS

Prioritou společnosti LUMIUS jsou dodávky elektřiny a plynu konečným zákazníkům z oblasti průmyslu, obchodu, dopravy a veřejného sektoru v ČR. Obě komodity nabízí také na Slovensku. Lumius koupil k 1. listopadu 2011 společnost Mediaticon s.r.o., čímž rozšířil svoje aktivity o distribuci elektřiny. K 1. říjnu 2011 dokončil fúzi se společností Českomoravská energetická a.s. Ke stejnému dni představil nové logo a vizuály propojené novým claimem Svět plný energie. V prestižní anketě Czech Top 100 loni obsadil celkovou 70. pozici mezi nejúspěšnějšími firmami v České republice, z předloňského 81. místa si polepšil o jedenáct příček.

Současnými nejvýznamnějšími zákazníky společnosti v ČR jsou například Správa pražského hradu, Řízení letového provozu, Národní divadlo, Národní galerie, Národní technické muzeum, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo zdravotnictví, skupina Saint-Gobain, Škoda Electric, Iveco, Plakor Czech, Ostravské komunikace, SILON nebo Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Více najdete na stránkách: