Google překladač: English Deutsch

Zpět na přehled článků Kontrakt na dodávku energetického zařízení pro egyptskou elektrárnu New Talkha podepsali dnes v Káhiře zástupci konsorcia ŠKODA PRAHA a CMI s představiteli egyptské společnosti East Delta Electricity Production Company. Jedná se o smlouvu na dodávku kotle na spalinové teplo s příslušenstvím pro elektrárnu s kombinovaným paroplynovým cyklem o výkonu 750 MW. Vlastní podíl společnosti ŠKODA PRAHA je v objemu 425,5 milionů korun. „ŠKODA PRAHA má v Egyptě silnou tradici a několik významných referencí,“ komentuje podepsání smlouvy generální ředitel společnosti ŠKODA PRAHA Ing. Jiří Smola a doplňuje: „Kontrakt na dodávky zařízení pro Novou Talkhu je pro nás velkým úspěchem a zároveň výzvou. Bude to naše první participace na paroplynovém cyklu takového výkonu.“

auburndale_1.jpg

Pražská Škodovka se bude na výstavbě nové elektrárny podílet v rámci konsorcia s belgickou firmou CMI. Předmětem dodávky je kotel na odpadní teplo, veškerá potrubí, zařízení pro měření a regulaci, elektrozařízení a ostatní položky BOP.

V tendrovém řízení na tuto zakázku se musela ŠKODA PRAHA vyrovnat s konkurenty jako jsou firma NEM z Nizozemska nebo italská Ansaldo. Právě holandská společnost NEM vyhrála před nedávnem jiný tendr na egyptském území, předmětem kterého byla dodávka identického zařízení pro elektrárnu Cairo North. ŠKODA PRAHA se v této soutěži umístila na druhém místě. U Nové Talkhy již klient shledal řešení nabídnuté ŠKODOU PRAHA jako nejoptimálnější.

„Věřím, že tato zakázka dodá naší společnosti dobrou výchozí pozici pro další tendrové řízení na území Egypta, kterého se v současné době účastníme. Jde o dodávku srovnatelného zařízení pro elektrárnu El Kureimat,“ říká Jiří Smola.

Pro ŠKODU PRAHA je Egypt dobře známým teritoriem. V letech 1993 a 1996 zde postavila dva bloky elektrárny Talkha s výkonem 2 x 200 MW. Dalšími jejími významnými referencemi jsou také elektrárny Ayoun Moussa a Kafr el Dawar.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news