Google překladač: English Deutsch
TESA

gt 1Co mají společného firmy jako IBM, Amazon, Facebook, Google, H&M, Oracle, Telehouse West a Telecity? Tyto technologické společnosti zpracovávají a uchovávají obrovské množství dat ve svých datových center, které produkují velké množství odpadového tepla. Zároveň, tyto společnosti, a s nimi mnoho dalších nadnárodních společností, využívají opětovně toto odpadové teplo pro svůj další provoz, případně jimi zásobují rezidenční trh ve svém okolí.


Jedno větší datové centrum je schopno „vyrobit" množství odpadového tepla rovnající se energii z 2–3 větrných elektráren. Místo toho, aby bylo bez užitku vypuštěno do ovzduší, je toto odpadové teplo z velké části opětovně využito Jedno datové centrum je schopno pokrýt kompletní spotřebu tepla řádově tisícovek domácností. Například, datové centrum společnosti Facebook v Dánsku zásobuje teplem 6 900 domácností, datové centrum módní společnosti H&M bude po svém dokončení pokrývat kompletní spotřebu tepla 2 500 domácností.

Datová centra – příležitost pro země v jihovýchodní Asii
Možnost spolupráce v oblasti rekuperace odpadového tepla se stává jednou z velkých konkurenčních výhod, které mohou jednotlivé místní samosprávy nabídnout. Ze spolupráce, kdy jsou za pomoci rekuperace vytápěny veřejné budovy či rezidenční nemovitosti, těží jak samotné firmy, tak spotřebitelé a politici. Jako obrovskou příležitost vzali výstavbu datových centrech v jihovýchodní Asii, tj. regionu, který doposud konkuroval hlavně nízkou hladinou mezd. Města jako Singapur, Kuala Lumpur, Hong Kong, Soul či Tokio jsou důležitými technologickými huby a i tamní firmy řeší otázku uchovávání a zpracovávání obrovského množství dat. A země jako Vietnam, Thajsko či Filipíny vidí v tomto příležitost pro svůj další rozvoj.

Ani v Asii není rekuperace novým pojmem
Rekuperace není v jihovýchodní Asii novým pojmem, rozvíjející se trhy v této oblasti již několik let řeší za pomoci opětovného využívání odpadového tepla situaci, kdy jim rostoucí hladina mezd a posilující měna snižuje konkurenceschopnost na globálním trhu. Pozitivní zkušenosti s rekuperací odpadového tepla letišť, cementáren, hutních společností apod. dále podporují optimismus spojený s rozvojem datových center.

Public relations
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..