Google překladač: English Deutsch

ledsolution 1Úspory energií a přístup k životnímu prostředí jsou tématem číslo jedna ve většině podniků. Velkou spotřebu mívá umělé osvětlení hal. Světlo je přitom pro práci důležité – ovlivňuje například bdělost nebo výkon pracovníků. Snížit náklady a vylepšit pracovní podmínky umožňuje firmám LED osvětlení. S ohledem na dlouhou životnost moderních LED diod odpadají nekonečné výměny výbojek, a protože ceny LED technologií klesají, doba návratnosti investice se výrazně zkrátila.


V průmyslovém LED osvětlení je budoucnost. To si uvědomují nejen podniky, výrobní haly nebo sklady, ale také výrobci moderního osvětlení. Do výzkumu a vývoje se neustále investuje, a tak se na trhu objevují novinky – svítidla, které vyzařují příjemné světlo a zároveň výrazně snižují provozní náklady.
„LED osvětlení má veliký potenciál. Kromě výrazných úspor za elektrickou energii zlepšuje kvalitu osvětlení, má rychlý náběh a dlouhou životnost," vyjmenovává výhody Lukáš Rymer ze společnosti LED Solution.

ledsolution 2
Obrázek: LED průmyslové osvětlení


LED osvětlení pro průmyslovou halu
Aby instalace LED svítidel v průmyslové výrobně nebo skladu přinesla kýžené úspory a další výhody, je nutné nejdříve zpracovat světelný projekt, jenž zohlední rozvržení nebo intenzitu světla. Spolupráce s odborníky je nezbytná i proto, že zorientovat se na trhu s LED osvětlením není vůbec jednoduché.
„Přechod od zastaralých výbojek na úspornější LED technologii je trendem, a tak na trh vstoupila řada obchodníků, kteří mají jediný cíl: rychle zbohatnout. Jejich nabídky mohou vypadat lákavě, levné výrobky však pocházejí z Číny a jejich kvalita i životnost nejsou valné, nemluvě o certifikacích a testech," pokračuje Lukáš Rymer.
Laciná halová LED svítidla nemají správně navrženou konstrukci, mohou vyzařovat slabé světlo a brzy se porouchat. Nevýhody se přitom většinou projeví krátce po instalaci – haly jsou nedostatečně osvětlené, barva světla je nepříjemná, lidem se špatně pracuje, což se může projevit třeba na zmetkovitosti výrobků.

Výběr LED osvětlení pro halu
Rozdíly mezi kvalitním a méně zdařilým průmyslovým LED osvětlením bývají hlavně v konstrukci a v použitých LED diodách. Korpus by měl být vyhotoven nejlépe z tlakově litého hliníků nebo z plechu. Je důležité, aby byl korpus uzavřený a dovnitř se tak nedostala vlhkost nebo hmyz, což by svítidlo poškodilo.
Zároveň je důležité věnovat pozornost komponentům uvnitř svítidla. „Napájecí zdroje i diody by měly pocházet od renomovaných výrobců, jako jsou firmy LG, MeanWell, Osram nebo Cree Inc. Zohledněte také délku záruky, dobří výrobci a prodejci vám dají minimálně pětiletou záruku. Dobře vyberte barvu světla, ideální je v rozmezí 3 500 až 4 500 K, pokud nechcete, aby vaše výrobní hala působila studeným dojmem a světlo vaše pracovníky oslňovalo," dodává odborník.

ledsolutions RBGspektrum
Obrázek: barvy světla


Regulace osvětlení je vítaná
Velkým tématem je také regulace osvětlení. S přechodem na LED technologii firmy výrazně ušetří spotřebu elektřiny, ale stále existuje prostor pro další úspory, právě prostřednictvím regulace, respektive automatických řídicích systémů.
„Projekt nového osvětlení je vhodné promyslet a zohlednit specifika haly. Pokud jsou například ve střeše světlíky, nemusí přes den osvětlení svítit naplno. Snímače mohou monitorovat hladinu světla v hale a světelný tok přizpůsobovat aktuálním podmínkám. Při nočním provozu zase mohou být osvětlené pouze úseky, kde se skutečně pracuje. Toto vše probíhá automaticky. Přitom je dodržovaná potřebná úroveň světla podle norem," vysvětluje Lukáš Rymer. Vhodná regulace zároveň prodlouží životnost LED svítidel a zkrátí návratnost investice, protože osvětlení bude efektivně využité a spotřeba energie se ještě sníží.

Cena LED osvětlení je důležitá, ale...
Ačkoli je při každé investici rozhodující cena, neměla by být hlavním faktorem výběru. „Požadujte kvalitu, která je z dlouhodobého hlediska výhodnější. Zaměřte se na světelný projekt a konzultujte ho s odborníkem. Požadujte prodlouženou záruku. Vsaďte na automatickou regulaci, která váš podnik posune do 21. století," dodává Lukáš Rymer.
Jen tak vám bude nové osvětlení sloužit dlouhé roky a peníze ušetřené na energii můžete smysluplně investovat.

O LED osvětlení se můžete poradit se společností LED Solution.

Public relations
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce