Google překladač: English Deutsch

Uvedením optických senzorů pro měření vzdálenosti ODSL 9 na trh nastavila společnost Leuze electronic vysokou laťku co do rychlosti, přesnosti, kompaktnosti a jednoduchosti ovládání. Tato zařízení vynikají vysokou přesností (až 0,01 mm) a krátkými časy potřebnými pro měření. Nové laserové senzory pro měření vzdálenosti ODSL 9, které pracují na principu triangulace, byly navrženy pro aplikace s většími nároky na přesnost měření. Podobně jako ostatní optické senzory pro měření vzdálenosti vynikají i tyto dlouhými dosahy vzhledem k rozlišení. Senzory se vyrábí ve dvou variantách – jedna s rozlišením 0,1 mm a dosahem 50 až 450 mm, a druhá s rozlišením 0,01 mm a dosahem 50 až 100 mm. Jejich ohromující rychlost odezvy je specifikována měřící frekvencí 500 Hz nezávislou na vzdálenosti ani jiných vlastnostech měřeného objektu. Díky tomu je ODSL 9 ideálním řešením zejména pro dynamické aplikace.

schmachtl obr

Rychlá odezva může být využita také pro získání většího množství měření za účelem sprůměrování a použití statistických funkcí zvyšujících přesnost. Funkce senzoru je do značné míry nezávislá na vlastnostech měřeného objektu a téměř vůbec nemůže být ovlivněna leskem a členitostí povrchu. K větší přesnosti také přispívá vysoká teplotní stabilita.

Kompaktní provedení senzoru ODSL 9 je vzhledem k jeho výkonu jeho hlavní předností. Lehký plastový kryt je doplněn otočným konektorem, který je kompatibilní s ostatními senzory pro měření vzdálenosti od Leuze electronic. Další předností tohoto senzoru je vestavěný grafický LCD displej, který se používá pro nastavení, ale také pro monitorování a diagnostiku. Displej využívá typ menu, které bylo již kladně přijato uživateli u některých nových předchozích produktů Leuze electronic. Umožňuje výběr několika provozních režimů upřednostňujících rychlost měření nebo jeho přesnost. Kromě toho je možné také průměrovat měřené hodnoty nebo nastavit binární výstupy. Zobrazení aktuálních naměřených hodnot (na displeji) v milimetrech usnadňuje odhalování chyb v aplikaci a ověřování správného nastavení.

www.schmachtl.cz

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..