Google překladač: English Deutsch

Se spínacími prvky pro rezistivní a induktivní zátěže se konstruktéři potýkají takřka denně. Čelí výzvě v podobě výběru vhodného spínacího prvku, který bude dimenzován pro požadovaný výkon spínaného zařízení. Přitom musí splnit mnoho kritérií, která vycházejí z projektu. Německý výrobce Wöhner se touto problematikou zabývá již řadu let a neustále rozšiřuje své produktové řady tak, aby pomohly konstruktérům tento problém minimalizovat. Pokud řešíte vhodné způsoby spínání rezistivních a induktivních zátěží i Vy, pak je tento článek právě pro Vás.

GHV 1 MOTUS Praxe

Zapojení hybridního motorového spouštěče MOTUS u zákazníka

Společnost Wöhner, sídlící v jižní části Německa ve městě Rödental, již před více než 7 lety vyčlenila své kapacity výzkumu a vývoje do části toho času hybridních motorových spouštěčů MOTUS a spínačů OMUS. Ty jsou díky své popularitě dostupné i v dnešní době. Zejména tam, kde není potřeba pokročilejších funkcí, jako například Soft Start atp. Tyto původní verze přístrojů MOTUS a OMUS fungovaly na principu hybridní technologie. Prvotní sepnutí obvodu prováděl polovodič a až následně byl sepnut mechanický kontakt, aby se minimalizovalo jeho vyjiskřování a dosáhlo se co nejdelší životnosti. Z praxe a datasheetů víme, že běžný stykač v závislosti na různých parametrech vydrží přibližně 1-3 miliony spínacích cyklů. A nyní si dobře všimněte následujícího údaje. Díky použití hybridní technologie u spínače OMUS a spouštěče MOTUS dosáhneme životnosti až 30 milionů spínacích cyklů!

Dosáhli jsme 10× delší životnosti, co teď?
Na základě dlouhých let používání a zpětné vazby z trhu vyvinul Wöhner obrovské úsilí ve vývoji nových verzí nikoliv hybridních, ale již plně elektronických zařízení. Konkrétně se bavíme o spouštěči MOTUS C14. Jaký z toho plyne užitek pro nás, koncové uživatele? Díky eliminaci jakéhokoliv mechanického kontaktu a prvku vzrostla životnost na VÍCE než 30 milionů spínacích cyklů. Zároveň použití MOSFET technologie umožnilo přidat soft start funkci, což má příznivý dopad jak na samotný spotřebič, tak i na rozváděč jako celek. Ve svém úzkém provedení 22,5 mm bezproblémově obstará funkce jako napájení, jištění, reverzaci chodu motoru a spínání včetně signalizace. Na své čelní straně je osazen displejem s možností provedení základní analýzy a parametrů sítě, jako je napětí, proud, frekvence, celkový výkon a jeho povaha, zatížení jednotlivých fází. Přes USB-C port můžete MOTUS C14 připojit například k počítači a sledovat hodnoty přímo na něm.

GHV 2 MOTUS C14 PraxeMOTUS C14 na základní desce CrossBoard

Benefitů, které MOTUS C14 přináší a konstruktérům rozváděčů tak usnadní život, je opravdu spousta. Pokud se chcete dozvědět o všech jeho funkcích, naleznete jej na našem webu www.ghvtrading.cz. Stačí, když do lupy v pravém horním rohu napíšete MOTUS C14. Najdete zde jeho kompletní popis. Jestliže budete mít zájem vidět jej naživo, navštivte nás v naší firmě na Edisonově 3 v Brně nebo nám napište, zavolejte, a my dovezeme MOTUS C14 přímo k Vám!Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..