Google překladač: English Deutsch

BuR_X20APSpolečnost B&R představuje modul pro měření spotřeby elektrické energie X20AP
První krokem k hospodárnějšímu využívání energie je vlastní schopnost měřit a posuzovat její okamžitou spotřebu. Zjištěné odchylky od obvyklých hodnot lze zpětně použít k určení momentálního stavu stroje. Za tím účelem se odchylky vyhodnocují v systémech pro sledování spotřeby a hospodaření s energií. Takovýmto vhodným systémem je ucelená softwarová sada EnMon (Energy Monitoring), fungující v rámci nadřazeného systému pro řízení technologických procesů APROL od společnosti B&R. K prvotnímu sběru potřebných údajů je nyní k dispozici nový modul pro sledování spotřeby energie X20AP, který měří napětí, proudy, frekvence a jalové složky ve všech fázích. Modul měří proudy a napětí až po 31. harmonické, tudíž velmi přesně. Díky své velké citlivosti a zabudovanému čtvrtému měřicímu kanálu je také velmi vhodný k měření zpětných proudů v nulovém vodiči.

Vyšší výkonnost díky vestavěné inteligenci
Nejnovější člen typové řady kompaktních modulů B&R X20 má vestavěné funkce předzpracování signálů a poskytuje jako digitální proměnné spolu s výchozími naměřenými údaji také vypočítané efektivní hodnoty sledovaných veličin, čímž zmenšuje zatížení hlavního procesoru stanice I/O. Časové průběhy měřených veličin zaznamenané modulem lze s výhodou využít mnoha různými způsoby, např. k optimalizaci pohybů komponent stroje, která dále přispěje k hospodárnému využití energie.
Nový modul pro měření spotřeby elektrické energie od společnosti B&R je dostupný od dubna 2012 ve třech verzích se jmenovitými sekundárními proudy 20 mA, 1 A a 5 A.
www.br-automation.com

 

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..