Google překladač: English Deutsch

Kucera 1Aplikace elektronických relé v elektrotechnice a automatizaci představují již léta hlavní těžiště zájmu firmy TELE-Haase. Časová a hlídací relé vyvinutá a vyrobená ve vídeňském závodě této firmy již celá desetiletí zcela spolehlivě pracují ve všech oborech průmyslu, v energetice, výrobě i službách. Svoje bohaté zkušenosti z této činnosti zúročila firma ve vysoké kvalitě a extrémní spolehlivosti nabízených komponentů a díky své celosvětové působnosti se v tomto odvětví stala vzorem, často určujícím trendy vývoje.

Novinkou firmy pro tento rok je multifunkční hlídací relé výšky hladiny s označením V4LM4S30 24 – 240 V AC/DC. Relé pracuje na principu měření vodivosti kapaliny v extrémním rozsahu citlivosti od 250 Ω do 500 k Ω a umožňuje zvolit 10 různých funkcí pro měření úrovně hladiny včetně řízení střídání 2 čerpadel pro jejich rovnoměrné využití nebo záskok. Úroveň hladiny dokáže relé hlídat v jedné, dvou nebo i čtyřech nádržích současně. Výstupem relé jsou 3 přepínací kontakty umožňující kódovat stav relé i pro použití s PLC, případně pro alarm chybového stavu. Nízké napětí měřicích sond umožňuje použití relé i pro živé organismy (např. napájení zvířat) a odolnost proti rušení je zvýšena použitím měřicího kmitočtu 18,3 Hz ( vyloučení harmonických 50 Hz). Relé je napájeno galvanicky odděleným UNI napětím 24 – 240 V AC/DC a při malých rozměrech je umístěno v robustním mechanicky i teplotně odolném pouzdru.

Hlídací relé TELE-Haase
Uvedení tohoto relé na trh navazuje na nabídku malých automatizačních přístrojů pro oblast vodního hospodářství a průmyslových technologií, kde firma TELE-Haase disponuje širokým sortimentem. Kromě už zmíněného řízeného střídání čerpadel s možností záskoku bez nutnosti speciálního programování (např. relé G2ASMA20) představují v tomto oboru špičkovou specializaci relé pro hlídání zatížení motoru. Tato relé sledují povolený příkon motoru a hlídají nastavenou odchylku, čímž umožňují zavčas zareagovat na počínající možnou poruchu. Široké uplatnění mají např. při ochraně čerpadel proti běhu nasucho nebo naopak při jejich přetížení, u dopravníkových pásů, míchadel apod. S relativně malými náklady je tak možné zachránit velké hodnoty.
Další důležitou oblastí v aplikaci hlídacích relé je hlídání parametrů 3-fázového napětí. Zásadní úlohou je zde hlídání napěťových úrovní každé fáze, jejich asymetrie a sledu. Cílem je rychlá reakce na případný výpadek jedné z fází včetně správné indikace. Tyto úlohy splňuje v sortimentu TELE-Haase celá škála výrobků, ze kterých je vždy možné vybrat optimální variantu pro konkrétní aplikaci. Oblíbená jsou jednoduchá relé E1PF400VSY01 pro hlídání provozu motorů proti výpadku fáze nebo další typ E1YM400VS10 vhodný i pro sledování přerušení nulového vodiče. Vedle těchto relé jsou samozřejmě k dispozici i relé pro hlídání úrovní 1-fázových proudů a napětí. V této oblasti je nejzajímavějším přístrojem relé
s označením V4IM100AL20 24 – 240 V AC/DC . Toto relé umožňuje v 8 různých funkcích včetně zapamatování chyby hlídat průvlečným systémem střídavý, ale i stejnosměrný proud v rozsahu do 100 A. Relé měří systémem TRMS, tedy i zkreslené průběhy s přesností do 2,5 %. Výstupem relé jsou dva elektromechanické kontakty. Obdobné relé s označením V4IA100A 24 – 240 V AC/DC nabízí TELE-Haase i s několika typy analogového, proudového nebo napěťového výstupu. I tento typ měří průvlečným způsobem stř. i ss. proud ve stejném rozsahu, umožňuje však navíc měnit sklon a začátek charakteristiky a vytvořením zoomu tak zvýšit přesnost měření. Oba typy jsou napájeny galvanicky odděleným UNI napětím 24 – 240 V AC/DC.
U neelektrických veličin je nejdůležitější hlídání teploty motoru, kde je k dispozici řada typů s různými vlastnostmi včetně hlídání zkratu nebo rozpojení přívodního vedení a zálohování paměti při výpadku napájecí sítě. Čidlem pro tato relé mohou být teplotně závislé odpory, bimetalová čidla i PT100.

Časová relé TELE-Haase
V sortimentu časových relé nabízí firma jak nejjednodušší (nejčastěji používaná) relé s vhodným výběrem nejběžnějších časových funkcí, tak i typy zahrnující již i komplikovanější funkce např. s kombinací 2 časů pro zpožděné i impulsní průběhy i relé s okamžitým a zpožděným kontaktem. Vedle těchto relé jsou však k dispozici i relé ve speciálním provedení s možností dálkového nastavení parametrů, relé s bezpotenciálovými řídicími kontakty, relé do panelu atp. Zajímavé aplikace umožňují relé s funkcemi bez napájecího napětí. Díky své konstrukci dokáže relé i po odpojení svého napájecího napětí vyslat impulz nebo po určitou dobu přidržet sepnutý kontakt. Pro sledování periodických dějů jsou zase důležitá relé s funkcí pro sledování signálů umožňující zablokování procesu při jeho absenci. Mnohokrát dokáže správný výběr časového relé nahradit mnohem složitější (a dražší) automatizační prostředky.

Ostatní
Pro komplexní uspokojení svých zákazníků v automatizaci nabízí firma TELE-Haase k tomuto základnímu sortimentu další přístroje a doplňky jako jsou pomocná a vazební relé, počítadla provozních hodin a spínací hodiny, spínané a zálohované zdroje.

Další podrobnosti o nabízených typech a druzích je možné získat u distributora a zástupce těchto této značky v České republice, firmy KUČERA – Spínací technika s.r.o., kde jsou k dispozici všechny dostupné informace buď na telefonu 516 437 572 nebo na stránkách firmy www.spinacitechnika.cz.

Na veletrhu AMPÉR 2019 Vás všechny rádi přivítáme, jako obvykle, v hale P ve stánku č. 5.08.

Kucera 3

Kucera 2

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..