Inzerce
Google překladač: English Deutsch

detemo obr1V oblasti detekce plynu se Japonská společnost Riken Keiki pohybuje již od roku 1939, kdy vyvinula a vyrobila první detektory sloužící pro prevenci možného výbuchu v uhelných dolech a ropných tankerech. Od této doby se detektory dostaly do nejrůznějších oblastí pro ochranu pracovníků i majetku po celém světě. Roku 2017 byla založena společnost DETEMO Technology s.r.o. jakožto výhradní obchodní a servisní centrum detektorů plynu Riken Keiki pro oblast České a Slovenské republiky.

S rostoucím průmyslem světa roste i potřeba ochrany pracovníků a majetku před nebezpečnými plyny a párami.

DETEMO riken keiki logoČOV a kanalizace
Při provádění inspekcí nebo čištění kanalizačních potrubí se pracovníci obvykle dostanou do uzavřených prostor kanalizace. V takových prostorách je předpoklad, že jsou tato místa špatně odvětrávaná, a tím nebezpečná. Vzhledem k velmi pravděpodobnému výskytu sulfanu (H2S) může dojít k podráždění pokožky, sliznic nebo dokonce k silné otravě a následnému úmrtí pracovníka.
Mezi další nebezpečí ve zmíněných prostorách může být úbytek kyslíku. Hodnota kyslíku O2 v normálním prostředí je obvykle 20,9 %. V případě poklesu hodnoty pod 18 % mohou být pracovníci ohroženi nedostatkem kyslíku. V takovém případě je nutné pracovníky na skutečnost nedostatku kyslíku co nejdříve a spolehlivě upozornit.

Hydrogen sulfid (H2S) je druh vysoce toxického plynu
Jedná se o plyn vznikající rozkladem organického materiálu (např. při výrobě bioplynu). Běžná úroveň se pohybuje pod 1 ppm. Plyn je velmi nebezpečný již při koncentraci 1 000 ppm. V takovém případě může způsobit otravu i následnou smrt pracovníků.

Detektor plynu GX-3R PRO je nejmenší a nejlehčí osobní detektor pro současné měření 5 plynů na světě. S hmotností jen 140 gramů se vejde do dlaně a nepřekáží při používání (velikost 73 × 65 × 26 mm). GX-3R PRO představuje nejnovější vývoj Japonské technologie detekce plynu. Detektor současně monitoruje a zobrazuje hořlavé plyny jako CH4 nebo obecné uhlovodíky HC, kyslík (O2), oxid uhelnatý (CO), sulfan (H2S) a toxické plyny oxid uhličitý (CO2), popřípadě oxid siřičitý (SO2).

detemo logoTechnologie senzorů
Model GX-3R PRO je navržen pro použití kompaktních a osvědčených senzorů Riken Keiki. Tyto miniaturizované snímače jsou vyráběny s maximální kontrolou kvality, díky níž jsou snímače trvanlivější a odolnější v průmyslovém prostředí.

Technologie Bluetooth
Novinkou u detektorů plynu RK je využití technologie Bluetooth, která umožňuje správu přístroje, procházení uložených dat o měření a nastavení pomoc PC mobilního telefonu, pro který jsou dostupné přehledné aplikace.

Automobilový průmysl
Výroba automobilů je rozsáhlý proces skládající se z mnoha výrobních cyklů od lisování plechů, svařování, přes lakování až po testování hotových automobilů. Pro všechny tyto procesy nabízí DETEMO řešení detekce plynu ve formě pevných i osobních detektorů plynu.

Riken Keiki – GD-70D. Inteligentní plynový monitor
Inteligentní pevný detektor plynů GD-70D má výjimečný výkon, flexibilitu a všestrannost. GD-70D má řadu senzorových technologií, které jsou špičkou v oboru. Pomocí výměnných senzorů s uloženými údaji o kalibracích a nastavení, umožňuje nepřeberné možnosti detekce nejrůznějších nebezpečných plynů.
Vysokotlaké čerpadlo a snímače s dlouhou životností lze snadno a rychle vyměnit. A to bez nutnosti použití zvláštních nástrojů.

Inteligentní senzory Plug and Play
Inteligentní snímače uchovávají všechny údaje o kalibraci a údaje o senzorech v energeticky nezávislé paměti. Senzory mohou být měněny za provozu bez nutnosti programování a změn nastavení. Navíc snímače uchovávají informace o kalibraci, což znamená, že je lze pohodlně kalibrovat odděleně od monitoru. Tím se zabrání nutnosti přepravovat kalibrační plyny do provozu. Firmware GD-70D automaticky koriguje dlouhodobou nulu kromě "driftu" rozpětí, což minimalizuje údržbu a maximalizuje spolehlivost.
Zařízení GD-70D může být použito jako samostatné zařízení a také nabízí řadu komunikačních protokolů pro PLC systémy.

Maximální flexibilita
Inteligentní monitory GD-70D mají velký, snadno čitelný LCD displej. Tříbarevný sloupcový graf pro vizuální upozornění na stav alarmů a programovatelnou úroveň výstupu relé alarmu. Průtok čerpadla je samočinný a má bezúdržbový provoz. Všechny základní jednotky GD-70D jsou totožné. Uživatelé mohou měnit snímače bez potřeby programování, nebo nástrojů. Výsledkem je maximální uživatelská flexibilita.
Tyto monitory jsou velmi populární a používají se ve velkém počtu po celém světě.

Chemie a petrochemie
Chemický a petrochemický průmysl vyžaduje přesné a kvalitní přístroje umožňující měření nejrůznějších plynů a par. Právě pro tyto případy nabízí Riken Keiki univerzální přenosný detektor plynu GX-6000.

GX-6000
Až 6 inteligentních snímačů z toho až 2 PID
Tento výkonný ruční přístroj umožňuje uživatelům současně sledovat až 6 plynů. Kromě standardních 4 plynů vyskytujících se v uzavřených prostorách (O2, CO a H2S a CH4 nebo HC), má GX-6000 2 další inteligentní sloty pro senzory, které umožňují propojení senzorů PID, IR nebo senzorů pro super toxické plyny.
GX-6000 má silné vnitřní čerpadlo, alarm pro obsluhu, alarm paniky obsluhy, LED svítilnu a velký LCD displej s automatickým otáčením. Uživatelé mají přístup ke knihovnám s více než 600 VOC plynů, ze kterých si mohou zvolit. Výběr z knihovny je snadný díky seznamu oblíbených 30 běžně používaných VOC.

Model GX-6000 Benzen je vybaven selektivnějším senzorem PID 10,0 eV. To umožňuje uživatelům detekovat rod BTEXu VOC, včetně benzenu, toluenu, ethylbenzenu a xylenu v rozmezí 0–100 ppm. Uživatelé mají navíc přístup do knihovny s více než 300 VOC.
Možnost odfiltrování všech ostatních VOC pomocí předřazených filtrů PID. To umožňuje uživatelům specificky monitorovat benzen v rozmezí 0,01–50 ppm. Držák filtrační tuby má jedinečnou konstrukci, aby se zabránilo náhodnému poškození, pokud by došlo k jejímu nárazu nebo k pádu.

Služby společnosti DETEMO Technology s.r.o. nekončí prodejem přístroje. Naopak pokračuje servisními službami ve formě kalibrací, běžného i garančního servisu a školení pro obsluhu i servisní partnery.

www.detemo.cz

detemo obr3

detemo obr4

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
2430

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..