Google překladač: English Deutsch

Firma Cognex Co. je předním výrobcem systémů průmyslového strojového vidění a snímačů kódů. V poslední době uvedla na trh celou řadu novinek z těchto dvou oblastí. Pro rychlé aplikace čtení kódů byly v letošním roce uvedeny na trh snímače kódů Dataman 300 a Dataman 500.

applic-01

Nová řada snímačů Cognex® DataMan® 300 byla vyvinuta pro čtení těžce čitelných kódů zhotovených technologií přímého značení na výrobek (DPM – Direct Part Mark). Snímače řady Dataman 300 jsou schopny velmi rychle číst 1D i 2D kódy ve všech normách.

Snímače kódů Dataman 300 pracují s vylepšeným snímáním těžce čitelných 2D kódů pod označením 2DMax+™, který kvalitně dekóduje 2D kódy bez ohledu na typ podkladu nebo jeho poškození. Nový algoritmus 1DMax™ – with Hotbars™ umožňuje kvalitní a rychlé čtení velmi těžce čitelných 1D kódů zhotovených libovolnou technologií.

applic-02Snímače řady Dataman 300 jsou vybaveny vestavěným osvětlením čtecí zóny a pro nejlepší nastavení snímání jsou vybaveny režimem učení, kdy výška rozsvíceného sloupce LED vyjadřuje kvalitu čtení daného kódu. Obsluha tak může velmi rychle a efektivně nastavit optimální pozici snímače bez potřeby jiného externího zařízení.

Nová řada Dataman 300 je vyráběna ve dvou variantách. Dataman 300 je základním modelem s rozlišením čipu 800×600 pixelů. Dataman 302 je modelem s vyšším rozlišením čipu 1 280×1 024 pixelů, což umožňuje číst i malé kódy na velké ploše.

Komunikace snímačů s nadřazenými systémy je standardními linkami RS232 nebo Ethernet, kde jsou implementovány všechny běžné komunikační protokoly. Napájení snímačů je 24 V. Snímač je vybaven binárním vstupem pro spouštění snímání a dvěma binárními výstupy např. pro ovládání externího osvětlení případně pro třídění výrobků apod.