Google překladač: English Deutsch

Společnost Veskom Group, zabývající se komplexními službami v energetických oblastech a poskytující dodávky, montáže i servisy zařízení spustila dne 5.1.2005 ve výrobním závodě TRW DAS Dačice dvě chladicí jednotky TAEevo 251 s radiálními ventilátory, každou o výkonu 75kW. Rozvod chladné vody byl realizován s místní firmou HRON Dačice. Jednotky chladí přes tepelné výměníky kalicí stroje a pece na výrobu automobilových ventilů.

chlazeni.jpg

Energetická úspora - využití odpadního tepla z chladicích jednotek
Odpadní teplo vznikající při ochlazování kondenzátorů, bylo pomocí vzduchotechnického potrubí a radiálních ventilátorů v jednotkách rozvedeno do haly. V chladných obdobích, kdy je potřeba temperovat výrobní prostory jsou klapky přenastaveny tak, aby veškeré teplo zůstalo v hale. Naopak v teplých měsících bude odpadní teplo odvedeno ven. Toto řešení přinese výrobnímu závodu nemalé finanční úspory na vytápění haly.
TAE evo
Průmyslový chladič model „TAE evo“ je nástupcem předchozího modelu TAE. Jedná se o kompaktní kompresorovou vzduchem chlazenou chladící jednotku s integrovanou hydraulickou sadou. Konstrukční řešení vzduchem chlazeného kondenzátoru umístěného na jedné straně chladiče je výhodou pro lepší prostorové umístění této jednotky ve výrobních halách a budovách. U modelů 031-602 lze volit mezi axiálními a radiálními ventilátory. Integrovaný hydraulický modul tj. akumulační nádrž chladné vody kterou představuje výparník kotlového typu o objemu 25 – 500 litrů, oběhové čerpadlo a expanzní nádrž s automatickým doplňováním vody a odvzdušňováním zajišťuje akumulaci chladné vody. Dále také akumuluje chlad pro nárazový odběr. V chladivovém okruhu jsou použity v řadě 081 - 602 hermetické SCROLL kompresory s dlouhou životností. Standardně je plněno ekologické chladivo R 407 C. Jednotka má vlastní regulaci výkonu a je vhodná pro plně bezobslužný provoz ve vnitřním i venkovním prostředí. Pro venkovní instalaci můžou být jednotky vybaveny kompletní protimrazovou ochranou. Jednotky lze speciálně upravit pro požadovanou výstupní teplotu až do –20°C. Ovládání chladiče a nastavování požadovaných provozních hodnot je pomocí mikroprocesorové karty µchiller2 a pCOXS. 
http://www.veskom.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news