Google překladač: English Deutsch

Konkurenční prostředí, zvyšování cen energií a narůstající inflace se přirozeně nevyhýbají ani průmyslovému odvětví. Navíc se výrobní procesy potýkají více než kdy jindy s problémy s lidskými silami. Jedním z řešení mohou být kvalitní jednoúčelové stroje. V dlouhodobém horizontu dosahují úspory nejenom energií, ale i materiálů, zkracují dobu výroby a při správném zacházení mají nízké nároky na údržbu i případný servis. To vše přináší plně automatický montážní stroj na ucelené platformě PacDrive 3 od společnosti Schneider Electric.

Schneider 1 Electric Automa

Společnost Schneider Electric dokázala na trh pohotově přijít s řešením, které reaguje na aktuální situaci na trhu s energiemi. Nový, plně automatický montážní stroj na ucelené platformě PacDrive 3 je extrémně rychlý a jeho provoz vykazuje naprostou přesnost. Preciznost operací obratně zvládá s celkovým příkonem do 2 kW. I při rozměrech 5x4 m s osazením mnoha technologickými částmi (2 roboty, 3 vibrační podavače, vývěva, ...) má stejný příkon jako běžné rychlovarné konvice, a dokonce menší než napařovací žehličky nebo fén.

Při pořízení byla v minulosti návratnost automatického montážního stroje rok a půl. Kvůli zvyšujícím se cenám energií je nyní podstatně kratší. Pokud se firmě ceny zdvojnásobily, znamená to zkrácení návratnosti na 9 měsíců. Jestliže je energie až pětinásobně dražší, posouvá se doba návratnosti na pouhé 4 měsíce. Spotřeba stroje se s lety navíc nezvyšuje.

Od zadání po realizaci
Nasazení extrémně úsporného a plně automatického montážního stroje na ucelené platformě PacDrive 3 od společnosti Schneider Electric zvolila společnost Krofian. Ta je jednou z předních českých společností působících v oblasti inženýrského poradenství, vývoje, výroby a servisu automatizovaných technologických celků.

"Od projektu zákazník požadoval vysokou zásobu dílů a přesnou manipulaci v náročném taktu při nízké zástavbě, přičemž splnění těchto atributů se nakonec ukázalo jako možné díky kvalitnímu a ucelenému řešení Schneider Electric," komentuje Kamil Hejda, senior programátor ve společnosti ESSE Automation, který působí na trhu jako systémový integrátor a dodavatel softwarových řešení pro výrobce strojů.

„Vždy vybíráme to nejvhodnější řešení pro dané prostředí. Synchronizací robotů s pásem, ale i mezi sebou, se dosahuje maximální efektivity. Tato konkrétní koncepce umožňuje koncentrovat veškerou logiku zařízení do jediného vývojového prostředí – ať už se jedná o řízení pohybů, vlastní logiku stroje, integrovanou bezpečnost nebo obrazovky pro operátora výroby," komentuje instalaci Čestmír Sláma, vedoucí aplikačních specialistů Schneider Electric.

"Společnost Krofian je jednou ze středně velkých českých společností působících na trhu automatizačních technologických komplexů se zaměřením na kompletaci, testování, měření a značení. Při navrhování našich strojů dbáme na kvalitu zpracování dostatečnou robustnost, kompaktnost, stabilitu a uživatelskou přívětivost. To vše v úzké spolupráci s renomovanými dodavateli technologií," hodnotí spolupráci Aleš Horák, obchodním manažer společnosti Krofian CZ, výrobce strojů.

„Na dopravníkovém pásu přijíždějí základní kovové komponenty, které je nutné za minimální elektrické spotřeby zkontrolovat a vyřadit vadné kusy. Vyhovující se musí z pásu sebrat, orientovat správným směrem a založit. To vše bez zastavení dopravníku ve vysokém taktu a s vysokou přesností až 0,1 mm," popisuje Kamil Čermák, manažer pro klíčové zákazníky společnosti Schneider Electric. „Jedná se o jednu z úloh, která by byla pro lidský faktor extrémně namáhavá, ba dokonce nemožná. V tomto okamžiku nastupuje na scénu právě plně automatický montážní stroj na ucelené platformě PacDrive 3 od společnosti Schneider Electric," dodává Čermák.

Schneider 2 Electric DetailDetail automatického montážního stroje na ucelené platformě PacDrive 3 od Schneider Electric

Pro více informací o řešení ve spolupráci firmy Schneider Electric a Krofian se můžete podívat na video.Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..