Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

nabijeni obr1V současné době zažíváme boom elektronických zařízení. Jednotliví výrobci se předhánějí, kdo z nich představí chytřejší model. Pozadu přitom nezůstávají ani vývojáři nabíječek a různých technologií nabíjení. Trendem v nabíjení pro rok 2013 je univerzalita, multifunkčnost, minimalizace i možnost dobíjet zařízení bez přístupu k elektrické síti.
Nabíjení a přenos dat
Trendem současnosti je možnost využívat jeden přístroj k několika různým věcem zároveň. Spolu s nabíjením tak nyní můžete využít jedno zařízení k dobíjení i k přenosu dat mezi různými přístroji navzájem. Tuto možnost pak oceníte především na cestách.


Bezdrátové nabíjení
Aktuální trendy rovněž směřují k nabíječkám zcela oproštěným od zbytečných kabelů. Problém řeší bezdrátová technologie, která umožňuje nabíjení daného zařízení na větší či menší vzdálenost dle daného druhu nabíjení. Bezdrátově nabíjet lze indukční, rádiovou či rezonanční metodou. Při indukčním nabíjení je třeba položit dobíjený přístroj na indukční podložku. Rádiové nabíjení funguje na základě signálu rádiových vln, kdy se vysílač i přijímač nachází na stejné frekvenci. Aktuálně se nejvíce využívá u bezdrátových klávesnic a myší. Nabíjením s využitím rezonance dodáte energii například některým druhům vysavačů nebo notebooků, a to na vzdálenost 3 až 5 metrů.

Dobíjení pomocí pohybu
Tento způsob nabíjení zatím není zcela rozšířen. Představuje však bezesporu zajímavou alternativu ke klasickému nabíjení ze sítě, na jejímž rozvoji již pracuje řada vývojářů. Fungování spočívá v přeměně mechanické energie na elektrickou. Mobilní zařízení se díky této technologii může dobíjet samo při chůzi, telefonování, hraní her či jakékoliv manipulaci s přístrojem.


Nabíjení pomocí solární energie
Tento způsob nabíjení oceníte zejména při pohybu v terénu, kde se nacházíte mimo dosah elektrické energie. Je třeba podotknout, že k samotnému nabíjení není bezpodmínečně nutný sluneční svit, ale postačí běžné denní světlo. K nabíjení solární energií však v současnosti ani solární nabíječku nepotřebujete, některé moderní chytré přístroje totiž mají solární panely integrované mezi vrstvami displeje a nabíjí se jeho prostřednictvím.

Nabíječky se záložní baterií
V místech bez přístupu k elektrické síti je možné využít i dalšího trendy způsobu nabíjení. Tím jsou nabíječky s integrovanou záložní baterií. Záložní baterii dobijete v pohodlí domova a v terénu pak můžete kdykoliv využít její energii k dobití svého mobilního přístroje. „Energií z integrované baterie snadno dobijete svůj přístroj kdekoliv. Díky výměnným konektorům lze nabíječkou nabíjet jakékoliv zařízení.

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242529 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce