Google překladač: English Deutsch

Tradiční dodavatel ekologických zařízení ZVVZ a.s. Milevsko posílil svoji pozici kapitálovým vstupem do společnosti ENVEN, a.s., ve které od dnešního dne vlastní 80 % akcií. ENVEN, a. s., se tak stala dceřinou společností ZVVZ a. s. Společnost ENVEN, a. s., byla největším konkurentem společnosti ZVVZ a. s. Milevsko v oblasti engineeringových činností na českém trhu. Společnost ENVEN je inženýrsko-dodavatelská firma, která projektuje, dodává a instaluje výrobky a zařízení pro ochranu ovzduší. Jejím hlavním výrobním programem jsou dodávky zařízení na odlučování tuhých znečišťujících látek z kouřových a technologických plynů a následná činnost spojená s těmito dodávkami.

P1000833_a.jpg

Dodávky společnosti ENVEN a. s. jsou uplatňovány v oblastech průmyslové výroby a energetiky. Jedná se zejména o těžbu a zpracování kamene, vápence a uhlí, zpracování železných a neželezných rud, o dodávky pro cukrovary a potravinářský, keramický a sklářský průmysl, obalovny živičných směsí, cementárny a vápenky, slévárny a kuplovny, teplárny a kotelny, spalovny odpadů, o výrobu papíru a hnojiv, energetiku, koksovny a sklárny. V těchto oblastech se aktivity společnost ENVEN prakticky shodují s činností ZVVZ a.s., která je též výrobcem a dodavatelem zařízení na odlučování tuhých znečišťujících látek z kouřových a technologických plynů.
Společnost ENVEN, a. s., má cca 30 zaměstnanců a pracuje formou inženýringu. Svými zaměstnanci zajišťuje zpracování projektové a dílenské dokumentace, nabídkovou činnost a obchodní realizaci dodávek, montážní dozor a uvádění zařízení do provozu a veškeré technické a servisní služby. Společnost ENVEN, a. s., vlastní výrobní závod s výrobní plochou cca. 2 000 m2, ve kterém vyrábí klíčové komponenty látkových filtrů a elektrických odlučovačů. Ostatní výrobu a montáž podle vlastní dokumentace a další subdodávky nakupuje. Převážná část tržeb společnosti ENVEN je realizována v České Republice a na Slovensku, částečně i v zahraničí, např. v Polsku, na Ukrajině a v Rusku.
Na valné hromadě společnosti ENVEN, a. s., akcionáři potvrdili zájem o vybudování silné engineeringové společnosti s posílením technické a obchodní pozice na tuzemském trhu a zejména v zahraničí. Akcionáři rovněž rozhodli o změně ve složení představenstva a dozorčí rady a změně názvu společnosti na ZVVZ – Enven Engineering, a. s. Ředitelem společnosti nadále zůstává Miloslav Šváb, který bude zároveň zastávat pozici místopředsedy představenstva. Předsedou představenstva byl zvolen generální ředitel ZVVZ a.s. Miloslav Mácha. Předsedou dozorčí rady se stal Petr Babulík.
ZVVZ a.s. Milevsko je tradiční český výrobce ekologických zařízení pro čištění vzduchu, zejména v oblasti odprašování a filtrace pevných znečišťujících látek, jehož hlavními zákazníky jsou tepelné elektrárny, hutě, cementárny, doly apod. Společnost za rok 2006 očekává tržby ve výši cca 1,8 mld. Kč, což je meziroční nárůst o 30 %. ZVVZ a.s. v současné době zaměstnává 1 030 lidí.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news