Google překladač: English Deutsch

30. března byly v Pražském veletržním areálu Letňany za účasti Pavla Sehnala, předsedy představenstva SPGroup a Erika Geusse, náměstka ministra průmyslu a obchodu zahájeny odborné veletrhy FOR INDUSTRY, FOR WASTE a FOR LOGISTIC 2010. Třídenní doprovodný program veletrhů odstartoval odborným panelem „Český průmysl a jeho vývoj v roce 2010“, kde přední ekonomové a finanční experti v čele s Miroslavem Zámečníkem, bývalým členem Národní Ekonomické Rady Vlády (NERV), přiblížili svou vizi ekonomického vývoje pro rok 2010. Návštěvníci mohli sledovat nejen zajímavou, napínavou, ale i často kontroverzní debatu, která se točila kolem vyhlídek a vývoje českého průmyslu jak na domácím trhu, tak i na zahraničních trzích.

Mezi účastníky panelu se zařadili osobnosti jako Ing. Pavel Kafka, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Luděk Niedermayer, Deloitte, Petr Zahradník, Česká spořitelna, Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, a dále Alexandra Rudyšarová, CzechInvest, Radek Špicar, Škoda Auto a Jan Mládek, ekonomický expert ČSSD. Jednou z ústředních otázek bylo, jak si stojí Česká republika v mezinárodním srovnání z hlediska exportní výkonnosti, stavu veřejných financí, vedlejších nákladů práce nebo produktivity práce.

Pavel Kafka ze Svazu průmyslu a dopravy České republiky k tomuto tématu během diskuze uvedl: “Jestli omezíme tržní mechanismy, omezíme naši svobodu. Jedno takové omezení je právě korupce.“ Právě korupci jako velkému tématu se bude věnovat další část doprovodného programu veletrhů.

Nedávno vzbudily obrovský ohlas výsledky studie „Bez úplatku to nejde". Právě na ni navazuje stejnojmenný seminář veletrhu, který pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). V rozšířené podobě zde budou prezentovány výsledky průzkumu týkající se korupce, protikorupční strategie ČR a vybrané případy řešené Transparency International Česká republika. Účastníci dostanou prostor pro diskuzi s odborníky. Semináře se zúčastní Břetislav Ošťádal, předseda AMSP ČR, Karel Havlíček, místopředseda AMSP ČR, Ing. Karel Mařík, ředitel interního auditu, Ministerstvo financí ČR, David Ondráčka, Transparency International Česká republika a Weston Stacey, Americká obchodní komora. Seminář proběhne ve čtvrtek 1. 4. 2010, od 11 do 13 hod. Registrace účasti je možná na této webové adrese.

Další informace najdete na www.forindustry.cz, www.forwaste.cz, www.forlogistic.cz.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news